הפסקת חוזה דירה – כל המידע על חלוקת ההוצאות בין השוכר והשכיר

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
עו"ד מקרקעין יוני לוי - זמין לייעוץ

הפסקת חוזה דירה יכולה להתרחש במפתיע, מה שעלול גם להוביל לעלויות כאלו ואחרות.

בואו נגיד ככה, אם קראתם את החוזה וגם לא יצאתם מהדירה לפני הזמן, אתם לא אמורים להיתקל בכל מיני הפתעות לא נעימות.

ובכל זאת, על מה בעלי הדירה יכולים לחייב אתכם במקרה של הפסקת חוזה ללא הודעה מראש?

הפסקת חוזה דירה יכולה להתרחש מתוך סיבות מגוונות, לפעמים גם כתוצאה ממעבר מבורך בין דירות. יחד עם זאת, לא פעם, אנשים מפסיקים את חוזה הדירה שלהם במפתיע, מה שכמובן יכול להוביל אותם לשאת בעלויות כספיות. אז, אחת ולתמיד, באילו עלויות מדובר והאם על העלויות האלו בעלי דירות גם מוותרים במקרים מסוימים? הנה כל המידע המעודכן ל-2020:

 

מה החוק אומר לגבי הפרת חוזה לפני סיומו הקבוע מראש?

אם אתם לקראת הפסקת חוזה של דירה לפני סיומו, אתם בטח מעוניינים לדעת – באילו עלויות ניתן לחייב אתכם? ובכן, אם בעל הדירה שלכם מנסח את החוזים שלו אצל עורך דין, ייתכן שאתם תצטרכו לשאת בעלות של ניסוח חוזה מחדש אצל עו"ד.

לידיעתכם, לרוב יהיה מדובר בכמה מאות שקלים לכל הפחות. במקרים מסוימים וכשצריך לנסח חוזים מאוד מורכבים, העלויות של ניסוח חוזה מחדש יהיו כמובן גבוהות יותר. מעבר לכך, אם מתוך סיבה כזו או אחרת גרמתם לנזקים בנכס, אין ספק שיהיה ניתן לחייב אתכם על הנזקים האלו.

 

עלויות צביעה ונזקים בדירה שעוזבים

צבעתם את הקיר בצורה רשלנית, או חמור מכך – לא צבעתם את הקיר בכלל? ייתכן שבעלי הדירה ייגבו ממכם את העלות של צבעי מקצועי. בסופו של דבר, העלויות של הפסקת חוזה עבודה מתכתבות באופן ישיר עם חוזה הדירה.

במילים אחרות, לפני שאתם יוצאים מהדירה שלכם ומפרים חוזה לפני סיומו הקבוע מראש, אתם צריכים לוודא בדיוק מה אומרים כל סעיף וסעיף באותה חוזה דירה. אם במקרים מסוימים יהיה ניתן לחייב אתכם על נזקים שנגרמו בדירה, הרי שבמקרים אחרים ייתכן שיחייבו אתכם על שירותי ניקיון שנדרשים לאחר עזבכם. למשל, אם ישנה גינה פרטית עם צמחייה מלאכותית בדירה, אתם צריכים לוודא שהצמחייה נשארת באותו מצב כמו שהייתה בכניסתכם לדירה.

 

השתדלו להשאיר את הדירה כמו שהייתה כשנכנסתם להתגורר בה

במבנים רבים ישנה צמחייה מלאכותית מסוגים שונים, לפעמים אפילו צמחים מלאכותיים יוקרתיים למדי. בכל מקרה שבו אתם עוזבים דירה, תמיד יהיה כדאי לוודא כי השארתם אחריכם צמחים מתוחזקים ונקיים, מבריקים ומנצנצים. והכי חשוב, אל תבקשו לבקש את חזרה את צ'ק הפיקדון, שבדרך כלל בעלי דירות מבקשים מהדיירים הנכנסים להתגורר בנכסיהם.

ואם מתוך סיבה כזו או אחרת הפרתם חוזה לפני סיומו, אל תשכחו גם לבקש את יתרת הצ'קים שלכם שכנראה נמצאים אצל בעלי הנכס. בהצלחה בדירה החדשה!

 

חתימה על חוזה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו