מי זכאי לפיצויים בגין תאונת דרכים?

6 בבוקר, צלצול טלפון המעיר את בן זוגי. בקצה השני אמא שלו, שבקול רועד מעדכנת אותו שהיא עברה תאונת דרים וכרגע נמצאת בבית חולים, בבדיקות. הלם, לחץ, חרדה – בקצרה, כל מגוון הרגשות שניתן להרגיש במצב זה.

מיד אחרי ההלם, מגיעה ההבנה שאי אפשר לקפוא וצריך להתקדם – אמא שלו בסדר, יש לפניה שיקום ארוך וצריך להתמקד בכל מה שקשור בתביעת נזיקין.

למי פונים, מי זכאי לתבוע, איך נעשה החישוב של גובה הפיצויים – עו”ד תאונות דרכים וותיק ומנוסה עונה על כל השאלות.

 

 למי פונים?

ברגע שהצלחתם להתאפס על עצמכם, הבנתם שאתם או יקירכם אינם בסכנה ונמצאים בידיים הבטוחות של הרופאים, זה הזמן לפנות לעורך דין לתביעות מסוג זה.

 

 למה ישנה חשיבות לעשות זאת במהרה?

על מנת לדעת מה המסמכים שעליכם לאסוף מעכשיו והלאה, על מנת לא ללכת לאיבוד בכל הבירוקרטיה, על מנת לדעת איך עליכם להתייצב מול חברת ביטוח ועל מנת להבין מה גובה הפיצויים האפשרי במקרה שלכם.

ככל שתקדימו למצוא את האדם שיוביל אותכם בתהליך – כך התהליך יהיה מהיר ויעיל יותר.

 

 מי זכאי לתבוע?

כמובן שמי שתובע זה הנפגע בתאונה. התביעה, בסופו של דבר מכוונת כלפי חברת הביטוח שלו (במידה והיה מבוטח בביטוח חובה). במידה ולא היה מבוטח או שזהות האדם שאחראי לתאונה אינה ברורה – התביעה מכוונת כלפיי קרן מיוחדת שמטפלת במצבים אלה – קרנית

 

 דגש חשוב

ישנם מקרים, בהם אדם שנפגע בתאונת דרכים אינו רשאי לתבוע. המקרים הם רבים ומגוונים ונספר לכם על חלק מהם.

  • אדם, שנהג ברכב שלא רשום עליו בזמן התאונה
  • אדם, שלא נכלל ברשימת האנשים שהביטוח תקף עליו
  • אדם, שנוהג בזמן שלילת הרישיון שלו
  • אדם, שעשה את התאונה במכוון ועוד.

כפי שניתן לראות, ישנן סיבות רבות ולכן נרצה להדגיש שוב את החשיבות פנייה לעורך דין, שלו הידע והניסיון בטיפול בתביעות מסוג זה.

 

 הפיצויים – איך נעשה החישוב בפועל?

בניגוד לדעה הרווחת שגובה הפיצויים יהיה גבוה יותר ככל שאדם הנפגע הוא מבוגר יותר וחומרת הפציעה שלו היא רצינית יותר, המצב שונה.

כמובן, מבחינה של היגיון בריא מדובר במחשבה נכונה. במקרה שלנו מתחילת הכתבה, זמן השיקום היה כמעט שנה ולאור העובדה שמדובר באדם מבוגר, ישנם הליכים רפואיים שלא ניתן לבצע בשל הסיכון הגבוה מדי לחיי האדם.

אך במציאות הפרמטר המשמעותי ביותר בכל הנוגע לחישוב הפיצויים, זו הפגיעה ביכולת השתכרותו של האדם, הן בהווה והן בעתיד בשל הפגיעה ביכולת העבודה שלו.

לכן, אדם צעיר, שיש לפניו שנים רבות של עבודה עד גיל הפרישה, שנפגע בצורה שלא תאפשר לו להשתכר באותה צורה שבה השתכר בטרם הפגיעה – הפיצויים שלו יהיו גבוהים יותר מאדם מבוגר.

מאזניים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,