מהם הפרטים החשובים בחוזה כשאתם משכירים מחסן

בדרך כלל מאחורי מתקני אחסון יש חברת אחסנה מוכרת, ובכל זאת לכל חוזה שאתם מתכוונים לחתום עליו יכולות להיות מגרעות, אותיות קטנות. לכן, חשוב מאוד לעבור על החוזה ולדעת בדיוק מה כל הסיפור הזה כולל, כמו כל חוזה, גם במקרה של השכרת מחסן, חשוב לדעת ולהכיר את כל הצדדים והפרטים הקטנים. לקרוא היטב את החוזה ולדעת מה בדיוק הסיפור הזה מכיל, יעזור לכם לעשות את בחירת המתקן המתאים שיעמוד בצרכים שלכם וימנע בעיות בהמשך.

 

הסכמות כלליות

בתור התחלה, חשוב להבין שבתוך חוזה מחסן להשכרה או לחילופין גם מחסן למכירה, החלק העיקרי זה הגנה על הזכויות שלכם. החוזה בדרך כלל יראה הגון במבט ראשון, אל חברות רבות ישתמשו בחוזה להגן על עצמן, לכן צריך לעבור עליו היטב ולוודא שיש הגנה לשני הצדדים. חשוב לבדוק מה יקרה במצב של החסרת תשלום לדוגמא, או האם יש לעובדי החברה רשאיות לגשת למחסן שלך וכדומה, כל אלו הן הסכמות כלליות שצריך לבסס.

 

ציוד ורכב הובלה

בדרך כלל בחוזה הזכרת המחסן, יציעו לכם שימוש בציוד ובכלי רכב חינם, ללא עלויות נוספות. אך לפני שתמהרו להתלהב, שימו לב שקראתם הייתם את הנוסח החוזה וכל הפרטים הקטנים. לדוגמא, עלולה להיות כתובה בחוזה הגבלת זמן, כך שהשימוש בציוד ובכלי הרכב ללא תשלום זה רק לתקופה קצרה, ולאחר מכן תצטרכו לשלם. תוודאו שעברתם היטב על הפרטים הללו וקיבלתם תמונה ברורה לגבי ההצעות האלו.

 

האפשרות לעשות ביטוח

חברות האחסון בדרך כלל לא יכריחו אתכם לעשות ביטוח, אך הן בהחלט הולכות להציע לכם לעשות ביטוח. בחוזה תמצאו שבמקרה ואין לכם ביטוח, יש לכם פחות זכויות במקרה של תאונות. חברות מסוימות כן יכריחו אתכם לעשות חוזה ביטוח, בכל מקרה כדאי לכם להשוות מחירי ביטוח, ולחשוב על לעשות ביטוח ברצינות רבה, ביטוח יוכל לעזור לכם ולהגן עליהם במקרים רבים שלא נוהגים לחשוב עליהם בדרך כלל.

 

הוצאות נלוות

כאשר תעברו על החוזה, שימו לב שעלולים להיות חיובים נוספים שלא הכנסת לפני זה לחשבון. חברות האחסון עשויות להתעקש לדוגמא על רכישת מנעול למחסן דרכם, אלו מנעולים מאוד בטוחים ומאושרים על ידי חברת הביטוח, אך זה עלול להיות יקר למדי לעומת מנעולים שתכננתם לרכוש בעצמכם. בנוסף, חלק מחברות האחסון גובות תשלום על הגישה למחסן, דמי חנייה, קופסאות, שירותי עזרה של אריזה והזזת חפצים, ועוד.

 

דמי פיקדון

שימו לב שכל חברת אחסון עצמאית תבקש מכם ככל הנראה פיקדון לפני השימוש במחסן שלהם. הפיקדון מוחזר לרוב בסיום תקופת האכסון. רצוי שתבדקו את החוזה, להבין מה הם בדיוק התנאים להחזרת הפיקדון. רוב החברות דורשות בסך הכל שהמחסן יהיה ריק ובמצב תקין, אך חשוב לוודא שכך גם מתנהלת חברת האחסון מולה אתם עומדים.

 

לסיכום

חוזה להשכרת מחסן מורכב מהרבה חלקים, כמו כל חוזה אחר, חשוב לעבור עליו היטב ולהבין בדיוק למה אתם נכנסים. רוב חברות האחסון מבינות את החשיבות שבגמישות בנושאי אכסון ולכן תוכלו לעשות זאת גם לתקופות קצרות ולהוגיע על סיום חוזה יחסית מאוחר. שימו לה שגם שבכל נושא, גם בדבר סיום החוזה, ווידאתם שהכל רשום במסודר בחוזה עליו אתם חותמים.

מדפים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים