מתי נזדקק לשירותיו של שמאי מקרקעין

תוכן עניינים
עורך דין יוני לוי
עו"ד מקרקעין יוני לוי - זמין לייעוץ

אתם חושבים לעשות עסקת נדל"ן שכוללת מכירה או קניה של נכס מסוים? אם כך, ברור שאתם זקוקים לשירותיו של שמאי מקצועי, אז למה אתם מחכים? בחרו לכם שמאי רציני עוד היום, כי בהתאם לדו"ח שהוא יוציא תדעו כמה הגיוני לבקש או לשלם על הנכס המדובר.

תפקיד השמאי בשטח

אם מעולם לא עשיתם עסקת נדל"ן, חוץ מחתימה על חוזה שכירות, ברור שאתם תוהים למה בכלל אתם זקוקים לשירותיו של שמאי בהרצליה ומה התפקיד שלו. אם כך, כדאי שתדעו שבפועל הוא האדם שצריך להגיע לנכס, לבדוק אותו בהתאם לנהלים ברורים ולתת, בסופו של דבר, הערכה לגבי שווי הנכס. יש משמעות אדירה לחוות הדעת של השמאי, שכן בהתאם לה תוכלו להחליט כמה אתם דורשים עבור הנכס שאתם מנסים למכור. אם אתם נמצאים בצד הקונה, הרי שגם אז יש מבחינתכם חשיבות להערכת השמאי, שכן בעזרתה תוכלו להבין האם הסכום שמנסים לדרוש מכם הרבה יותר מידי גבוה.

תכנון של בית

איך השמאי מבצע את עבודתו?

כפי שהוזכר, לפני הכול השמאי פשוט מגיע למקום. בהמשך הוא צריך לבדוק את הנכס בהתאם ללא מעט פרמטרים שונים, כמו לדוגמא: באיזו עיר שוכן הנכס? מה גודלו של הנכס? האם יש שירותים ציבוריים נוחים באזור? האם השכונה טובה? האם הגישה אל הנכס עצמו נוחה? או שאולי צריך לעלות ארבעים מדרגות כדי להגיע לדירה? בנוסף, הוא גם ייכנס לנכס עצמו ויבדוק את המצב שלו, כולל בירור לגבי מצב המערכות השונות, כמו מערכת החשמל וכדומה. לכן בהחלט ניתן לראות שבאותו בניין דירה אחת תהיה מוערכת על ידי השמאי בסכום מסוים ואילו דירה אחרת תהיה שווה הרבה יותר או פחות. כיוון שמדובר על הערכה חשובה שעל בסיסה תתבצע העסקה, יש להשקיע בכך מראש ולראות באיזה שמאי רציני ומקצועי אתם בוחרים.

מי השמאי שאליו כדאי לכם להתקשר?

בין אם אתם מחפשים היום שמאי באזור של הרצליה ובין אם אתם מחפשים שמאי בכל עיר אחרת בארץ, עצרו לרגע ובדקו במי אתם בוחרים. ממש כפי שבתחום של שעונים לגבר מותגים צריך תחילה לקבל מידע רב ורק כך לבחור את השעון הנכון, זה גם מה שכדאי לעשות כשמחפשים שמאי. מה הניסיון שלו? מי ממליץ עליו? האם הוא זמין עבורכם? והאם הוא רשום באגודת השמאים בישראל? כלומר, האם הוא למד את המקצוע והאם הוא עובד באופן חוקי? לא כל אדם שקצת מבין בנדל"ן יוכל להגיע לנכס שלכם ולתת הערכה לגבי השווי שלו, שכן צריך להיות שמאי רשום בשביל זה. חשוב להבין שהרבה מונח כאן על הפרק ולכן, אם תוכלו לעשות חיפוש רציני לגבי השמאי המתאים לכם ביותר, זה עדיף מאשר לבחור בצורה שרירותית את מי שייתן הערכה לנכס שלכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו