אילו ביטוחים חייב לעשות מאמן אישי לפני שהוא מאמן קבוצות

מזל טוב! עברת את כל המבחנים הנחוצים והנדרשים, פתחת קליניקה בבית או שהצטרפת למרכז פעיל, פרסמת את עצמך ברשתות החברתיות – אתה עכשיו מאמן אישי לכל דבר ועניין! אבל יש עוד כמה צעדים בירוקרטיים שחשוב לכסות ולעשות, לפני שיוצאים לדרך. אל דאגה – במאמר הבא נסקור אותם ונעשה קצת סדר בדברים.

 

מה ההבדל בין מאמן אישי לפסיכולוג?

מאמן אישי, בין אם הוא מאמן פרטני או מאמן בתחום הנחיית קבוצות, אינו פסיכולוג. ננסה לשפט את הדברים – אם הפסיכולוג מתמקד בנפשו של המטופל בעזרת שיח, ומתמקד גם בדברים מעברו אשר השפיעו על חייו, האימון האישי מתמקד בכאן ועכשיו – ומטרתו להעניק כלים מעשיים ושימושיים, בפן האישי והן בפן המקצועי.

כבר בהבדל בין המילים נוכל להניח את השוני – פסיכולוג הוא מטפל. מאמן הוא, ובכן, מאמן. הוא מכניס את המוח, האינסטינקטים, כושר השיפוט שלנו וכו’ – לכושר. נעמוד על עוד שלושה הבדלים עיקריים: זמן הטיפול, שבטיפול פסיכולוגי מסורתי יכול להתפרש גם על גבי שנים, כאשר לעומתו האימון האישי מוגבל בזמן, לרוב כמה חודשים, עם תוצאה ברורה אליה שואפים להגיע בסופו.

המקום – בעוד לפסיכולוג יש קליניקה ומקום ברור, האימון האישי הוא יותר חופשי ויכול לנדוד ממקום למקום לפי החלטת המאמן והמטופלים. ודרך הטיפול – פסיכולוג ינהל שיחות, ואילו מאמן יעבוד לרוב עם תוכנית עבודה, יעדים, ו”שיעורי בית” – תרגילים שונים.

 

ביטוחים וכיסויים, על כל צרה שלא תבוא

כמו כל עסק בישראל, גם מאמן אישי ומנחה קבוצות צריך לדאוג להיות מבוטח.
על מה נמליץ? קודם על ביטוח עסק. פוליסת ביטוח אובדן רווחים והכנסות היא כזו הדואגת לכם במקרה של הפסקת הפעילות העסקית, עקב נזק פיזי למבנה בו מתקיימת הפעילות, למשל.

ישנו גם ביטוח אחריות מקצועית למטפלים. ביטוח זה מתייחס יותר למטפלים אלטרנטיביים, עם הסמכה כמובן, והכשרה ראויה. ביטוח זה פועל במקרה של תביעה נגד המטפל, בגין רשלנות חלילה. מטרת הביטוח היא להוות מעין כתב אחריות למקצועיות של המטפל, ולהגן מהתביעה. חברות הביטוח השונות והסוכנויות מציעות מגוון רחב של פוליסות היכולות להתאים לכם כמאמנים.

בחנו מי מביניהן מציעה את הדברים הבאים – ביטוח המגן מפני תביעה על רשלנות, מימון של הוצאות משפטיות במקרה הצורך, ביטוח צד ג’ למקרה של תאונה חלילה המתרחשת במקום הטיפול – מכון, קליניקה, וכו’. אין מה לפחד מהבירוקרטיה – וקצת מחקר יוביל אתכם להחלטה הנכונה והמדויקת ביותר עבורכם, גם במובן הכלכלי. אל תקלו ראש בבחירת הביטוח לעסק שלכם כמאמנים אישיים או מנחי קבוצות.

מאמנים אישיים טובים, ינסחו במטופלים שלהם תחושת ביטחון נהדרת, שאין סיבה שתפסח גם על המאמנים עצמם. הסנדלר כבר מזמן לא הולך יחף. דאגו לעצמכם לביטוחים הנחוצים, כדי שתוכלו לאמן בראש שקט ובלי דאגות.
מאמן אישי

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!