מהן הסיבות המרכזיות לתאונות אופנוע – ואיך זה משפיע על תביעת הפיצוי מחברת הביטוח

ישראל מתמודדת עם מכת מדינה של תאונות דרכים כבר יותר מעשור.

כל אזרח ואזרחית בישראל נחשפים לפחות פעם בחודש לקמפיין כלשהו של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בין אם דרך הרדיו, בין אם דרך פרסומות או אפילו שיעורים יעודיים בבתי הספר.

תאונות אופנוע לא יוצאות מן הכלל הזה, כשלמעשה רוכבי אופנוע מעורבים יותר בתאונות שנגמרות באופן קטלני או בפציעה קשה. זו גם הסיבה שהביטוח לאופנוע הוא יקר יותר. אבל מה למעשה הן הסיבות העיקריות של תאונות אופנוע? והאם יש השפעה של סיבת התאונה על תביעת הפיצוי מחברת הביטוח? תשובות לכל השאלות הללו תוכלו למצוא בטקסט שלפניכם.

 

תאונות אופנוע

אם תשאלו עורך דין תאונות אופנוע הוא יאמר לכם שתאונת דרכים כזו יכולה להתרחש ממגוון סיבות. בין אם באשמת רוכב האופנוע, בין אם באשמת הנהגים האחרים בכביש ובין אם בשל תנאי הדרך.

יחד עם זאת, הסטטיסטיקות מראות כי יש 3 סיבות עיקריות להתרחשות של תאונות אופנוע. על פי הסטטיסטיקות, אלו הן שלושת הסיבות המובילות להתרחשותן של תאונות דרכים בהן מעורב אופנוע אחד או יותר:

 

  1. נהיגה בחוסר כשירות

לצערנו, תרבות הנהיגה בישראל (שלמעשה לא באמת קיימת) מאפשרת לנהגים ורוכבים רבים להשתמש בכבישים כשהם לא כשירים לנהיגה. ההתנהגות הזו מהווה סיכון עצום לשאר הנהגים על הכביש, ולהם עצמם. בין הגורמים שנכנסים תחת הכותרת ‘חוסר כשירות’ ניתן למצוא השפעה של חומרים משני תודעה כמו סמים ואלכוהול, עייפות ועוד.

 

  1. העלמת עין מהחוק

גורם מרכזי נוסף שהסטטיסטיקות מצביעות עליו כגורם עיקרי לתאונות אופנוע הוא אי ציות לחוקי התנועה השונים. כך למשל, לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שסביר מאוד שרוכב שמתעלם מרמזורים אדומים יהיה מעורב ביותר תאונות דרכים.

 

  1. נהיגה פרועה

אחד היתרונות המשמעותיים של האופנוע הוא המהירות הגבוהה שאפשר להגיע אליה באמצעותו כשתנאי הדרך מתאימים. היתרון הזה הופך לחיסרון משמעותי בתאונות דרכים, מפני שככל שכלי הרכב נע במהירות גבוהה יותר – כך חומרת התאונה (אם תתרחש) תהיה גדולה יותר.

 

איך סיבת התאונה משפיעה על תביעת הפיצוי מחברת הביטוח

סיבת התאונה עשויה להשפיע על תביעת הפיצוי מחברת הביטוח מפני שלפוליסות הביטוח ניסוח מאוד מוקפדים המבוססים על הסטטיסטיקות של תאונות קודמות. לא כל סיבה מכוסה בכל פוליסה, ולכן לא תמיד תוכלו לקבל את כל הסכום שחשבתם שמגיע לכם מחברת הביטוח אחרי תאונת דרכים. הדבר תלוי בתוצאות חקירת התאונה שמבצעות חברת הביטוח והמשטרה.

 

סיכום

לסיכום, כל רוכב אופנוע יאמר לכם שרכיבה היא חוויה שאין דומה לה. מצד שני, כל הורה לרוכב אופנוע יאמר לכם שאין הרבה דברים שמפחידים אותו יותר מאשר אותה החוויה ממש. חשוב לזכור שהסיבה לתאונת אופנוע יכולה להשפיע על תביעת הפיצוי.

אופנוע על הרצפה

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,