החזר מס בגין הוצאות לשכירים – מה כתוב בחוק?

החזרי מס מגיעים כמעט לכל שכיר בישראל. הסיבה לכך פשוטה למדי – רוב האנשים לא מכירים את כל המקרים המזכים אותם בנקודות הטבה במס ולכן משלמים מס יותר ממה שצריך.

כתוצאה – הם צוברים סכומים של החזרי מס, שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה.

מדינת ישראל מאפשרת לכם לבקש ולקבל החזרי מס עד 6 שנים רטרואקטיבית, אז כדאי שתתדעו מתי מגיעים לכם החזרים ואיך מקבלים אותם.

 

יכול להיות שמגיעים לכם אלפי שקלים מהמדינה?

בין מיליארדי השקלים הנמצאים בקופת המדינה, תחת הכותרת “כספים אבודים” קיימים גם החזרי מס למגוון גדול של אנשים מלא מעט סיבות.

זה יכול להיות בגלל לימודי קורס מקצועי, או אקדמי, לידת ילד, גירושין, תשלום מזונות, החלפת מקומות עבודה ועוד.

אלה הסיבות המוכרות יותר לקבלת החזר מס, אבל שנת הקורונה קצת שינתה את חוקי המשחק, בגלל אלפי שכירים שהחלו לעבוד מהבית.

 

עבודה מהבית והחזרי מס בגין הוצאות לשכירים

עבודה מהבית אולי נשמעת כמו חלום, אבל המציאות היא קצת שונה. אנשים רבים מתקשים לעבוד מהבית כי הם זקוקים לחברה ולכוח המניע של צוות, הם זקוקים ליציאה היומית מהבית עם לבוש ייצוגי, איפור ותסרוקת.

אבל עבודה מהבית התגלתה כבחירה בעייתית גם עבור אנשים, שההוצאות שלהם גדלו פתאום, בעקבות המעבר.

 

הוצאות בגין עבודה מהבית

חלק גדול מהשכירים שעברו לעבוד מהבית גילו שקשה להם עבוד מחדר השינה או פינת האוכל ולכן החליטו להשקיע מכספם כדי לבנות משרד ביתי קטן.

אבל גם הוצאות החשמל, המים, המיזוג, האינטרנט והתקשורת – עלו פלאים, לצד רכישה מוגברת של דיו למדפסת, דפים, כלי כתיבה ואפילו הפרודוקטים לינת הקפה, שהיתה עד אז במימון של המעסיק.

כל אלה הוצאות, אשר עצמאים העובדים מהבית למשל, יכולים לקבל עבורן זיכוי במס.

 

מסתבר שיש גם החזר הוצאות לשכירים

אז מסתבר שלא רק עצמאים יכולים לקבל החזרים. גם שכירים יכולים להגיש ולקבל החזרים עבור הוצאות ישירות הקשורות לעבודה שלהם מהבית.

כדי לקבל את ההחזרים יש להוכיח כי השכיר לא מקבל תגמול כספי ממקום העבודה עבור הוצאות אלה, אלא משלם עבורן מכספו הפרטי ואז להגיש טופס מסודר לרשות המיסים.

 

עבור מה אפשר לקבל החזר הוצאות לשכיר?

  • לימודים הקשורים ישירות לעבודה
  • מעבר דירה לצורך עבודה – החזר עבור ההפרש במחיר הדירה
  • רכישת חומרי לימוד עבור עבודה חדשה
  • הוצאות טלפון, אינטרנט, רכב ועוד
  • דמי חבר בהסתדרות, מתן תרומות ועוד.
  • שכר דירה שממנה מתבצעת העבודה
  • ארנונה, חשמל, מים, גז, ועד, טלפון ועוד
  • רכישת מדפסת, מחשב וציוד נוסף הכרחי לצורכי עבודה

 

לסיכום

שכירים רבים זכאים לקבל החזר מס מהמדינה, אך אינם מודעים לכך. אם אתם חושבים כי גם לכם מגיע החזר – כדאי לפנות לחברה מתמחה בתחום כדי ליצור לעצמכם הכנסה נוספת בסוף השנה.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות מיסים באינטרנט – איביי ואמזון

ישראלים רבים מחפשים אחר דרך יצירתיות לפתוח אפשרויות הכנסה נוספות לחייהם. האופציה הנוחה והרלוונטית ביותר עבור ישראלים רבים היא כמובן הכנסה דרך האינטרנטית אשר מבטיחה

מהו מיסוי עקיף?

מס עקיף הוא מס בגין ביצוע הוצאות או עסקאות מסוימות, שהחייבים שלו הם הצרכנים הסופיים. היצרן, היבואן או הספק שמוטל עליו מס זה, יוכל “לגלגל”

תושבים חוזרים

ישנן לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לישראלים רבים לעזוב את ישראל, ולהחליט להתגורר לתקופה מסוימת במדינה אחרת ברחבי העולם. יש כאלה שמעדיפים לעשות גיחה

הליך סגירת תיק במס הכנסה

על מנת למצוא מידע אשר יעזור לכם לפתוח תיק עסק במס הכנסה תוכלו לעשות חיפוש קצר באינטרנט, כך בקלות תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ

החזר מס בגין פיטורים

רוב העובדים במדינת ישראל הם עובדים שכירים. להיות עובד שכיר בא עם מספר יתרונות. אתה חתום על חוזה כך שהמשכורת שלך קבועה ובטוחה, ואין לך

כיצד לבחור עורך דין מיסים

בחירת ייצוג משפטי בכל תחום שהוא, הנו שלב קריטי וחשוב ביותר. בין אם נקלעתם למצב משפטי פלילי, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה במחיר האטרקטיבי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!