איך להוציא את הפיצוי שמגיע לי מחברת הביטוח

במצב בו נכנסתם לתאונה, הדבר הראשון שעובר לכם לראש, ובצדק, זה הבריאות. עם זאת, יש משהו חשוב שצריך לזכור, אשר בלעדיו לא ניתן לכסות על האבדן הכלכלי שנוצר כתוצאה מהתואנה – תביעת חברת הביטוח. כתוצאה מתאונה עלול להיווצר נזק כמו אובדן כושר עבודה, היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות שיקום, נכות ועוד. סביר להניח שאתם מבוטחים על ידי חברת ביטוח, כך שבמקרה ועברתם תאונה, אתם יכולים להגיש תביעת פיצויים ולצמצם את האובדן שנוצר. על פניו, אתם עלולים לטעות ולחשוב שקבלת פיצוי מחברת הביטוח הינו דבר פשוט. מגישים תביעה ומקבלים כסף.

אולם, ובצער רב, לא קל לקבל כספי פיצויים בתביעות נגד חברות הביטוח, ועל מנת לזכות במה שמגיע לכם – יש כמה דברים שעליכם לדעת.

 

עברתם תאונה? רוצים לקבל כספי פיצויים מחברת הביטוח? תוכיחו!

לצד ההתעסקות המתמשכת בבריאות ובהחלמה מלאה, זכרו כי עליכם לתעד כל פעולה שאתם מבצעים. בהנחה שמדובר בתאונת דרכים, החל מרגע התאונה, יש לתעד את זהות הפוגעים ורכביהם, לרשום את פרטי חברות הביטוח של הצדדים, לדווח למשטרה ולקבל דו״ח המאשר את פרטי התאונה. בנוסף לכך, עליכם לתעד כל פעולה הקשורה לטיפולים הרפואיים, לרבות קבלות על הוצאות הנוגעות לטיפולים רפואיים, אישור על ימי מחלה, חוות דעת רשמיות הממליצות על אובדן כושר עבודה, הכרה בנחות, הכרה בחל״ת לזמן ממושך ועוד.

במצב בו תגישו תביעת פיצויים נגד חברת הביטוח, אך לא תחזיקו באף אסמכתא המגבה את טענותיכם – לא תראו שקל מחברת הביטוח. הדרך הטובה ביותר להבטיח שתקבלו את הפיצוי שמגיע לכם הוא באמצעות ייצוג משפטי צמוד אשר ידאג לכם לכל אורך הדרך.

 

היזהרו מחברות הביטוח

חברות הביטוח, למרות מה שיגידו לכם, לא נמצאות בצד שלכם. הן בצד של עצמם. במידה ואתם מבוטחים על ידי אחת מחברות הביטוח, מיד לאחר התאונה, ייתכן שתיתקלו באופן אקראי בגורם זר המתיימר לעזור לכם. ברוב המקרים מדובר באדם המתחזה לנציג ביטוח לאומי, נציג משרד עורכי דין ועוד. עם זאת, ייתכן שאותו אדם הינו חוקר סמוי מטעם חברת הביטוח. מטרת החוקר היא לדלות מכם מידע שיפגע בתביעת הביטוח שלכם, ובמקרים רבים אף יעשה כל שביכולתו לשכנע אתכם לוותר על התביעה, וכל זאת במסווה של גורם המתיימר לסייע לכם. חשוב לזכור – אלא אם מדובר בגורם שהזמנתם ממנו סיוע באופן יזום (כמו משרד עורכי דין) – אל תאמרו דבר.

 

הדרך להצלחה בתביעות נגד חברות הביטוח – ייעוץ משפטי ראוי

אם חברות הביטוח הן מומחיות בשמירה על הכסף שלהן, אתם זקוקים למומחה שיהיה בצד שלכם ויידע לעשות בדיוק את ההפך – להוציא מחברות הביטוח את הכסף שמגיע לכם. ללא ייעוץ משפטי מיומן יהיה קשה להצליח. למרות הנטייה של הישראלי המצוי לנסות לחסוך ולעגל פינות איפה שאפשר, כאן, במקרה של תביעת פיצויים, אם תחסכו – אתם עלולים להפסיד בגדול.

עורך דין ביטוח יואב רונקין הינו מומחה בדיני הביטוח וייצג בהצלחה תביעות רבות מול חברות הביטוח. עם סיוע המשפטי מקיף וצמוד, עו״ד רונקין ידאג שתקבלו את כל מה שמגיע לכם.צרו קשר לייעוץ משפטי ראשוני.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים