4 שלבים לעריכת צוואה בפני נוטריון

מתכננים לערוך צוואה בפני נוטריון בקרוב אבל אינכם יודעים מאיפה להתחיל? רגע לפני שתחליטו לדחות את ההחלטה בעקבות אי ידע מספק בתחום, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את השורות הבאות, בהן נציין בפניכם את 4 השלבים שעליכם לעבור כדי לערוך צוואה בפני נוטריון:

 

השלב הראשון  – מוכנות נפשית

השלב הראשון שלא תמיד מדברים עליו בכל הנוגע לעריכת צוואה הוא המוכנות הנפשית שלכם לביצוע ההליך. צעד משמעותי עומד בפניכם. אתם צפויים להסתכל על החיים שלכם ממבט מאקרו, לחשוב על כל ההישגים שלכם בחיים, על הילדים, בן\בת הזוג ולהחליט איך אתם מבצעים את החלוקה של כל הדברים ששייכים לכם בין האנשים האהובים עליכם ביותר. מדובר בהליך משמעותי שיש להיערך אליו בהתאם. לכן, כדאי שתפנימו מראש את ההליך הצפוי ותיערכו אליו בהתאם, כדי שתוכלו לבצע את החלוקה באופן השקול ביותר.

 

השלב השני – פנייה אל נוטריון מומלץ

כעת, לאחר שעברתם את השלב הראשון והמשמעותי, אתם יכולים להגיע אל השלב השני והמשמעותי לא פחות – פנייה אל עורך דין ירושה מומלץ. וכן, אנחנו מתעקשים על חיפוש אחר עורך דין מומלץ כי אתם רוצים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ושהצוואה שלכם תהיה קבילה מבחינה חוקית. אם אינכם יודעים מאיפה להתחיל בחיפוש אחר עורך דין מומלץ, כדאי שתיעזרו בפלטפורמות הבאות:

  • גוגל
  • פייסבוק
  • חברים
  • מכרים וקרובי משפחה

בירור בפלטפורמות השונות יאפשר לכם למצוא את העורך דין הטוב ביותר.

 

השלב השלישי – היערכות לקראת הפגישה עם עורך הדין

אם הגעתם לשלב זה, כנראה שכבר תיאמתם עם עורך דין לעריכת צוואות, כך שכעת נותר לכם להיערך לקראת הפגישה עמו. בשלב זה, אתם צריכים להכין מראש רשימה מפורטת של כל הפרטים הבאים:

  • הנכסים שברשותכם
  • קרנות פנסיה
  • קרנות השתלמות
  • ריהוט יקר ערך
  • תכשיטים יקרי ערך וכו’

בעצם, ההמלצה היא לכתוב על דף כל דבר שאתם רוצים להוריש לקרוביכם. כך תוכלו להיות מוכנים לקראת הפגישה עם עורך הדין ויתאפשר לכם להציג בפניו את כל העיזבון שלכם.

 

שלב רביעי- בירור בנוגע למסמכים דרושים והגעה אל משרדו של עורך הדין

בשלב זה, עליכם לברר אל מול עורך הדין אם יש מסמכים שדרושים למטרת החתימה על הצוואה מלבד תעודות זהות. עורך הדין יציין בפניכם את כל המסמכים שעליכם להביא. שימו לב, חשוב מאוד שתכינו מראש קלסר או תיקיה שכוללת את כל המסמכים הללו, כדי שתהיו בטוחים שאתם מגיעים עם כל המידע הנחוץ.

 

לסיכום

אלו היו 4 השלבים לעריכת צוואה בפני נוטריון (עורך דין ירושה). כעת, ידועים לכם כל הפרטים החשובים ואתם יכולים להיערך לקראת הפגישה עם עורך הדין ולחתום על הצוואה. נותר לנו לאחל לכם שתבחרו את עורך הדין הנכון לכם, דרך צלחה!

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים