מה המשמעות המשפטית של בית חכם כאשר קונים דירה?

רכישת דירה הינה עסק לא פשוט, אולם מאז שחתמתם חוזה העניינים מתחילים רק להסתבך, בכל רגע עליכם לקבל החלטה אחרת שיכולה לקבוע את רמת איכות החיים שלכם לשנים הקרובות.

אם החלטתם לאבזר את הדירה שלכם במערכת שליטה חכמה, חשוב שתדעו כמה נתונים חוקיים לפני שאתם מתקינים לעצמכם בית חכם.

טלו עצה מן המומחים, או איך שגורס הפתגם: אין חכם כבעל הניסיון.

 

מתקדמים לבית חכם

ללחוץ על מתג גוף התאורה באמצעות כרית האצבע זה פרימיטיבי, פתיחת התריס בחדר השינה באמצעות משיכה של חוט – זה מיושן. הקידמה הטכנולוגית החליפה את הסוס והעגלה במכונית ממונעת, עתה היא עמלה לשנות את הבית הפרטי שלנו ולהפוך אותו ליישות מתוחכמת ועצמאית. רוכשים דירה ומתעניינים בהתקנת מערכות חכמות? אנחנו כאן כדי לתת לכם מידע רלוונטי.

 

כמה מילים על בית חכם

בית חכם הינו מערכת ממוחשבת השולטת על מגוון מערכות חשמליות בבית. מערכת זו מפוקחת באמצעות מחשבים, בקרים ומעבדים. המערכת ניתנת להטמעה ברמות שונות של אוטונומיה ותחכום, כאשר יש אפשרות למשתמש לשלוט על פעולות המערכות, אופציה נוספת היא מערכת בקרה הפועלת על פי לוגיקה. הלוגיקה מוגדרת על ידי הגדרות חופשיות של המשתמש או באמצעות תוכנה עם אופציות מובנות.

 

אלו מערכות נשלטות תחת הבית החכם?

ניתן לבחור אילו מערכות יהיו תחת שליטת המערכת החכמה. האופציות למערכות ביתיות נשלטות הן: שליטה על מערכת התאורה, ההשקיה, האבטחה והאזעקה, מערכות המיזוג והחימום, מערכות התקשורת והבידור, שליטה על מכשירי חשמל שונים במטבח ובחדרי השירות, שליטה על דלתות ושערים ועוד. המתג החכם מחליף את המתג הפיזי וכולל רכיב המאפשר לו חיבור אלחוטי לאפליקציה בסמארטפון. באמצעות המתג החכם ניתן לשלוט במערכות מכל מקום בארץ ובעולם.

 

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מערכת חכמה?

החוק בישראל קובע, כי על כל רכיב אלחוטי המיובא מחו”ל, לקבל אישור של משרד התקשורת. כדי לבצע רכישה חוקית, חשוב שתבדקו כי כל הרכיבים האלחוטיים שלכם אכן עונים על הגדרה חוקית זו ויש עליהם אישור מקורי של חברת התקשורת.

בנוסף, יש לוודא כי המוצרים שרכשתם עומדים בתקן הישראלי המחמיר לגבי מכשירי חשמל. תקן זה מגן עליכם מפני מכשירים המסכנים את חייכם בהתחשמלות.

לנוחיותכם, וודאו עם החברה המספקת לכם את השירותים החכמים, כי יש לה גרסה בעברית לאפליקציית השימוש, מה שייקל עליכם את השיטה על מערכת החדישה.

 

בית חכם לפי החוק

כפי שאמרנו, חשוב לוודא שאכן רכיבי האלחוט ומוצרי החשמל אכן עומדים בתקנים ישראליים ועונים על חוק האישור מאת משרד התקשורת כדין. כך תוכלו לדעת כי קניית הדירה שלכם וההתקנים שאתם מציבים בה, כולם נעשים באופן חוקי לחלוטין.

שירות דיגיטלי

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף