תפריט

פשיטת רגל – למי זה יכול להתאים?

למי יקרה ראשית

עבור אנשים שנקלעו למצוקה כלכלית חמורה, והפכו לחייבים של כספים לנושים רבים, הליך של פשיטת רגל עשוי להיות קרש קפיצה לחיים חדשים. לאחר הרפורמה שהחלה בשנת 2013, הפך התהליך של הכרזה על אדם כפושט רגל למהיר יותר. הגשת הבקשה על ידי החייב, אם כן, עשויה להוות עבורו פתרון אחרון, יעיל ומהיר ביחס לעבר, לבעיה הפיננסית הקשה שעמה הוא מתמודד.

מהי הרפורמה בתהליך ומהי משמעותה?

עד לחודש ספטמבר לפני חמש שנים, פשיטות הרגל נחשבו לתהליכים ארוכים ומסובכים, שעלולים היו להימשך ולהיסחב במשך שנים ארוכות. מטרת הרפורמה שנעשתה בפשיטות רגל, הייתה להפוך אותן לפתרון אפקטיבי ומהיר יותר, כך שהאנשים שנקלעו למצב הזה יוכלו ליהנות מהיתרונות שבו בתוך פרק זמן קצר יותר, ולהשיב את החיים שלהם למסלול.

הרפורמה בפשיטת רגל משמעותה שבתוך ארבע עד חמש שנים, ולעיתים גם בתוך פרק זמן קצר הרבה יותר – יוכל אדם המגיש בקשה לקבל הפטר מכל חובותיו, זאת כמובן במידה ועמד בכל התנאים. עם קבלת צו ההפטר בתום התקופה, החייב זוכה ל"מחיקה" של חלק מחובותיו.

למי יקרה

למי מומלץ להגיש בקשה של הכרזה על פשיטת רגל?

ההחלטה להתחיל התהליך של פשיטת הרגל אינה פשוטה, כי המשמעות שלה בזמן אמת היא שקיפות מלאה לגבי כל התנהלות פיננסית שהיא, כל הוצאה, כל הכנסה – כלומר אובדן פרטיות שללא ספק איננו נעים, לא לחייב ולא למשפחה שלו. עם זאת, במקרים מסוימים וכאשר אין לחייב כל יכולת של ממש לשלם את חובותיו בזמן סביר, מדובר בחוסר ברירה ובפתרון היחידי הקיים שעשוי למנוע התרסקות של ממש.

מי שיכולים לבקש להיות מוכרזים כפושטי רגל, הם אנשים שצברו חובות גבוהים שהם אינם מסוגלים להחזיר במלואם, כאשר סכום החובות המינימלי לבקשה הוא למעלה מ 60,000 שקלים. כעיקרון אלו אנשים שכבר לא נותר להם מה להפסיד, והם מוכנים לוותר על הפרטיות של החיים הכלכליים שלהם, לטובת הבראה מהיסוד והתחלה חדשה.

כאשר החייב פועל בצורה מושכלת, ודואג לקבל ייעוץ מקצועי וליווי לתהליך, הוא יוכל להשיג תכנית נוחה יחסית לפירעון החובות הנותרים תוך מחיקת חלק מהסכומים שהיה חייב, בקרו באתר של עורך דין מיסקביץ' ובמידת הצורך פנו אליו!

 

 

פשיטת רגל – למי זה יכול להתאים?

קצת עלינו

מרטין דייל הינו פורטל משפטי מוביל. בפורטל תוכלו למצוא תוכן משפטי במגוון נושאים, אז למה אתם מחכים? תתחילו לקרוא וללמוד דברים חדשים.

רוצה להתייעץ עם עורך דין?

פוסטים נוספים:

פטור ממילואים

עם תום שירות החובה יקבל אחוז גדול מהחיילים חוגר מילואים, המחייב אותו להופיע לשירות מילואים

שליחויות משפטיות

שזה מגיע לנושא של שליחויות משפטיות יש רק חברת שליחויות אחת שיכולה לתת לכם את

המדריך המלא למתגרש

.עתיד להתגרש? ובכן, ישנו הליך מקוצר אשר באמצעותו ניתן לקצר את ההליך עד לחודשיים ספורים.

עורך דין לאיתור כספים

איתור כספים הינה פעולה חשובה שלא מקבלת מספיק קרדיט בעיני הציבור הישראלי. מדובר בתהליך חשוב

רוצה להתייעץ עם עורך דין?