התעשרות מהירה? כמה נקודות שאתם חייבים להכיר

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ

רבים מאתנו חולמים על הרגע שבו הם יוכלו לצאת לגמלאות כי יש להם מספיק כסף, או במילים אחרות:

על הרגע שבו נבין שלא חסר לנו כסף.

התעשרתם בצורה מהירה?

אתם תוהים איך מתמודדים עם המצב החדש ורוצים להימנע מטעויות נפוצות?

עיינו במדריך הקצר שהכנו עבורכם ותוכלו לקבל טיפים חשובים.

 

מה המטרות שלכם?

אחת מהטעויות שהרבה מאוד אנשים שהתעשרו בצורה מהירה עשו, היא להתחיל לקנות כמו משוגעים בלי לעשות תכנית מסודרת. לכן אחד מהטיפים הכי חשובים שנוכל לתת לכם בנושא, הוא לעצור לרגע ולהבין מה המטרה שלכם. האם אתם רוצים, לדוגמה, להבטיח שלילדים שלכם ולנכדים שלכם לא יחסר דבר? האם אתם רוצים לעשות להם חסכונות שמנים לכל צרה שלא תבוא? או שאולי כל מה שתרצו זה בסך הכול ליהנות מהחיים? האמת היא, שלהפוך להיות עשיר ביום אחד זה לא עניין פשוט בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים. לכן כדאי לתת על כך את הדעת ולראות איך אתם מתכננים להתמודד עם הסטטוס החדש, כי זה יעזור לכם להימנע מטעויות מיותרות. זה לא אגדה: הרבה מתעשרים חדשים שלא תכננו את צעדיהם מצאו את עצמם במהירות שיא בחובות אדירים. לכן, אם אתם לא רוצים שזה יקרה לכם, קחו את הזמן ותראו איך אתם בוחרים לפעול.

 

בחרו את ההשקעות שלכם

עוד דבר שצריך להתייחס אליו כשהופכים בבת אחת לעשירים, זה שכדאי לחשוב על העתיד ולשם כך צריך לבצע כמה השקעות חכמות. זה נכון שיש הרבה השקעות שנראות נפלאות בתחילת הדרך אך עד מהרה מסתבר שהן מובילות לטעות ולהפסד, אך לפחות תשקיעו בדרך במשהו, תלמדו ותראו איך זה עובד. כדאי לדעת שכאשר מדברים על השקעות השמיים הם הגבול. אתם יכולים להשקיע בשוק ההון, בנדל"ן ובאינספור יוזמות שאולי נראות לכם מעניינות. שווה לבדוק את הדברים האלה וגם להחליט, כמובן, כמה אתם רוצים להשקיע בכל יוזמה כזאת. אין טעם לשים את כל הביצים בסל אחד כי במקרה כזה אם תיקחו הימור לא נכון, שוב תמצאו את עצמכם במצב כלכלי קשה.

 

שימו לב איזה חסכונות אתם פותחים

במסגרת השאלה איך מתנהלים אחרי התעשרות מהירה ובמסגרת ההבנה שצריך לחשוב גם על העתיד, חסכונות הם משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. אומנם זה נכון שהיום הרבה מאוד אנשים פונים אל הר הכסף ורוצים לאתר חסכונות אבודים, אך מצד שני, עדיף שיהיו לכם כמה שיותר חסכונות מאשר שתגיעו למצב שבו אתם זקוקים לכסף ולא יודעים מאיפה לקחת אותו. כמו כן, היום, עם יוזמות כמו הר הכסף, אתם יכולים להיות בטוחים שאפילו אם לא תזכרו איפה הכסף שלכם נמצא – תהיה לכם הזדמנות נפלאה להגיע אליו. לא יהיה מצב שבו אתם עושים חסכונות לעצמכם או לילדים ומאבדים אותם, כך שאין סיבה לדחות את העניין החשוב הזה.

 

ליהנות מהרגע

מעבר לכל מה שכבר ציינו לגבי העתיד וההתנהלות הכלכלית הבוגרת והאחראית, כמובן שצריך גם ליהנות מהרגע. להפוך להיות עשיר זה תענוג גדול ובהחלט מגיע לכם להגשים לפחות חלק מהחלומות שלכם. לכן, בין אם כל מה שרציתם תמיד היה לנסוע לחופשה בתאילנד ובין אם אתם רוצים לקנות דירה גדולה לכל אחד מהילדים, אל תדחו את העניין. אתם צעירים, יפים ועשירים היום, לא בעוד עשר שנים. לכן אחוז מסוים מכל הכסף שקיבלתם בבת אחת בהחלט כדאי לנצל לצורך החיים הטובים ולצורך הגשמת החלומות הנושנים שלכם.

 

מגדל של מטבעות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו