כמה נקודות קריטיות שחשוב לוודא שקיימות בהסכם הגירושין שלך

תוכן עניינים

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

הסכם גירושין טוב הוא הסכם אשר כולל שורה של סעיפים, בסוגיות ליבה הנוגעות לשני בני הזוג ולילדיהם – באם ישנם. במאמר זה נציג בפניכם את הנקודות הקריטיות עליהן מומלץ להתעכב, רגע לפני החתימה.

מתגרשים? אלו הנקודות החשובות ביותר לקראת חתימה על הסכם גירושין

ישנם לא מעט דרכים להתגרש, אולם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות חתימה על הסכם גירושין אשר מקובל על שני הצדדים. למעשה, הסכם גירושין הוא הסכם משפטי אשר מטרתו היא להסדיר את סיום היחסים של בני הזוג, ועליו צריכים להיות חתומים שני בני הזוג. על מנת שההסכם יקבל תוקף משפטי ואישור מצד הרבנות הראשית או בית המשפט לענייני משפחה, מומלץ להיעזר בשירותו של עורך דין אשר מתמחה בתחום הגירושין או מגשר, לצורך הגעה לסכם במהירות האפשרית. להלן כמה נקודות קריטיות אשר חשוב לוודא כי הן קיימות בהסכם, כך שתוכלו לסיים את ההליך על הצד הטוב ביותר וללא מאבק משפטי סבוך:

 

  • תשלום מזונות: במידה וישנם ילדים משותפים, עליכם להגיע להחלטה לגבי גובה תשלום המזונות, וכן תשלומים נוספים הנוגעים לילדים כמו חוגים, העשרה ועוד. תשלום מזונות מעוגן בחוק ע"פ סעיף 3א' (1959) אשר קובע כי הגבר חייב במזונות ע"פ הדין האישי, בהתאם לגיל. למעשה, בית המשפט פועל ע"פ הדין העברי אשר מחלק את הילדים המשותפים לשלוש קבוצות גיל: מגיל לידה ועד גיל 6 האב חייב לשלם את מלוא תשלום המזונות באופן בלעדי, מגיל 6-15 על האב לשלם את הצרכים הבסיסים של הילדים ומגיל 15-18 המזונות הם "דין צדקה". עם זאת, בלא מעט מהמקרים ניתן להגיע במסגרת ההסכם להסכמות אודות התשלום, ולעיתים אף חלוקה שווה, במידה וישנם הסדרי ראייה משותפים, כפי שקבע רק לאחרונה בית המשפט העליון אשר פסק פסיקה תקדימית בנושא.
  • הסדרי ראייה: בהמשך לסעיף הקודם, הסדרי ראייה הם סעיף קריטי בהסכם גירושין. בני הזוג צריכים ויכולים להחליט יחדיו על משמורת משותפת או הסדרי ראייה אשר מקובלים על שני הצדדים. לא מעט זוגות מבינים כי הסדרי ראייה משותפים הם לטובת הילדים, ולכן מומלץ להגיע להסכמות אשר יובילו לשמירת וחיזוק הקשר עם הילדים, גם לאחר תהליך של פרידה וגירושין של ההורים.
  • חלוקת רכוש: נקודה חשובה אשר חשוב מאוד להתעכב עליה בהסכם. חלוקת הרכוש צריכה להתחלק שווה בשווה בין בני הזוג או חלוקה של נכסים. בנוסף, חשוב לקבל החלטות גם בנושא חלוקת פנסי הפנסיה ובמידה ויש עסק משותף – להגיע להסכמות לגבי ניהול או ויתור מצד אחד הצדדים על הנכס. במידה וישנו הסכם ממון אשר נחתם לפני הנישואין החלוקה תתבצע ע"פ ההסכם, ובכך ניתן להימנע ממאבק משפטי סבוך אודות הרכוש.

מכתב

זכותך לדעת! הידעת? למעלה מ50% מהשכירים בישראל זכאים להחזר מס, גובה החזר עומד על 8,000 ש"ח בממוצע! לא צריך עו"ד כדי לבדוק זכאות, לבדיקת זכאות במחשבון קל ונוח לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
עורך דין יוני לוי
עו"ד יוני לוי - זמין לייעוץ
לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו
או השאירו פרטים בטופס:
מידע נוסף
מתגרשים? כך תעשו את זה נכון

מתגרשים? בדרך כלל זוג שמתחתן לא חושב על סיום הנישואין שלו. כשאתם לבושים לבן, מוקפים בבני המשפחה והחברים הקרובים ביותר, חוגגים את האהבה שלכם עד

המדריך המלא לגירושין ברבנות

לאחרונה נראה שגירושין הפכו לעניין נפוץ יותר מאשר פעם, ויש לכך פרשנויות שונות ומגוונות. אין זה משנה מה הסיבה לפירוק התא המשפחתי, נראה שכיום יש

מהם השלבים להתחלת תהליך גירושין

היתה לכם תקופה ארוכה ויפה ביחד. התחלתם לצאת עם ניצוצות גדולים ודייטים מעולים, תכננתם יחד את חתונת החלומות, התחלתם להקים משפחה עם כמה ילדים קטנים

הסכם שלום בית

בני זוג העומדים בפני גירושין ואינם שלמים עם ההחלטה, לוקחים צעד הנותן הזדמנות שנייה לנישואיהם. צעד זה, הוא עריכת הסכם שלום בית, נותן את האפשרות

הסכם שלום בית

בני זוג העומדים בפני גירושין ואינם שלמים עם ההחלטה, לוקחים צעד הנותן הזדמנות שנייה לנישואיהם.

קרא עוד »