עורך דין מיסים בארה”ב, האם יש אחד שמדבר בעברית?

מערכת המיסוי בארה”ב שונה מאוד מהמערכת המוכרת לנו כאן בישראל. מטבע הדברים, זוהי מערכת גדולה ומורכבת הרבה יותר, כוללת מיסוי פדרלי, החל על כל אזרחי ארה”ב באשר הם וכן מיסוי ברמת המדינה, אשר אותו יש לשלם למדינה ספציפית בתוך ארה”ב בה פועלת החברה למשל.

נוסף על כך, יש מערכת מיסוי מחוזית ועירונית. היחסים ההדוקים בין ישראל לארה”ב מביאים בין היתר לכך כי ישראלים רבים צריכים לדווח לרשויות המס האמריקאיות ואף לשלם מיסים. אז איך עו”ד מיסים משתלב בכל זה?

 

מי צריך לשלם מיסים לרשויות האמריקאיות?

מערכת המיסים האמריקאית מחילה את חוקיה על אנשים שונים, אשר רובם בוחרים להשתמש בשירותיו של רואה חשבון אמריקאי, כדי להסדיר את הדיווחים והתשלומים באופן המסודר ביותר:

  • אזרחי ארה”ב, או מחזיקי גרין קארד, גם אלה שחיים מחוץ לגבולות ארה”ב.
  • כל מי שיש לו פעילות עסקית בארה”ב גם אם אינו אזרח אמריקאי ואף אם אינו חי בארה”ב, כולל משקיעי נדל”ן, ישראלים שעובדים בארה”ב וכן הלאה.

 

משמעות הדבר היא כי אזרחים ישראלים רבים נדרשים להגיש דוחות מס, לשלם מיסים ולהתנהל באופן שוטף מול רשויות המס האמריקאיות, הידועות גם בכינוי IRS.

חשוב לציין כי אזרחים ישראלים אלה צריכים כמובן לשלם מיסים ולהתנהל באופן תקין גם מול רשויות המס בישראל וכי גם אמנות חתומות בין שתי המדינות אינן פוטרות אזרחים אלה מתשלום מיסים בשתי המדינות.

 

מתי צריך עו”ד מיסים אמריקאי?

הדבר עשוי להסתבך כאשר מדובר על דיני חברות ישראליות הפועלות בארה”ב, או חברות אמריקאיות הפועלות בישראל, או במקרים מורכבים אחרים, למשל מקרים של אי דיווח מתמשך וכן הלאה.

במקרים כאלה, חשוב להיעזר בבעל מקצוע שיש לו הבנה עמוקה בנושאים הללו, כמו למשל עו”ד מיסוי אמריקאי הפועל בישראל ומכיר את המורכבות הספציפית בה נתונים ישראלים שיש להם אזרחות אמריקאית, או פעילות עסקית בארה”ב וכן הלאה.

אפשרות נוספת היא לפנות לרואה חשבון אמריקאי, שיש לו מומחיות, ידע וניסיון בדיני מיסים עבור אנשים שמתנהלים בו זמנית מול שתי המדינות, בין אם אלה משקיעי נדל”ן, אנשי עסקים, או שכירים.

 

לסיכום

חשוב להדגיש כי רק אזרחים ישראלים שיש להם גם אזרחות אמריקאית, או פעילות עסקית כלשהי בארה”ב, חייבים לשלם מיסים לרשויות האמריקאיות, גם אם הם חיים בישראל. רשויות המס והבנקים בישראל חתומים על הסכמים כובלים המאלצים אותם לדווח לרשויות האמריקאיות על כל פעילות עסקית בישראל העשויה לרמוז על קשרים עסקיים של אזרחי ישראל עם ארה”ב.

משום כך חשוב מאוד לפעול באופן חוקי ומסודר מול רשויות המס בשתי המדינות ורצוי כמובן להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע.

 

פריטי משפט בשחור לבן

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות מיסים באינטרנט – איביי ואמזון

ישראלים רבים מחפשים אחר דרך יצירתיות לפתוח אפשרויות הכנסה נוספות לחייהם. האופציה הנוחה והרלוונטית ביותר עבור ישראלים רבים היא כמובן הכנסה דרך האינטרנטית אשר מבטיחה

מהו מיסוי עקיף?

מס עקיף הוא מס בגין ביצוע הוצאות או עסקאות מסוימות, שהחייבים שלו הם הצרכנים הסופיים. היצרן, היבואן או הספק שמוטל עליו מס זה, יוכל “לגלגל”

תושבים חוזרים

ישנן לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לישראלים רבים לעזוב את ישראל, ולהחליט להתגורר לתקופה מסוימת במדינה אחרת ברחבי העולם. יש כאלה שמעדיפים לעשות גיחה

הליך סגירת תיק במס הכנסה

על מנת למצוא מידע אשר יעזור לכם לפתוח תיק עסק במס הכנסה תוכלו לעשות חיפוש קצר באינטרנט, כך בקלות תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ

החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך

כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!