פציעה כתוצאה מקפיצה בטרמפולינה

כמו כל מוצר אחר כמעט בעולם הזה, גם טרמפולינות מחייבות ייצור תחת תווי תקן ברורים של בטיחות. אמה-מה, לפעמים יש גם תקלות בטרמפולינות, מה שחלילה יכול להוביל לפציעה. למי פונים במקרים אלו? בואו נברר ביחד את הפרטים הרלוונטיים.

רגע לפני שמזמינים את כל האורחים לאירוע כלשהוא, כמובן שיהיה חשוב לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים שונים אשר יובילו ליצירת האירוע המושלם. אם למשל אתם עומדים לערוך אירוע-חוץ, אתם תצטרכו את השירות של השכרת גנרטורים וציוד אירועים. מעבר להשכרת ציוד אירועים, באירועים רבים יש גם כל מיני אטרקציות כמו טרמפולינות. העניין הוא כזה – על טרמפולינות אפשר גם להיפצע. “שווה” לתבוע?

 

הקפיצה על טרמפולינה הובילה לפציעה? אפשר לתבוע כנראה

קפיצה בטרמפולינה יכולה להיות חתיכת חוויה כיפית, והאמת שלא רק בעבור ילדים. אם הטרמפולינה מקצועית ומסוגלת לשאת משקלים כבדים יותר ממשקלם של ילדים, גם מבוגרים יוכלו להנות על מתקנים אלו. למעשה, לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל ישנם אפילו חובבי טרמפולינות שמסוגלים לבצע כל מיני תרגילים מאוד מורכבים.

לרוב, חובבי הטרמפולינות יהיו מתבגרים, בני נוער ואפילו מבוגרים. אם כך, מה קורה אם חלילה אדם נפצע כתוצאה משימוש בטרמפולינה? האם יהיה אפשרי לתבוע? ואת מי תובעים? ואם כבר תובעים על פציעה מטרמפולינה, באיזה עורך דין יהיה כדאי להסתייע? ובכן, בואו נתחיל עם העניין של הסיוע המשפטי שלכם – באיזה עורך דין כדאי להסתייע אם נפצעים כתוצאה מקפיצה על טרמפולינה?

 

באיזה עורך דין מומלץ להסתייע אם נפצעים מטרמפולינה?

בואו נגיד ככה, זה מאוד תלוי מי היה מספק השירות. אם הטרמפולינה הייתה תחת הפיקוח והתפעול של חברה מאוד גדולה של אטרקציות, ייתכן שאתם תצטרכו עורך דין בתחום של ליטיגציה מסחרית. מצד שני, אם מספק שירות הטרמפולינה היה אדם בודד אשר מטייל בארץ ומתפעל אטרקציות לאירועים, סביר להניח שעורך דין ליטיגציה מסחרית לא יסתכל על התביעה הזאת.

במקרים אלו, אתם תצטרכו כנראה את הסיוע המשפטי של עורך דין נזיקין. אם חלילה נפצעתם כתוצאה מקפיצה על טרמפולינה, אנחנו ממליצים על סיוע משפטי כמה שיותר מהר. התהליכים האלו של תביעות משפטיות אורכים זמנים ארוכים, לפעמים גם חודשים. יהיה כדאי להתחילם כמה שיותר מוקדם.

 

כיצד בכלל אפשרי להיפצע כתוצאה מקפיצה על טרמפולינה?   

כמו שאמרנו ממש כאן למעלה, ישנם תווי תקן של בטיחות בעולם כמעט עבור כל מוצר. מעבר לתווי התקן, יש גם את הנושא של תקינות המוצר הספציפי. אם הטרמפולינה היא טרמפולינה מתנפחת וחסר בה אוויר, הרי שמדובר במפגע בטיחותי חמור ביותר.

מעבר למה שציינו כאן למעלה, כמובן שניתן להיפצע מטרמפולינה גם אם משתמשים בה בחוסר אחריות, או הפרעות. כשאתם קופצים על אחת כזו, כמובן שיהיה חשוב לעשות זאת בצמוד להוראות של מפעיל האטרקציה. אל תסתכנו לחינם, הבריאות שלכם ממש לא שווה שום תעלול. תהנו!

טרמפולינה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!