למה כדאי לקחת עו”ד במקרה של פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל אינו מחייב בהכרח היעזרות בשירותיו של עורך דין. יחד עם זאת, גורם משפטי מקצועי הבקי בהליך, יכול להיות לעזר רב בו. במאמר הבא נסביר מדוע כדאי לקחת עורך דין עבור פשיטת רגל

 

כדי שהבקשה אכן תתקבל

כמעט כמו כל מושג משפטי אחר, גם פשיטת רגל מערבת בתוכה לא מעט בירוקרטיה. קיים מספר מכובד של טפסים שיש למלא ולהגיש בדיוק לפי הכללים על מנת שהבקשה אכן תתקבל. בית המשפט עשוי לדחות בקשה לפשיטת רגל אך ורק מכיוון שלא מולאה כמו שצריך.

עורך דין פשיטת רגל הבקיא בפרוצדורה הדרושה יעזור להשלים את הבירוקרטיה המעיקה עם מינימום טעויות ועוגמת נפש. דוגמא מוצלחת לעורכי דין רלוונטיים למשימה זאת אפשר למצוא בכתובת https://mkadv.co.il.

 

למען ההחלטה הנכונה

פשיטת רגל היא אולי המונח המוכר ביותר בעולם החובות, אך ישנם עוד כמה תהליכים משפטיים רלוונטיים עבור חייבים, כמו למשל איחוד תיקים. מעבר לכך, כל פשיטת רגל שונה מרעותה באופן בו היא אכן מתבצעת. לכל הליך יש כמובן משמעות אדירה לבעל החוב ועל האופן בו חייו ינוהלו בזמן הקרוב (וגם הרחוק). עורך דין יכול לתת סיוע משפטי רב ערך בקבלת ההחלטה הנכונה. הוא יבהיר ללקוחו את המשמעות של כל צעד ויכוון אותו בדרך שהכי מתאימה עבורו.

 

שיהיה שקט בבקשה

פשיטת רגל אינה מצב אידיאלי לאף אדם. החובות הרבים מקשים על ניהול חיים תקין ומוסיפים ממד של לחץ שקשה להתמודד אתו. שכירת שירותיו של עורך דין שיסייע להתמודד עם המצב המורכב קונה שקט נפשי חשוב מאוד. די בידיעה שנמצא בצד שלך גורם משפטי מקצועי שמעוניין למטב את מצבך בכדי להוריד משמעותית את מפלס החרדה שאירוע פשיטת הרגל יוצר.

 

עדיף לעבוד עם מישהו שמבין בזה

חשוב להבין שהעולם המשפטי הוא עולם מקצועי לגמרי. על אף שהחוק חל על כלל האזרחים, לא כולם מבינים אותו על מלוא המשמעויות והעומקים הגלומים בו. אמירה זאת נכונה על אחת כמה וכמה כאשר עוסקים בחוק פשיטת הרגל, חוק מסובך ומרובה סעיפים אשר מצריך מחקר מכובד בשביל להבינו לעומק.

לעורך דין פשיטת רגל יש כמובן את ההיכרות המעמיקה הדרושה עם חוק פשיטת הרגל ועל כן הוא יכול להעניק סיוע חשוב ביציאה מהפלונטר המשפטי של פשיטת רגל. ללא דמות משפטית בעלת ההבנה הזאת (יש להדגיש שלא כל עורך דין מתאים לכך, אלא רק עורך דין שאכן התמחה בתחום של חדלות פירעון, איחוד תיקים וכדומה), ניתן בקלות רבה לטבוע בניירת ובפרטים הקטנים שמתגלים כחשובים.

בהקשר זה כדאי גם לציין שעורך הדין נחוץ יותר ככל שמקרה פשיטת הרגל מסובך יותר. לכן אם מדובר בחוב של כמה נכסים או חוב של חברה, הצורך להסתייע בעורך דין רק הולך וגובר.

עריכת דין

 

 

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,