עורך דין הטרדה מינית אצל הרופא

אין דבר מזעזע יותר מאשר לקבוע תור לרופא מתוך מחשבה שהוא יגן עלייך וירפא אותך ובסופו של דבר לעבור הטרדה מינית.

רופאים, כמו הרבה גברים אחרים, הם בני אדם וחלק מהם הגונים יותר מאחרים.

לכן לצערנו הרב יש לא מעט מקרים של הטרדה מינית אצל רופא וחשוב שתדעי: יש לך מה לעשות בנידון.

 

מתי רופא עלול להטריד מינית מטופלת?

ראשית, האמת המרה והלא נעימה היא שכל רופא עלול להטריד כל מטופלת. עם זאת, אנחנו רואים שברוב המקרים כאשר נשים מתלוננות על הטרדות מיניות אצל רופאים, זה קורה כאשר מדובר על גניקולוגים, כירורג שד או רופאי ליווי הריון. מטבע הדברים, אישה שמגיעה לרופא כזה נמצאת בעמדה חשופה יותר, בין אם זה מבחינה פיזית ובין אם זה מבחינה נפשית. לכן אותו רופא שבוחר להטריד יוכל לעשות זאת הרבה יותר בקלות, מה שהופך את העניין הזה לנפוץ כל כך. חשוב שתביני: אם גם את סבלת מהטרדה מינית אצל רופא, אין שום סיבה לוותר, להתעלם מהעניין זה או לא להגיש תביעה. הרופא צריך לתת את הדין על מעשיו ואין ספק שצפוי לו גם עונש בסוף התהליך הזה, כך שרצוי להגיש תביעה כמה שיותר מהר.

 

איך מגישים תביעה בתחום הזה?

את מוזמנת לקרוא כתבה נוספת בנושא מאת עו”ד דורון ויינרייך ולקבל פרטים נוספים אודות תביעות בגין הטרדות מיניות אצל רופאים. מה שכן, חשוב להבין שבכל מקרה, גם תביעה כזו, כמו הרבה תביעות אחרות, רצוי להגיש בעזרת עורך דין מומחה. זה נכון שיש היום תביעות קטנות שונות שתוכלי להגיש לבד, אך בכל מה שקשור להתמודד בנושא כמו הטרדה מינית אצל רופא, לא מדובר על משהו שתוכלי לעשות בכוחות עצמך. יש משמעות ותפקיד מהותי לעורך הדין, כי הוא זה שיוכל לייצג אותך והוא זה שיוכל להילחם את המלחמה שלך. בדרך כלל אותם רופאים מטרידים מגיעים עם סוללת עורכי דין, כך שברור מדוע לא תוכלי לעמוד מולם לבדך.

 

החשיבות של בחירת עורך דין מוביל

כמובן שהרבה עורכי דין עוסקים ביום בתחומים שונים של הטרדה מינית וחלק מהם עוסקים בהטרדה מינית אצל רופאים. עם זאת, רק חלק מהרופאים מגיעים עם ניסיון רב שנים ולכן יש טעם לבדוק במי אתם בוחרת ומי יהיה הרופא שאתו תצאי למאבק הזה. מאוד מומלץ לך להיפגש תחילה עם עורך הדין, לתת לו את כל המידע שהוא צריך ולראות איך את מתרשמת ממנו. אין ספק שהתהליך לא יהיה פשוט, בין אם זה בגלל החשיפה שהוא דורש ובין אם זה בגלל כל הרגישות של העניין. מצד שני, זו הדרך היחידה לגרום לכך שהרופא יקבל עונש על מעשיו ולכן לא כדאי שתוותרי על כך.

 

רופא מומחה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים