מתי תאונת דרכים יכולה להוביל לדיון בבית משפט ואיך ארגון אקסידנט יכול לעזור

לצערנו תאונות דרכים הן נפוצות ביותר ועלולות לגרום לנזק כבד לרכוש וחיי אדם.

בהתאם לכך, מערכת החוק במדינה דואגת להעמיד לדין כמעט כל נהג שעבר על החוק בכבישים וגרם לנזק מסוג זה.

יחד עם זאת, כשאנו נעמדים בפני המערכת המשפטית, פעמים רבות נמצא את עצמנו אבודים בפניה ובפני הבירוקרטיה שלה, ואנו נזקקים אנושות למישהו שיעשה לנו סדר ויעזור לנו להבהיר את העניין.

אמנם לא כל תאונת דרכים עלולה לגרור אחריה הליך משפטי, אך בהחלט עלינו להגן על עצמנו כבר מהתחלה, גם אם אנו סבורים שאנחנו לא אשמים בגרימת התאונה. מערכת המשפט היא אמנם מערכת הפועלת להבאת צדק, אך היא לא תעשה לנו הסברה וליווי אישי לאורך התהליך. נצטרך אנחנו לדאוג להגנה המלאה שלנו בעת ההליך, פי כמה וכמה אם אנחנו באמת לא אשמים. לכן, נתחיל מלהבין מה הפעולות שאנו צריכים לעשות וממי כן נקבל עזרה וסיוע מקצועיים ללא פשרה.

 

מהי תאונת דרכים על פי חוק

תאונת דרכים מוגדרת על פי החוק במדינה כאירוע בו כלי רכב אחד, או יותר, פגעו בבן אדם, בעל חיים ו/או רכוש, במסגרת עבירה על תקנות התנועה. לכן, נוכל להבין שתאונות דרכים שמתרחשות יכולות להיות מאד שונות, קלות יותר וקלות פחות, עד כדיי קטלניות.

בהתאם לכך, כאשר מתרחשת תאונת דרכים יגיע נציג המשטרה לבצע דוח על התאונה במסגרתה יוסקו מסקנות בנוגע לאשם בתאונה. הפרטים הללו מועברים הלאה למערכת המשפט אשר יכולה להחליט לתבוע את זה אשר הוגדר בתור אשם וזאת בהתאם כמובן לחומרת המצב.

 

מהו ארגון אקסידנט

ארגון אקסידנט הוקם בדיוק לאור העובדה שרבים מוצאים את עצמם אבודים ותוהים אל מול מערכת המשפט, במקרה של תאונות דרכים. כמובן ישנם לא מעטים בעלי רקע בתחום תאונות דרכים, עקב ניסיון עבר עקבי, אבל באותה המידה תאונות דרכים קורות לכולנו בסבירות הרבה יותר פחותה ולכן אין לנו הניסיון בהגנה על עצמנו בבית משפט. לכן, כבר מרגע התאונה מומלץ ביותר לשכור שירותי עו”ד מומחה על מנת שילווה אותנו בתהליך.

באתר של אקסידנט נוכל למצוא את כל המידע הרלוונטי בנושא תאונות דרכים, ואלו שיותר סבירות להוביל אחריהן דיון בבית המשפט. כמו כן, נוכל בהתאם לכך לבקש מהארגון לקבל סיוע של עו”ד מומחה לענייני תעבורה ואף חוות דעת של בוחן תנועה בהתאם למקרה שלנו.

כך יהיה לנו יותר סיכוי להגן על עצמנו כראוי בבית המשפט ולהוכיח את חפותנו, או לפחות להשמיע את הצד שלנו במקרה.

 

לסיכום

תאונות דרכים הן מצבים מצערים ביותר ועד כמה שנרצה להימנע מהן, לא תמיד נוכל. במידה ונקלענו להליך משפטי בעקבות תאונה, נוכל להשתמש בשירותי אתר אקסידנט על מנת לקבל סיוע והסברה בהליך.

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,