מהן סיבות הפיטורים הנפוצות במקום העבודה?

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

פיטורים מהעבודה הם צעד קשה ולא נעים, גם עבור המעסיק ובוודאי עבור המועסק. לעיתים הפיטורים הם מחויבי המציאות, אך ישנם לא מעט מקרים בהם פיטורים יכולים להיות לא חוקיים. מהן הסיבות הנפוצות ביותר שבגינן מעסיק מפטר עובדים, והאם ניתן לפעול כנגד הפיטורים?

 

פיטורים על רקע תפקוד לקוי של העובד

נתחיל בסיבת הפיטורים הטריוויאלית ביותר, ואולי גם הנפוצה ביותר – פיטורים של עובד שתפקודו במהלך העבודה היה לקוי. תפקוד לקוי של העובד יכול להיחשב כאי ציות למנהלים, היעדרות ממושכת מהעבודה ללא סיבה מוצדקת, אי הבאת תפוקה מספקת, אי עמידה בזמנים ועוד שלל היבטים.

במקרה שהסיבה הרשמית לפיטורים היא תפקוד לקוי, לרוב אין מניעה משפטית מהמעסיק לפטר את העובד. עם זאת, ישנם נהלים מסודרים לגבי פיטורים של עובד, ועל העובד לדרוש את כל הזכויות המגיעות לו ולעמוד על כך שהפיטורים ייעשו לפי הנהלים.

 

פיטורים בזמן הריון

לפי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, לא ניתן לפטר אישה בהריון בגלל הריונה – החל מיום עבודתה הראשון. במידה והעובדת הועסקה באותה העבודה או אצל אותו המעסיק מעל שישה חודשים, לא ניתן לפטר אותה מכל סיבה שהיא – אלא אם המעסיק קיבל היתר מיוחד לכך ממשרד העבודה והרווחה.

ניתן לראות כי במידה ומעסיק מפטר אישה בהריון בגלל העובדה שהיא בהריון – הוא עובר על החוק, וניתן להגיש נגדו תלונה ליחידת האכיפה של חוקי העבודה, ואף לקבל פיצויים עקב הפיטורים הלא חוקיים.

 

פיטורים על רקע גיל

הגבלה נוספת שמופיעה בחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, שגם בגינה לא ניתן לפטר עובד – היא אם הפיטורים נערכו על רקע גיל. לפי החוק, פיטורים על רקע זה מהווים אפליה פסולה, וניתן להגיש תלונה ולתבוע פיצויים עקב כך.

עם זאת, ישנו סייג שבו לא יחול החוק – במידה והפיטורים נדרשים ממהות התפקיד או אופי המשרה. למשל, עבודה שדורשת כושר גופני ויכולת גופנית גבוהה עשויות להיחשב כקריטריון ענייני למהות התפקיד, ולכן הפיטורים לא ייחשבו כאפליה אסורה.

 

מה ניתן לעשות אם הפיטורים אינם חוקיים?

במידה ופיטרו אתכם מהעבודה על רקע קריטריון שאינו רלוונטי למהות העבודה, או במידה ואתם רוצים להיות בטוחים שהפיטורים שלכם אכן חוקיים – תוכלו לפנות לעו"ד איתי אדרת לדיני עבודה. עורך הדין יוודא שהפיטורים אכן היו חוקיים, ובמידה והם אינם חוקיים – תוכלו להיעזר בו על מנת לתבוע את זכויותיכם על פי החוק.

במידה ופוטרתם בצורה לא חוקית, ייתכן שמגיע לכם סכום כסף גדול וזכויות סוציאליות שונות. החוק עומד לצדכם, ולכן מומלץ מאוד לשכור עורך דין מקצועי ומנוסה, שיוכל לטפל בעניינכם בצורה האיכותית ביותר, ללוות אתכם לאורך כל ההליך המשפטי והבירוקרטי, ולדאוג לפרנסתכם שנפגעה עקב הפיטורים. אל תוותרו על הזכויות שמגיעות לכם לפי החוק!

 

סילוק עובד בפליק

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
שימוע לפני פיטורין

חוששים כי עומדים לפטר אתכם? דעו לכם כי ע"פ חוק, המעסיק מחויב לערוך לכם שימוע לפני פיטורין. מה צריך לדעת בנושא. וכיצד להתכונן כראוי, כל

חשד לגניבה ע״י עובדים

חשד לגניבה ע"י עובדים מהווה את אחד החששות הכבדים של כל מעסיק. כיצד ניתן לאשש את החשדות באמצעים חוקיים? להלן הפרטים.   חשד לגניבה ע"י

מהם חוקי השימוש במנופים בישראל?

חוקי השימוש במנופים בישראל נועדו להגן על מפעילי המנוף ועל עובדי האתר מפני סיכון. חוקי השימוש הישראליים הם מפורטים ביותר, ומילוי מלא שלהם מהווה הגנה

איך לפתוח חברה בצורה נכונה

ההחלטה לפתוח חברה בדרך כלל מלווה בלא מעט דילמות. האם זה כדאי? האם צפוי לנו רווח כלכלי משמעתי? ובעיקר – איך עושים את זה בצורה

פיצויי פיטורים למתפטר

עבור עובדים רבים פיטורים הוא נושא אשר מעלה חששות רבים שכן ההתמודדויות הכלכליות והמקצועיות שעובדים מפוטרים צפויים להתמודד עימם עשויים להוות אתגרים לא פשוטים. יחד