תושבים חוזרים

ישנן לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לישראלים רבים לעזוב את ישראל, ולהחליט להתגורר לתקופה מסוימת במדינה אחרת ברחבי העולם. יש כאלה שמעדיפים לעשות גיחה קצרה לחו”ל, אך לא מעט ישראלים מעדיפים לעשות גיחה ארוכה לחו”ל כאשר הם מבלים שם שנים רבות – בו בזמן הם ממשיכים להיות אזרחים ישראליים לכל דבר ועניין.

המדינה שמה לה למטרה לגרום לכל אותם ישראלים אשר מתגוררים בחו”ל לחזור לישראל בשלב מסוים, ולכן המדינה מעניקה להם לא מעט הטבות וזכויות, כאשר גולת הכותרת הן כמובן הטבות מס.

כמובן שלא כל האזרחים החוזרים מבינים או מכירים את הזכויות המגיעות להם, ולכן הם פונים אל עו”ד מיסים על מנת שיסביר לכם בצורה מדויקת לאילו זכויות והטבות הם זכאים. מדובר בלא מעט הטבות אשר יהפכו את הנחיתה שלכם להרבה יותר קלה.

זה לא סוד כי החזרה לישראל יכולה להיות לא קלה בכלל, אך תושבים חוזרים יקבלו לא מעט הטבות אשר יגרמו להם לחזור לישראל עם חיוך גדול, וכמובן להתחיל את החיים החדשים בישראל בצורה קלה יותר.

 

אזרחות ישראלית לתושבים חוזרים

כל ישראלי אשר עוזב את ישראל מסיבה כזאת או אחרת, יכול לחזור לישראל בשלב מסוים ולבקש מהמדינה לקבל מעמד של תושב חוזר. במסגרת הבקשה לאזרח חוזר, המדינה תקנה לאותו אדם מגוון רחב של הטבות וזכויות אשר לא היו ניתנות לו אילולא היה חוזר לישראל.

אך חשוב להדגיש כי על מנת שאזרח ישראלי שעזב את ישראל יהיה זכאי לקבל מעמד של תושב חוזר הוא צריך לעמוד בלא מעט קריטריונים ומגבלות. המדינה מבינה כי היא לא יכולה לתת לכל אזרח שחוזר לישראל מעמד של תושב חוזר וכך להתחמק מלא מעט חובות שהוא נדרש לעמוד בהם.

נדגיש כי לא משנה למשך כמה זמן אזרח ישראלי עוזב את המדינה, הוא עדיין מחזיק באזרחותו הישראלית – כך שעל הנייר אותו אזרח יכול לחזור להתגורר בישראל בכל רגע.

על מנת לקבל מעמד של תושב חוזר, מרבית הבירוקרטיה צריכה להתבצע מול משרד העלייה והקליטה, שבין כה וכה עמוס באין ספור בקשות – ואם נוסיף גם בקשות לתושבים חוזרים לא מן הנמנע כי הבקשה עלולה ליפול בין הכיסאות.

זוהי הסיבה שעל מנת שיוכלו להתייחס לבקשה שלכם ברצינות עליכם לפנות אל עו”ד מיסים על מנת שיספק לכם ייעוץ והכוונה מקצועית.

בעזרת הידע והניסיון של אותו עורך דין תוכלו לדעת בדיוק באילו קריטריונים אתם צריכים לעמוד, וכמובן תדאגו להתאים את הבקשה שלכם כך שהיא תעלה בקנה מידה ישיר עם כל הדרישות של משרד העלייה והקליטה. עו”ד מיסים מנוסה ומיומן הוא הקלף החזק ביותר שלכם בהתמודדות מול הרשויות על מנת לקבל מעמד של תושב חזור.

 

מהי ההגדרה לתושב חוזר?

כמו שכבר אמרנו לא כל אזרח ישראלי שהחליט לחזור למדינת ישראל לאחר גיחה קצרה או ארוכה בחו”ל יהיה זכאי לקבל מעמד של תושב חוזר. לכן בקטע הבא נסביר לכם בדיוק מהן הקריטריונים הדרושים על מנת שאזרח ישראלי שעזב לתקופה מסוימת לחו”ל יהיה זכאי לקבל מעמד של תושב חוזר בסיועו של עו”ד מיסים כמובן.

ראשית באופן טבעי האזרח יהיה חייב להחזיק באזרחות ישראלית כלומר שיהיה מדובר באזרח ישראלי בעבר. האזרח חייב להיות לפחות בן 17, כלומר ילדים לא יכולים להיות זכאים לקבל מעמד של תושב חוזר.

אותו אזרח ישראלי מחויב לשהות בחו”ל לפחות במשך שנתיים רצופות, ואותו אדם מחויב להראות הוכחות לכך שהוא חוזר לישראל על מנת להשתקע בה והעביר את מרכז חייו לישראל.

אך לא די בכך, ישנן עוד הגבלות אשר עשויות לעלות את הסיכויים שלכם לקבל מעמד של תושב חוזר. האזרח אשר הגיש בקשה לתושב חוזר לא ביקר בישראל לתקופה של יותר מ-4 חודשים בכל שנה בה הוא שהה בחו”ל.

אם האדם הגיש בקשה וקיבל הטבה של תושב חוזר ב-10 השנים האחרונות, הוא איננו זכאי לקבל הטבות נוספות.

בסיועו של עו”ד מיסים תוכלו לוודא האם אתם עומדים בכל הקריטריונים וכמובן להגיש בקשה שמנוסחת היטב על מנת להעלות את הסיכויים שלכם לקבל מעמד של תושב חוזר. מעמד שכזה עשוי להפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים, ואת ההתאקלמות החוזרת שלכם בישראל להרבה יותר קלה.

 

מהם הזכויות וההטבות שלהם זכאים תושבים חוזרים?

תושבים חוזרים זכאים לקבל לא מעט הטבות וזכויות מהמדינה, כל זאת על מנת לגרום להם להשתקע בשנית בישראל ולא לעזוב את המדינה פעם נוספת. חשוב לציין כי סל ההטבות של תושבים חוזרים הינו נמוך יותר בהשוואה לסל ההטבות של עולים חדשים אשר הגיעו זה עתה לישראל.

אך למרות זאת מדובר בסל הטבות משמעותי מאוד אשר הופך את הנחיתה בישראל להרבה יותר קלה עבור התושב החוזר.

תושב חוזר יהיה זכאי לקבל הטבות בכל הקשור לתשלום מיסים, וכמובן בהטבות מכס עבור ציוד או דברים אשר ברצונו לייבא מחו”ל לישראל. תושבים חוזרים יתבקשו להירשם מחדש לביטוח הלאומי, וכמובן להסדיר את החוב העומד על שמם במהלך כל תקופת שהייתם בחו”ל.

גם כאן תוכלו לקבל סוג מסוים של הטבה, אך עדיין תשלום ביטוח לאומי הוא הכרחי על מנת שתוכלו להיות עם ראש שקט ולדעת כי אתם מבוטחים לחלוטין.

תושבים חוזרים יתבקשו גם להירשם מחדש לקופת החולים שבה הם מעוניינים להיות חברים, חשוב לציין כי אינכם חייבים להירשם לקופת החולים שבה הייתם חברים בעבר. בנוסף ישנם לא מעט חובות ודרישות שתושבים חוזרים מחויבים לעמוד בהם מיעד עם ההגעה שלהם לישראל.

מהסיבה הזאת חשוב לפנות אל עו”ד מיסים על מנת שיהפוך את התהליך ההתאקלמות להרבה יותר קל, ואתם תדעו בדיוק מה אתם נדרשים לעשות על מנת להתחיל את השהייה המחודשת שלכם בישראל ברגל ימין וללא כל בעיות שעשויות לצוץ בגלל חוסר ההיכרות שלכם עם הבירוקרטיה הישראלית.

 

רוצים לחזור לישראל? פנו אל עו”ד מיסים

עוד לפני שאתם חוזרים לישראל, חשוב שתדעו בדיוק מהן הדרישות והחובות שלכם בתור תושבים חוזרים. כך תוכלו לדעת האם כדאי לכם לחזור לישראל בשלב הזה או שמא מוטב לכם לחכות מעט על מנת לחזור לישראל בשלב מאוחר יותר כך תהיו זכאים לקבל סל שלם של הטבות ודברים חיוביים אשר יהפכו את ההתאקלמות שלכם בישראל לטובה יותר.

כמובן שרק עו”ד מיסים אשר מכיר את הנושא על בוריו ידע לספק לכם את כל המידע הנחוץ, דבר שלא כל איש מקצוע יכול לעשות עבורכם.

אז לפני שאתם מתחילים לארוז את המזוודות ומתחילים לחשוב על חזרה לישראל, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתייעץ עם עו”ד מיסים על מנת שיסביר לכם בדיוק כיצד תוכלו לחזור לישראל בצורה טובה יותר.

כיום גם מחו”ל אתם יכולים בקלות למצוא עורך דין מיסים ישראלי אשר יוכל לספק לכם את כל המידע הרלוונטי עבורכם. מעולם לא היה קל יותר למצוא עורך דין מיסים אשר יהפוך את ההגעה שלכם לישראל להרבה יותר קלה ואפקטיבית עבורכם.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות מיסים באינטרנט – איביי ואמזון

ישראלים רבים מחפשים אחר דרך יצירתיות לפתוח אפשרויות הכנסה נוספות לחייהם. האופציה הנוחה והרלוונטית ביותר עבור ישראלים רבים היא כמובן הכנסה דרך האינטרנטית אשר מבטיחה

מהו מיסוי עקיף?

מס עקיף הוא מס בגין ביצוע הוצאות או עסקאות מסוימות, שהחייבים שלו הם הצרכנים הסופיים. היצרן, היבואן או הספק שמוטל עליו מס זה, יוכל “לגלגל”

הליך סגירת תיק במס הכנסה

על מנת למצוא מידע אשר יעזור לכם לפתוח תיק עסק במס הכנסה תוכלו לעשות חיפוש קצר באינטרנט, כך בקלות תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ

החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך

כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!