החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך צורך ללכת ולחפש לקוחות חדשים כל הזמן ולדאוג מה יהיה רווח החודשי שלך. אך כמו לכל דבר להיות עובד שכיר מגיע גם עם חסרונות.

החיסרון הגדול ביותר הוא שאפשר לפטר עובד שכיר. כל מי שהיה בסיטואציה כזאת יודע שהיא סיטואציה מאוד לא נעימה. מלבד העובדה שפיטורין מלווה אצל הרבה ברגשות לא נעימים של חוסר הצלחה אתם גם עומדים בפני תקופה של חוסר וודאות כלכלית.

לכן, במצב כזה כדאי לדעת שייתכן ומגיעים לכם החזרי מס בגין פיטורין. אם גם אתם פוטרתם או לקחתם הפסקה מהעבודה בגין מחלה או חופשה ללא תשלום ייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס בגין הפסקות בעבודה.

 

מדוע מגיעים לכם החזרי מס בגין פיטורין?

תשלום המס של עובד שכיר במדינת ישראל עובד בצורה כזאת שכל חודש נגבה מכם מס הכנסה שגובהו נקבע לפי המשכורת המשוערת שלכם. לרוב אצל עובד שכיר המשכורת של כל חודש היא זהה ולכן כל חודש מס הנכסה גובה ממכם מחיר קבוע. הבעיה היא שכאשר עובד שכיר מפוטר, מס הכנסה לא מודע לכך והוא ממשיך לגבות ממנו את אותו המס.

מן הסתם, לאחר פיטורים או בזמן הפסקת עבודה אין סיבה שתשלמו את אותו מס ששילמתם בזמן שעבדתם. לכן, אתם יכולים לפנות למס הכנסה לקבלת החזרי מס בגין הפסקות בעבודה.

הרבה פעמים הסכום המגיע לכם יכול להסתכם בכמה מאות או אלפי שקלים ואין סיבה שתוותרו על כך.

 

איך מקבלים את החזרי המס בגין הפסקות בעבודה?

הרבה אנשים מוותרים על הגשת בקשה להחזר מס כי הם לא רוצים להתמודד מול רשות המיסים ולהתעסק בבירוקרטיה הכרוכה בכך. אך היום התהליך הוא פחות מסובך מבעבר.

על מנת לבקש החזר מס אתם צריכים להגיש בקשה למס הכנסה הכוללת מספר מסמכים. את המסמכים הנחוצים לבקשה אפשר למצוא באתר של רשות המיסים. בכל אופן מומלץ להיעזר באיש מקצוע, רואה חשבון או יועץ מס, שיוכל להקל עליכם ולעזור לכם לייעל ולהאיץ את התהליך. היום יש גם אתרים המציעים לכם שירותים אלו אונליין מבלי שתצטרכו לשלם סכומים מאוד גבוהים לרואה חשבון פרטי.

כמו כן, כדאי לדעת שגם אם מצאתם עבודה חדשה לאחר מספר חודשים או שעברו כבר מספר שנים מאז שפוטרתם. עדיין אתם יכולים לבקש החזרי מס בגין הפסקות בעבודה. את החזר המס ניתן לבקש לרוב עד 6 שנים אחורה ולכם מומלץ לבדוק אם אתם עדיין זכאים לכך.

לסיכום, החזר מס בגין פיטורין או הפסקות בעבודה הוא החזר שאפשר לקבל גם לאחר שהרבה זמן חלף. כל מה שתצטרכו לעשות הוא למלא מספר טפסים ולהגיש את הבקשה למס הכנסה. היום התהליך הוא הרבה יותר פשוט וניתן להיעזר גם בגורמים מקצועיים שיעזרו לכם בתהליך.

בצעו את התהליך אונליין עכשיו: https://taxes-refund.co.il.

קלסר ומחשבון

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות מיסים באינטרנט – איביי ואמזון

ישראלים רבים מחפשים אחר דרך יצירתיות לפתוח אפשרויות הכנסה נוספות לחייהם. האופציה הנוחה והרלוונטית ביותר עבור ישראלים רבים היא כמובן הכנסה דרך האינטרנטית אשר מבטיחה

מהו מיסוי עקיף?

מס עקיף הוא מס בגין ביצוע הוצאות או עסקאות מסוימות, שהחייבים שלו הם הצרכנים הסופיים. היצרן, היבואן או הספק שמוטל עליו מס זה, יוכל “לגלגל”

תושבים חוזרים

ישנן לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לישראלים רבים לעזוב את ישראל, ולהחליט להתגורר לתקופה מסוימת במדינה אחרת ברחבי העולם. יש כאלה שמעדיפים לעשות גיחה

הליך סגירת תיק במס הכנסה

על מנת למצוא מידע אשר יעזור לכם לפתוח תיק עסק במס הכנסה תוכלו לעשות חיפוש קצר באינטרנט, כך בקלות תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ

כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!