תאונה עם אופנוע- איך ניתן להימנע ממשפט

בתאונות דרכים בהן מעורב נהג רכב ונהג של רכב דו גלגלי, לעיתים נהג הרכב יהיה אשם. ככל שהשלכות התאונה קשות יותר, נהג הרכב ייפגע יותר ועונשו יכול להגיע גם לשלילת רישיון ומאסר. מהם הצעדים החשובים בעת תאונה ופגיעה בנהג אופנוע, שיסייעו להימנע ממשפט ככל האפשר.

 

תאונות עם רוכב אופנוע

בתאונות אופנוע קיים פוטנציאל גדול יותר לתוצאות קטלניות שיכולות לסיים חיים או לפגוע בהם באופן משמעותי. לרוכב האופנוע אין שום מגן לגופו מלבד מגן לראש ולכן כל שינוי בנסיעה הוא הבדל של חיים ומוות. גורמי סיכון שמשפיעים על התאונה יכולים להיות – משקל עודף, כלי לא תקין, תנאי מזג האוויר, היסח דעת, מהירות מופרזת ועוד.

רבים מהגורמים הללו לא תקפים לגבי נהגי הרכב, מה שמעיד על הסיכון הגדול שבו רוכבי אופנוע נמצאים. בעקבות הסיכון הגדול שבתאונה מהסוג הזה מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע כמו עורך דין תאונת אופנוע שייעץ על הצעדים הבאים.

 

תיעוד מן התאונה

מיד לאחר התאונה או סמוך אליה ככל שניתן, יש לתעד באופן מפורט את שני כלי הרכב מכל הצדדים והכיוונים על מנת שיהיו הוכחות למידת הנזק בעקבות התאונה בכל אחד מהרכבים. תעדו את רוכב האופנוע – האם נסע איתו אדם נוסף? האם עבר על הגבלות המשקל? והאם האופנוע במצב תקין לנסיעה? בעת הפנייה להליך משפטי, כל פרט בנוגע לתאונה הוא ראיה משפטית ויכול לעזור לכם ואף להציל אתכם מאשמה.

 

צילום זירת התאונה

לעיתים רבות נוצרות ראיות חיצוניות לתאונה על פני הכביש. הראיות אשר נוצרו מהתאונה יכולות להיות חריקת בלמים, או שינוי המסלול ברגע האחרון – מה שיכול ליצור סימן של בלימת צמיגים על הכביש, חלקים שהתפרקו ועפו מכלי הרכב בעקבות התאונה ועוד. במידה ולא נשקפת סכנה לחייכם, כדאי לצלם את פני הכביש ברגע האמת. הצילומים הופכים לראיות שישמשו אתכם בעת ההליך המשפטי להוכחת הזכאות שלכם ולקביעת הצד האשם.

 

העברת פרטי התאונה

שתפו עם בוחן התנועה פעולה ככל האפשר ומסרו לו את כל הפרטים שאתם זוכרים מלפני התאונה כאשר היא עוד טרייה- מה עשיתם לפני רגע התאונה, במה הייתם מרוכזים, מה השתבש ואיך נוצרה התאונה. העברת הפרטים לבוחן התנועה כאשר הפרטים עוד טריים בזיכרון עוזרת מאוד בבית המשפט ומוסיפה לאמינות של בעל הרכב. אפשר גם לתעד את הפרטים בנוסף באופן פרטי.

 

לסיכום

תאונה עם רוכב אופנוע היא מלחיצה ומפחידה בעקבות הפוטנציאל הגדול לנזק בלתי הפיך. לאחר תאונה עם רוכב אופנוע חשוב שקודם כל נוודא את המצב הבריאותי של הרוכב ושלנו ולאחר מכן נתעסק בפרטים אשר יעזרו לנו בעת פנייה להליך משפטי. מעורבות של עורך דין יכולה לעזור לנו מאוד בהוכחת הראיות וההתנהלות בבית המשפט.

תביעה משפטית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים