רשלנות רפואית בהריון

תקופת ההיריון, עבור נשים רבות, מאוד מרגשת, אך היא גם עלולה להיות מלחיצה. יש לא מעט בדיקות שכל אישה צריכה לעבור בהיריון והכול במטרה להבטיח שהעובד יהפוך לתינוק בריא ושלם. עם זאת, יש גם מקרים מצערים מאוד של רשלנות מצד הרופאים שמלווים את תקופת ההיריון, ואם זה קרה לך, כדאי שתדעי: את יכולה לתבוע בגין רשלנות רפואית.

 

מה יכולה לכלול רשלנות רפואית במהלך ההיריון?

כאשר מדברים על רשלנות רפואית בהריון מדברים על מגוון רחב של מקרים שעלולים להתרחש, כמו לדוגמא: רופא שלא שולח אישה לבדיקה נוספת אחרי שתוצאות הבדיקה הראשונה לא נראות טובות. מקרה נוסף הוא רופא שלא מפענח נכון את התוצאות, בין אם מדובר על בדיקת אולטרה סאונד ובין אם מדובר על כל בדיקה אחרת שהאישה צריכה לעבור במהלך ההיריון. מנגד, יש גם רופאים ששולחים את הנשים ההרות לעבור הרבה יותר מידי בדיקות, שחלק מהן מסכנות את האם ואת העובר, וזה בהחלט יכול להיות עוד מקרה של רשלנות רפואית. מה שמשותף לכל המקרים הללו הוא שבהחלט עלול להיות שאותה רשלנות רפואית תוביל לפגיעה בלתי הפיכה בילד, מה שיוביל גם לפגיעה בלתי הפיכה בחיי משפחתו. לכן ברור מדוע אין לשתוק במקרים כאלה, אם כי לא תמיד קבלת פיצויים מהרופא המתרשל זה משהו שבאמת יעזור בהתמודדות היומיות הצפויה לאותה משפחה בהמשך כל חייה.

 

בחירת עוה”ד – שווה להשקיע בעניין הזה

אם את סבורה שעברת מקרה מצער של רשלנות רפואית במהלך ההיריון, כדאי שתדעי שאת יכולה לתבוע ובהחלט יכול להיות שתקבלי פיצויים לא מבוטלים. זה לא משנה אם בסופו של דבר אותו רופא מתרשל ישלם לך מכיסו או שחברת הביטוח שלו תשלם לך, כי מה שבטוח זה שאת תוכלי לפחות קבל פיצויים. כדי להגדיל את הסיכוי שזה יקרה את חייבת לבדוק לאיזה עורך דין את פונה, כי כמובן שיש היום הרבה מאוד עורכי דין בישראל עם התמחות ברשלנות רפואית. הדבר הראשון שכדאי לך לברר כשאת מחפשת עו”ד כזה או אחר, זה את השאלה האם הוא כבר התמודד בעבר עם מקרים דומים למקרה שלך או לא. אין חכם כבעל ניסיון ולכן הנקודה הזאת משמעותית ביותר.

 

האם תשלמי לעוה”ד שלך סכום גבוה במיוחד?

זה ברור שאם עו”ד כזה או אחר ילווה אותך לכל אורך הדרך עד שתקבלי את הפיצויים שמגיעים לך, תשלמי לו שכר טרחה על עבודתו. אם חששת לרגע שמדובר על הוצאה כלכלית גדולה שלא יהיה לך קל לעמוד בה, כדאי שתדעי שזה לא תמיד כך. יש מקרים רבים שבהם עוה”ד פשוט יבקש חלק מהאחוזים במידה ותזכרי בתביעה ובמקרים אחרים הסכום שידרוש איש המקצוע לא יהיה מאוד גבוה ולכן אין סיבה לחשוש מהעלות.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים