5 סיבות למחוק נקודות תעבורה

נהגים רבים בישראל צברו נקודות על עבירות תנועה שביצעו כגון: מעבר באור אדום, אי ציות לתמרור עצור, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל ועוד.

חוק צבירת הנקודות מאפשר לכם לצבור עד 22 נקודות, בנקודות הבאות אתם עלולים לאבד את רישיון הנהיגה שלכם ובוודאי שתשלחו לקורס נהיגה מונעת אם צברתם נקודות תעבורה מרובות.

כאשר נהג צובר 22 נקודות במהלך שנתיים הנקודות תהיינה תקפות למשך 4 שנים ולכן, כדי להגיע למחיקת הנקודות על הנהג להימנע מביצוע עבירות תנועה במשך 4 שנים מיום ביצוע עבירת התנועה האחרונה שביצע ועליה נרשמו לו נקודות.

כמו כן, הנהג יידרש לבצע אמצעי תיקון כגון קורס נהיגה מונעת.

לנוכח הדברים ברור שחשוב לעשות כל מה שניתן במטרה למחוק נקודות תעבורה.

 

פסילת רישיון הנהיגה

באילו מצבים קובע חוק הנקודות שרישיון הנהיגה של אדם יילקח ממנו ולכמה זמן?

  • נהג שצבר 36 נקודות חובה יקבל מכתב ממשרד הרישוי שעליו להפקיד את רישיונו ל- 3 חודשים ובנוסף הוא יידרש לבצע מבחן עיוני.
  • על פי תיקון מחמיר שבוצע לאחרונה נהג שצבר 72 נקודות חובה רישיונו ייפסל לתקופה של 9 חודשים ורק לאחר שיעבור בדיקות רפואיות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בנוסף למבחן מעשי ועיוני יוכל לקבל את רישיונו בחזרה.
  • נהג שיצבור פעמיים 36 נקודות ויגיע בסך הכל ל- 72 נקודות חובה במשך 6 שנים מאז העבירה האחרונה שביצע ייכנס גם הוא תחת התיקון החדש ורישיונו יישלל לתקופה של 9 חודשים ורק לאחר שיעבור בדיקות רפואיות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בנוסף למבחן מעשי ועיוני יוכל לקבל את רישיונו בחזרה.

 

הכל כדי למחוק

לאור כל הנאמר לעיל ברור שעל נהג שצבר נקודות תעבורה לעשות כל מה שרק ניתן על מנת להביא למחיקתן של נקודות אלה ולהלן הסיבות על פי עורך דין תעבורה בבאר שבע

  • כל נקודה שנצברת לחובתכם מקרבת אתכם לשלילת רישיון, נקודה אחת יכולה להביא אתכם למצב של שלילה מבלי ששמתם לב לכך.
  • נקודה אחת יותר מידי יכולה לגרום לכך שתידרשו לקורס נהיגה מונעת ומבחן עיוני, מדובר בשריפה של שלושה ימי עבודה מלאים.
  • נקודה אחת יותר מידי עלולה להוביל אתכם אפילו לקורס נהיגה מחדש ומבחן מעשי. אתם ממש מעמידים את רישיונכם בסכנה וכמובן שורפים המון זמן וימי עבודה.
  • הביורוקרטיה הישראלית היא מסועפת ומורכבת, הביורוקרטיה שתדרשו לה במקרה של שלילת רישיונכם עשויה ממש להוציא אתכם מדעתם ולכן, עשו הכל כדי לא להגיע לכך ואם במקרה כן הגעתם, שכרו עורך דין תעבורה שיסייע לכם בתהליך.
  • ישנן עבודות שלא תוכלו להתקבל אליהן אם יש לכם יותר מידי נקודות תעבורה לחובתכם שלא לדבר על מצב של פסילת רישיון.

 

 

מהי הדרך הטובה ביותר למחוק נקודות תעבורה?

הדרך הטובה ביותר להגיע למחיקת נקודות תעבורה, מה שירחיק אתכם משלילת רישיון היא באמצעות עורך דין מומחה תעבורה שיודע כיצד לעשות זאת. ההבדל בין תהליך המנוהל על ידי עורך דין מיומן לבין פנייה עצמאית למשרד הרישוי עצומה. על פי רוב פנייה עצמאית לא תביא למחיקת הנקודות ועורך דין לא רק שידאג למחיקת הנקודות הוא ידאג שזה יבוצע בתהליך של הבנת העבירה מצדכם והודאה בכך מול הגורם הנכון. היו עם האצבע על הדופק ואל תסחבו נקודות תעבורה שמסכנות את רישיונכם.

ספרים ופטיש

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף