האם יש להיעזר בעו"ד להעברה ללא תמורה?

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

אתם חושבים על העברה ללא תמורה של נכס כזה או אחר לבן משפחה? תוהים האם זה כדאי במקרה שלכם והאם זה בכלל אפשרי? אם כך, מומלץ שתפנו כמה שיותר מהר לעו"ד שיוכל לעזור לכם בנושא.

 

מתי העברה ללא תמורה כדאית?

אם חשבתם על העברה ללא תמורה אתם בוודאי רוצים ליהנות מיתרונות כספיים בנושא הזה. לכן, בבואנו לנסות ולהבין מדוע כדאי לבצע העברה ללא תמורה, אנחנו רואים שיש כמה מקרים כאלה. לדוגמה, אם אתם רוצים להיות פטורים ממס רכישה, הרי שהעברה ללא תמורה היא הבחירה הנכונה. בנוסף לכך, העברה כזאת פוטרת גם ממס שבח ולכן טבעי שלא מעט אנשים ירצו לחשוב על האופציה הזאת כשיש בכך טעם וכאשר זה רלוונטי. חשוב לדעת: אם אתם מעבירים דירה לקרוב משפחה בגיר, כלומר למישהו שהוא מעל גיל 18, לא רק הוא ייהנה מהקלות אלא גם אתם.

 

כיצד עוה"ד יוכל לעזור?

לכאורה, אם מדובר על העברה שאין בה ציפייה לתמורה כלכלית, אין סיבה בכלל לפנות לעורך דין. עם זאת, בפועל אנחנו רואים שזה לא מדויק שכן עוה"ד יוכל לעזור לכם במובנים רבים במהלך העסקה הזאת. ראשית, הוא יעזור לכם להבין האם זה בכלל אפשרי במקרה הספציפי שלכם ושנית, הוא יוכל לנסח את הדברים בצורה נכונה ובהתאם לחוק. הדבר האחרון שתרצו זה לעשות עסקה שלכאורה אין בה תמורה ולכאורה לא צריכה לעלות לכם כסף אך בסופו של דבר לגלות שאתם לא זכאים לכל ההקלות שעליהן חשבתם. לכן עוה"ד הוא איש מפתח בעניין הזה, כי הוא יוכל לעשות עבורכם את כל הבירורים הנדרשים מבעוד מועד. בהתאם לכל המידע שהוא ייתן לכם תוכלו להחליט האם זה משתלם גם במקרה שלכם או שאולי עדיף לוותר על העניין, למכור את הנכס בעסקה רגילה וליהנות מרווחים שונים.

 

באיזה עו"ד אתם באמת חושבים לבחור?

בין אם אתם מחפשים עו"ד לענייני העברה ללא תמורה ובין אם אתם מחפשים היום עורך דין חוזים, יש טעם לבדוק אל מי אתם פונים. זה ברור שיש בישראל הרבה מאוד עורכי דין טובים וחלקם גם מגיעים עם הרבה מאוד שנים של ניסיון. חלק מעורכי הדין שזמינים עבורכם בנו לעצמם מוניטין לאורך שנים ולכן ברור מדוע אתם מתלבטים במי לבחור. ההמלצה שלנו בעניין היא לברר כל מה שצריך, כי אם יש משהו משמעותי, זה להבטיח שאתם בוחרים לכם עורך דין שאפשר לסמוך עליו. הרעיון הוא לצאת מרוצים משירותיו של עורך הדין וגם לדעת שאתם בידיים טובות. לכן חשוב לדבר איתו מראש, להתייעץ ולהבין מה בדיוק יכלול השירות שהוא מציע לכם. בסופו של דבר, אחרי שהעסקה תושלם, אתם תראו שלא תתחרטו על כך שהשקעתם בבחירת עו"ד מתאים.

אנשי משפט וחוק

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך