כך תגישו תביעה למפקח על רישום מקרקעין

שכנים המתגוררים תחת אותו נכס משותף, לעיתים עלולים להיקלע למצבים שיביאו אותם לתביעות משפטיות. הגשת התביעה במקרים אילו תגיע לידי המפקח על רישום מקרקעין. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על הגשת תביעה בתחום זה.

 

מי הוא המפקח על רישום מקרקעין?

המפקח על רישום מקרקעין ממונה על ידי שר המשפטים, ותפקידו לעסוק ברישום או תביעות הקשורות לבתים משותפים. בתים משותפים הם נכס מבנה המחולק למספר דירות בבעלויות שונות כמו למשל בניין משותף. במקרים הקשורים לתביעה בין בעלי דירות באותו נכס משותף, הרלוונטיים לנכס המשותף עצמו או לתביעת נזיקים של דירה אחת כלפי השנייה, תוגש התביעה בפני המפקח על רישום מקרקעין. במרבית המקרים מסוג אלה, יהיה צורך בסיוע של עורך דין מקרקעין אשר ילווה אתכם לאורך כל תהליך הגישור או התביעה.

 

מתי תביעה תגיע למפקח על רישום מקרקעין?

תביעה תגיע למפקח על רישום מקרקעין בכל המקרים הרלוונטיים למבנה המשותף, לרבות:

  1. תביעה בגין תשלום על תחזוק וניקיון הנכס המשותף.
  2. תביעה בגין תשלום על התאמת המבנה המשותף לרעידות האדמה.
  3. תביעה בגין נזק הנגרם לאחת הדירות על ידי דירה אחרת באותו בית משותף.
  4. תביעה על הפרת ההסכם שנקבע לגבי הבית המשותף.
  5. תביעה על השתתפות בעלויות תיקונים ושיפוצים נדרשים למבנה המשותף.
  6. תביעה בגין השגת גבול של בעל דירה אחת לשטח דירה אחרת, באותו הבית המשותף.
  7. תביעה בגין מתקן משותף בבית משותף (למשל – מעלית, דוד שמש, מערכת הסקה וכו’)
  8. תביעה בגין התאמת משנה משותף לבעלי מוגבלויות.
  9. תביעה בגין הרחבת דירה בבית משותף.

 

איך ניתן להגיש תביעה למפקח על רישום מקרקעין?

הגשת תביעה למפקח על רישום מקרקעין צריכה לעמוד בפני התנאים לתביעה בפני המקפח. במידה ואכן מדובר בתביעה העומדת בתנאים אלה, ניתן להגיש את התביעה למפקח באמצעות הגשת כתב תביעה. בצירוף עם כתב התביעה יש להגיש את הטענות המרכזיות לתביעה, לצד הוכחות לגבי טענות אלה. המפקח ידון בתביעה ויקבע האם לקבל את הטיעונים או לדחות אותם.

 

האם כדאי להיעזר בעורך דין ואם כן איך אפשר למצוא אחד?

להגשת תביעה למפקח על רישום מקרקעין מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין. עוד דין מקרקעין ידע לכתוב עבורכם את כתב התביעה, לנסח את הטענות שלכם, להביא את ההוכחות הנדרשות לטיעונים, לנהל את המשא ומתן למול המפקח ועורכי הדין המעורבים וכן ידע ללוות אתכם לאורך כל התהליך. על מנת למצוא עורך דין מתאים, מומלץ להיעזר בהמלצות שתוכלו למצוא ברשת או לקבל ממכרים אשר נעזרו בעו”ד מקרקעין. חשוב למצוא עורך דין מנוסה ומקצועי אשר הצליח לנצח בעבר בתביעות מסוג זה, על מנת למקסם את הסיכויים שלכם לזכייה.

תביעה משפטית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,