3  מקרים שבהם תוכלו להיעזר בעורך דין ליטיגציה

ליטיגציה הינה למעשה מקצוע הטיעון. מדובר באומנות ההתדיינות בבתי משפט ומי שמבצע את התפקיד הינו עורך דין או טוען רבני. הליטיגציה עוסקת בהתדיינות בתחומים שונים כמו במשפט הפלילי והאזרחי כאשר ליטיגציה אזרחית כוללת גם התמחות בליטיגציה מסחרית.

 

מי יכול לייצג בענייני ליטיגציה?

לא כל עורך דין או בעל תואר במשפטים מסוגל לייצג בבית משפט. קיימים עורכי דין שתפקידם הוא למעשה רק לעסוק בעבודות ייעוץ או במסמכים משפטיים. בארץ ההבחנה הזאת פחות שמישה ועורכי דין מבצעים את שני התפקידים אך עורך דין הליטיגציה דורש התמחות וניסיון מיוחד בתחום.

 

באילו תחומים ניתן להיעזר בעורך דין ליטיגציה?

 

  1. ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה מסחרית היא ליווי סכסוכים הנובעים ממערכת היחסים העסקית מסחרית שבין הצדדים לסכסוך. תפקידו של עורך דין ליטיגטור הוא ללוות תאגידים ויחידים בסכסוכים מסחריים מורכבים. תפקידו של עורך הדין הוא לגבש אסטרטגיה משפטית החל מהשלבים המקדמיים, לערוך כבי טענות, לייצג בפני בתי המשפט את הלקוח עד לסיום ההליך המשפטי וליישב סכסוכים בדרך של בוררות, פשרה או גישור.

 

  1. ליטיגציה פלילית

ליטיגציה פלילית היא אמנות ההתדיינות בכל נושא קשור לייצוג לקוח החשוד בביצוע עבירות פליליות. אישום בעבירה פלילית עשוי להותיר כתם שלילי על הנאשם, למשך שארית חייו. חוקי העונשין במדינת ישראל מגדירים את כל העבירות הנחשבות כפליליות במדינה כמו עבירות מס, עבירות רכוש, שוד, פריצה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מתן שוחד ועוד.

אם מצאתם את עצמכם או את קרוביכם במעצר, או במידה ונחשדתם או הואשמתם בעבירות פליליות, כדאי לכם לפנות לייצוג משפטי בידי עורך דין המומחה בליטיגציה פלילית. עורך דין פלילי עוסק בייצוג של אנשים שעומדים בפני הליך משפטי, הן בתחום הפלילי ותפקידו לייצג את הלקוח משלבי החקירה והמעצר, ועד לשימוע שנערך בפני התביעה והערכאות המשפטיות שייקבעו.

בתחום הפלילי, מגוון העבירות הפליליות שנדונות בפני בית משפט הוא רחב, ולכן חשוב לשים לב כי בכל מקרה שבו תזדקקו להגנה ולייצוג, מומלץ לפנות לעורכי דין בעלי ניסיון בליטיגציה פלילית.

 

  1. ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית דרושה במקרים של משפטים שקשורים לשוק ההון ולעולם המסחר. כך למשל, קיימים משפטים מתוקשרים כמו המשפט של חברת IDB, שבו מחזיקי האג”ח של החברה שכרו את שירותיו של ליטיגטור אזרחי. בנוסף לכך, קיימים תחומים נוספים שבהם דרוש ליטיגטור אזרחי, תחומים אלו עשויים להיות דיני עבודה, נזיקין, זכויות יוצרים, רשלנות, תביעות ייצוגיות ואחרות.

ליטיגציה אזרחית היא עולם נרחב ורק בשנים האחרונות היא הוגדרה כנישה במקצוע עריכת הדין, ובעקבות כך במשרדי עורכי דין רבים נפתחו מחלקות ספציפיות שמיועדות לליטיגציה אזרחית.

 

סיכום

ליטיגציה היא למעשה אומנות ההתדיינות והיא רלוונטית למספר רק של תביעות כמו בתחום האזרחי, פלילי ומסחרי. אם נקלעתם לסכסוך משפטי באחד מתחומים אלו, מומלץ לפנות לליטיגטור מומחה בנושא.

3  מקרים שבהם תוכלו להיעזר בעורך דין ליטיגציה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!