האם מחשבון משכנתא יכול לעזור בסגירת עסקת נדל”ן

עסקאות נדל”ן ידועות כעסקאות מורכבות שדורשות ידע כללי בתחומים שונים. בנוסף לידע מסוג זה, יש צורך גם לשים לב לחישובים כלכליים שצריכים להיות מדויקים ביותר כדי לאפשר לצד הרוכש להיות בטוח שמדובר בהליך כלכלי שהוא יכול לעמוד בו. במדריך זה נבדוק האם הצד הרוכש יכול להשתמש במחשבון משכנתא ואם כן, האם המחשבון המדובר יכול לעזור בסגירת העסקה בסופו של דבר? הישארו אתנו ותגלו את כל התשובות.

 

הרקע לכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שיצאנו מפגישה עם עורכת דין שעוסקת בתחום הנדל”ן. שכן, אנחנו מתכננים לקנות דירה חדשה מקבלן בקרוב והיינו צריכים לחתום על מסמכים שונים מולה. במהלך הפגישה, עורכת הדין הציגה בפנינו פרטים שונים אודות התשלומים שאנחנו נצטרך לשלם בשנים הקרובות. ראוי לציין כי מדובר בתשלומים שאינם נוגעים עוד למשכנתא, אלא תשלומים חיצוניים. הדבר הוביל אותנו להבין שאנחנו צריכים לחשב מחדש את תשלומי המשכנתא שהוצעה לנו קודם לכן בבנק, כדי שנוכל לדעת אם אנחנו יכולים בכלל לעמוד בכל התשלומים האלה. הגענו במקרה למחשבון משכנתא אונליין והבנו שמדובר בעניין חשוב שצריך לכתוב עליו מדריך מעמיק.

 

למה צריך לכתוב מדריך מעמיק על מחשבון משכנתא?

אם לא השתמשתם עד היום במחשבון מסוג זה, כדאי שתדעו שהוא הכרחי. חשוב לכתוב מדריך מעמיק בכל הנוגע לחישוב עם מחשבון משכנתא באקסל בגלל שמדובר בעניין שלא נמצא מספיק במודעות של אנשים. אנחנו למשל לא הכרנו את המחשבון הזה קודם לכן, הגענו אליו לאחר שניסינו לחשב את ההוצאות באופן עצמאי תוך כתיבת המספרים על דף. עורכת הדין שראתה אותנו עושה זאת, הציגה בפנינו את המחשבון ואמרה שלקוחות רבים שלה עושים בו שימוש תדיר.

 

אז האם המחשבון המדובר יכול לעזור לכם בסגירת עסקת נדל”ן?

התשובה לשאלה שנכתבה בתחילת המדריך היא לחלוטין חיובית. שכן, המחשבון יכול לעזור לכם בכל כך הרבה תחומים. יש לו מגוון רחב של יתרונות, למשל:

  • מאפשר לכם לבצע חישובים מורכבים ללא מאמץ
  • לא מצריך מכם לחפש דף ועט
  • ניתן לבצע את החישובים מכל מקום ומכל מכשיר (מחשב, פלאפון, לפטופ וכו’)

 

איך המחשבון הקל עלינו?

המחשבון אפשר לנו להגיע מוכנים אל הפגישה בבנק. שכן, היה לנו ברור כמה אנחנו צפויים לשלם מידי חודש לאורך כל התקופה. מהרגע שהשתמשנו במחשבון, הכול הפך להיות יותר פשוט. לא היינו צריכים לנסות ולהבין כמה יעלו התשלומים עם הריבית. המחשבון ביצע עבורנו את העבודה, אנחנו רק הינו צריכים להזין בתוכו את הנתונים המעודכנים, קלי קלות.

 

לסיום

עד כאן המדריך שמעלה למודעות את השימוש החיוני במחשבון משכנתא באקסל. עכשיו, כשאתם מודעים לדבר שצפוי לשנות את חייכם, אתם צריכים להוריד את המחשבון המדובר ולעשות בו שימוש לפני שתגיעו אל הבנק וגם בעת הפגישה.

מחשבון ובית

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים

איך מגדירים כיום עבירת סמים בישראל

סמים מסוכנים הם חומרים שונים המשפיעים על מערכת העצבים בגופו של האדם. השפעת הסמים יכולה לפגוע בתפיסת המציאות של המשתמשים בהם ולהותיר בהם נזקים נפשיים