עבירות מיסים באינטרנט – איביי ואמזון

ישראלים רבים מחפשים אחר דרך יצירתיות לפתוח אפשרויות הכנסה נוספות לחייהם. האופציה הנוחה והרלוונטית ביותר עבור ישראלים רבים היא כמובן הכנסה דרך האינטרנטית אשר מבטיחה לרוב רווחים רבים עם מינימום של מאמץ או עבודה. אך ישראלים רבים לא יודעים כי ישנם לא מעט ענייני מס שיכולים לגרום לעבירות מיסים באינטרנט אשר חשוב מאוד לתת עליהם את הדעת ולהבין כיצד הם מתנהלים. כמובן שתוכלו לפנות אל עו”ד מיסים על מנת שיסביר לכם בדיוק כיצד מתנהלת כל הבירוקרטיה אל מול רשויות המס במדינת ישראל. כיום במדינת ישראל ישנן שתי מעמדות עיקריים לאנשים אשר עוסקים באופן עצמאי במסחר בצורה כזאת או אחרת או בעבודה מהבית. האפשרות הראשונה היא פתיחת עוסק פטור או פתיחת עוסק מורשה. כמובן שלכל אחת מהאופציות הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה, וחשוב מאוד להתאים את מהות העסק לפלטפורמה הנכונה עבורו, כך תוכלו לממש את מלוא הפוטנציאל וכמובן להרוויח סכומי כסף גדולים יותר. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק מהן עבירות מיסים באינטרנט וכיצד תוכלו להימנע מהם בסיועו של עו”ד מיסים אשר ינתב אתכם בדיוק אל הדרך הנכונה.  

כיצד ניתן למכור מוצרים בחנויות באיביי ובאמזון?

כיום אין אדם שלא שמע על אמזון או על איביי, מדובר בחנויות האינטרנטיות הגדולות ביותר בעולם אשר מגלגלות מיליארדי דולרים בכל חודש. אך כמובן שישנם לא מעט דרכים בהם תוכלו למכור מוצרים באיביי או באמזון, ולכן צריך להבין מהן האפשרויות העומדות לרשותכם – ולאחר מכן נסביר מהי מדיניות המס על כל אחת מהאופציות הללו ומהן עבירות מיסים באינטרנט. כמובן שלכל אחת מהן מתייחסים באופן שונה, ומוטב כי תדעו זאת עוד לפני שתתחילו או תפתחו את העסק. עו”ד מיסים יכול לספק לכם את כל המידע הנחוץ ולספק לכם מעטפת מלאה של ייעוץ והכוונה בתחילת הדרך. אופציית המסחר הראשונה היא אופציית המסחר שכולנו מכירים, מכירת מוצרים אשר נמצאים ברשותכם או במחסנים אשר בבעלותכם. בדיוק כפי שהייתם מוכרים מוצרים בחנות פיזית בארץ, כך תוכלו למכור גם מוצרים ללקוחות מכל רחבי העולם דרך החנות האינטרנטית שלכם באמזון או באיביי. באמצעות החנות בפלטפורמות המסחר הללו תוכלו לפתוח דלת ללקוחות רבים מכל רחבי העולם, וכך להגדיל את ההכנסות שלכם בצורה שלא הכרתם לפני כן. לא מעט חנויות בישראל עושות את הפעולה הזאת על מנת להרחיב את מחזור ההכנסה שלהן. אופציית המסחר השנייה נקראת דרופשיפינג, אופציית מסחר שהפכה להיות מובילה מאוד בקרב אנשים רבים בעולם וגם בישראל. באופציית המסחר הזאת אתם משמשים אך ורק בתור מגשרים בין המוכר ובין הקונה, כאשר אתם גוזרים עמלה מסוימת על התיווך בניהם. באופציה הזאת המוצרים אינם נמצאים ברשותכם ואינכם אלה ששולחים את המוצרים ללקוח, אתם רק דואגים לקשר בניהם ולוודא כי המשלוח הגיע ליעדו מכיוון שהלקוח רכש את המוצר מכם.  

עבירות מיסים באינטרנט – מהי מדיניות המס בישראל על מסחר באיביי או באמזון?

מדיניות המס בישראל בכל הקשור למסחר באיביי או באמזון הינה ברורה מאוד, ולכן חשוב מאוד שתדעו מה היא אומרת על מנת שלא תמצאו את עצמכם מופתעים או מובכים. מבחינת רשויות המס בישראל אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, ולכן אתם צריכים להיות אלה שמגדילים את הראש ומבינים בדיוק איך מתבצעת ההפרדה. במידה ואתם מוכרים מוצרים אשר בבעלותכם ונמצאים ברשותכם דרך פלטפורמות המסחר השונות בחו”ל, עליכם לדווח בדיוק על ההוצאות וההכנסות שלכם – בדיוק כמו כל עסק במדינת ישראל. אתם תהיו חייבים לשלם מע”מ, מס הכנסה וגם ביטוח לאומי. מדובר בהתנהלות רגילה כפי שכל עסק מתנהל, גם אם מדובר בעסקים אשר מתנהלים דרך האינטרנט. כמובן שתוכלו לפנות אל עו”ד מסיים על מנת שיספק לכם עזרה וילווה אתכם כך שלא תשכחו אף פרט. במידה ואינכם מחזיקים במוצרים באופן פיזי אצלכם, כלומר אתם משמשים רק בתור המגשרים בין המוכר ובין הלקוח אינכם נדרשים לשלם מס או לדווח על הכנסות מהסוג הזה. מכיוון שאתם רק מגשרים בין המוכר המקורי של המוצר ובין הלקוח אשר רכש את המוצר – אתם פטורים מתשלום מיסים בישראל, ואינכם נדרשים לדווח על כך. כמובן שכל המידע נכון בעת כתיבת שורות אלה, ועל מנת שתוכלו לוודא מה החוק העדכני ביותר על תשלום מס באינטרנט תוכלו לפנות אל עו”ד מיסים מיומן ומקצועי על מנת שיסביר לכם בדיוק מהי המדיניות המעודכנת ביותר.  

איך ניתן לעשות עסקים מבלי להסתבך עם רשויות המס?

ראשית על מנת שתוכלו להתנהל בצורה נכונה ולהימנע מבעיות כאלה ואחרות עם רשויות המס בישראל חשוב מאוד שתבינו את החוקים בתחום. לפני שאתם פותחים חנות באיביי או באמזון חשוב שתבינו כי אתם מכירים את כל ההסתעפויות בחוקים, ואתם יודעים בדיוק כיצד להתנהל בצורה נכונה – כך שלא תהיו מופתעים או לא בבקרה על כל החוקים הקשורים למסחר מהסוג הזה. בנוסף מוטב כי תעמידו לצדכם איש מקצוע מיומן ומנוסה אשר יוכל לספק לכם מהידע ומההיכרות שלו עם התחום. רשויות המס במדינת ישראל משנה בכל תקופה מסוימת את ההתייחסות שלה למסחר באינטרנט, ולכן חשוב שתמיד תהיו עם יד על הדופק ותדעו מה החוק אומר לגבי התנהלות שלכם. כמו שכבר אמרנו מבחינת רשויות המס במדינת ישראל אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, והחובה להכיר את החוק מוטלת אך ורק עליכם. תוכלו לפנות אל עו”ד מיסים אשר ראשית יעזור לכם להתחיל את כל ההתנהלות הראשונית עם רשויות המס בישראל וכמובן יעזור לכם להבין בדיוק אילו שינויים קורים בחוק – והוא זה שיעדכן אתכם על השינויים עוד בטרם יהיה מאוחר מידיי. כך תוכלו להשיג יתרון משמעותי על כל המתחרים שלכם בשוק, ולדעת כי אתם מתנהלים בצורה הישרה ביותר ואינכם עושים טעויות שתוכלו לשלם עליהן בסופו של יום. עו”ד מיסים הוא הכתובת שלכם בכדי שתוכלו להתנהל בצורה ישרה ולמנוע מבוכות אל מול רשויות המס במדינת ישראל.  

עבירות מיסים באינטרנט – האם משתלם לפתוח חנויות באיביי ובאמזון?

קשה מאוד לתת תשובה חד משמעית על השאלה הזאת, מכיוון שעניין הכדאיות משתנה בהתאם לאופן שבו אתם מנהלים את העסק שלכם וכמובן לתחום שבו העסק שלכם עוסק. אך ברוב המקרים אנשים פרטיים או חברות אשר מקימות חנויות באיביי או באמזון מגלגלות סכומי כסף לא קטנים, כל זאת כאשר ההתנהלות היא נכונה. לכן אם אתם מחפשים מקור הכנסה נוסף עבורכם, כזה שלא ידרוש מכם מאמץ רב – אולי רק מאמץ ראשוני, ואחריו תוכלו לנוח על זרי הדפנה זוהי ללא ספק הדרך האפקטיבית ביותר עבורכם. כמו בפתיחת כל עסק יכולות להיות שגיאות או החלטות לא נכונות אשר יעיבו על ההצלחה העסקית – אך לפעמים צריך לקחת סיכונים על מנת להגיע להצלחות גדולות. כמובן שתוכלו להעמיד לרשותכם עו”ד מיסים אשר יעזור לכם להימנע מהטעויות הראשונות בכל הקשור אל היבטי המס במדינת ישראל. אם תתרכזו אך ורק בקידום העסק שלכם ותיתנו לאנשי המקצוע לשבור את הראש על נושאי המס, תוכלו לדעת שאתם עושים את מירב המאמצים על מנת למקסם את ההכנסות של העסק שלכם. צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מהו מיסוי עקיף?

מס עקיף הוא מס בגין ביצוע הוצאות או עסקאות מסוימות, שהחייבים שלו הם הצרכנים הסופיים. היצרן, היבואן או הספק שמוטל עליו מס זה, יוכל “לגלגל”

תושבים חוזרים

ישנן לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לישראלים רבים לעזוב את ישראל, ולהחליט להתגורר לתקופה מסוימת במדינה אחרת ברחבי העולם. יש כאלה שמעדיפים לעשות גיחה

הליך סגירת תיק במס הכנסה

על מנת למצוא מידע אשר יעזור לכם לפתוח תיק עסק במס הכנסה תוכלו לעשות חיפוש קצר באינטרנט, כך בקלות תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ

החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך

כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!