מהו ביטוח סיעודי ולמה הוא כזה חשוב?

ביטוח הסיעוד נועד לקבלת גמלה חודשית עבור אלו שהגיעו למצב סיעודי – בהתאם למאפיינים שהוגדרו בחוק לסיעוד. במאמר הבא נסביר מהו ביטוח סיעודי, עבור מי הוא נועד ומדוע הוא כל כך חשוב – על מנת לקבל את הסיוע והגמלה המיטבית עבור קשישים ואנשים סיעודיים.אדם סיעודי הוא אדם שאינו יכול לבצע פעולות בסיסיות יומיומיות בכוחות עצמו – ביניהן שכיבה, קימה, אכילה, רחצה, מתן צרכים וכיו״ב – ולכן הוא זכאי לזכויות סיעוד המעוגנות בחוק הסיעוד.

אולם, הטיפול הסיעודי והאחריות למימונו מוטלות בחלקן העיקרי על משפחתו של האדם הסיעודי לכן מומלץ לקבל ביטוח סיעודי שיכול להקל באופן משמעותי על המימון היקר עבור קבלת טיפול ומתן השירותים הסיעודיים הנדרשים.

 

מהו ביטוח סיעודי?

הביטוח הסיעודי הוא למעשה מעין פוליסת ביטוח, אשר ניתנת לתשלום באופן חודשי – חברת הביטוח הסיעודי תתחייב לספק גמלה חודשית עבור אנשים שהגיעו למצב סיעודי, בהתאם לתנאים של פוליסת הביטוח אותה החברה מציעה. לפרטים נוספים היכנסו ל – https://www.beseva-tova.co.il .במדינת ישראל קיימים שני סוגי ביטוח סיעודי שניתן לקבל – האחד ניתן על ידי קופות החולים והשני הוא ביטוח סיעודי שניתן לקבל באופן פרטי.

ביטוח סיעודי שניתן על ידי קופות חולים נחשב לביטוח קבוצתי – בו קופות החולים נעזרות בחברות הביטוח, וביטוח זה ניתן לזמן מוגבל ואינו ניתן כחלק משירותי הבריאות המשלימים הקיימים בקופות החולים, אלא ניתן בתמורה לתשלום נוסף הנגבה באופן חודשי.לעומת זאת, ביטוח סיעודי פרטי ניתן כחוזה הנחתם בין המבוטח לחברת הביטוח – ופוליסת הביטוח ניתנת לאורך כל חיי המבוטח ותשלום הפוליסה אינו משתנה.

 

ביטוח סיעודי פרטי – מדוע הוא כל כך חשוב?

כפי שציינו קודם, הפרמיה החודשית אותה יש לשלם מדי חודש עבור חברת הביטוח אינו משתנה – גם אם האדם הסיעודי חתם על חוזה הביטוח בגיל צעיר ולכן נהנה ממחיר נמוך יותר עקב כך, מחיר הפוליסה לא ישתנה עם הזמן.בניגוד לביטוח סיעודי הניתן על ידי קופות החולים, ביטוח סיעודי פרטי עונה בצורה מיטבית בנוגע למתן השירותים הנדרשים עבור אלו הזקוקים לטיפול סיעודי – לרבות מציאת מטפלים סיעודיים טובים ומומלצים ומתן השירותים הלוגיסטיים הנדרשים להתקין בביתו של האדם הסיעודי.

ביטוח סיעודי מקל משמעותית על מימון הטיפול הסיעודי ומוזיל עלויות עבור משפחה שצריכה לדאוג למימון הטיפול הסיעודי היקר – גם במקרים בהם יש צורך באשפוז במוסד סיעודי.בנוסף, ביטוח סיעודי נותן אפשרות לקבל מטפלים סיעודיים שמגיעים מגופים המיועדים לספק מטפלים בעלי ההכשרה המתאימה לכך – ולכן יוכל הקשיש ליהנות מטיפול מיטבי ואיכותי.לסיכום, ביטוח סיעודי הינו מומלץ מאוד במקרים בהם קשיש הגיע למצב סיעודי ומבטיח קבלת הטיפול האיכותי והמקיף ביותר שניתן לקבל במסגרת הביטוח.

ביטוח סיעודי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,