מה ניתן לעשות כאשר הבנק מסרב לתת לך הלוואה?

למרות שאתם חושבים כך, סירוב מהבנק לקבלת הלוואה הוא לא סוף העולם. הבנק מחשב בדרך כלל את הסיכון שלו במתן הלוואה ללקוח מסוים ולפי זה קובע האם הוא מוכן לתת הלוואה לאותו לקוח והאם לא. הסיבה העיקרית שהבנק מסרב לתת הלוואה היא בגלל שאנשים רבים אינם מסוגלים להחזיר את הכסף, או שאין להם מספיק איתנות פיננסית לאורך זמן, או חוסר של ערבויות ועוד. אז מה עושים כאשר הבנק מסרב לתת לכם הלוואה שאתם צריכים ממש?

 

אי עמידה בהתחייבות

לקוחות בנקאיים לעיתים לא מתנהלים בצורה הכלכלית הנכונה ביותר, והם לא מצליחים לעמוד בהתחייבות השוטפות שלהם. הם הופכים את עצמם לחשופים יותר ויותר לסנקציות שונות מהבנק שלהם, ובכלל מצד כל מערכת הפיננסית בישראל. אנשים שרושמים צ׳קים ללא כיסוי בתקופה של שנה שנה, יכולים למצוא את עצמכם תחת הסטטוס ״מוגבלים בבנק״.  אופציה זו חוסמת את הלקוחות הללו את האופציה לקחת הלוואה מהבנק, מלבד שימוש בכרטיס אשראי של הבנק וצ׳קים, וגם אפשרות להיכנס למינוס בחשבון הבנק שלהם.

 

הלוואות למוגבלים מגופים פרטיים

בשנים האחרונים, יותר ויותר אנשים פונים לגופים פרטיים, חלקם גם פונים למקורות אשראי חוץ בנקאי. אפיק זה פותח עבורכם את האופציה לקחת את ההלוואה שהם כל כך זקוקים לה. הסיבה לכך היא כי חברות חוץ בנקאיות, לא ניתנות לפיקוח הדוק מצד הרגולטור והדבר מאפשר להם להציע מסלולים גמישים יותר ללקוחות פוטנציאליים.

אנשים שמסורבים להלוואה מהבנק, יכולים להיות זכאים להלוואות אחרות, הלוואות אלו נקראות הלוואות למוגבלים. את ההלוואה ניתן לקבל באשראי חוץ בנקאי או חברות פרטיות שמציעות לתת את כספם ופריסה נוחה לתשלומים, ולעיתים רבות עם ריביות קטנות יותר מאשר שהבנק שלהם לוקח. ללווים מוגבלים בנק יכולים להיכנס גם תחת קטגורה של סיכון גבוהה, אך אופציה עדיין ניתנת לרשותם ליטול אשראי מעסקים חוץ בנקאיים שונים. עלויות הריבית יכולים להשתנות בין חברה לחברה, לכן, מומלץ לעשות סקר שוק לפני שלוקחים את ההלוואה.

 

הלוואות חוץ בנקאיות

מצבם של לקוחות עסקיים אשר מוגבלים בבנק עלולה להיות מורכבת מאוד. אך אין צורך לדאוג, יש אופציה לגייס הלוואות למוגבלים דרך חברות חוץ בנקאיות שונות. בגופים אלה נעשית בבדיקה של היסטוריית אשראי והנתונים האישיים של לווה פוטנציאלי, אך חברות חוץ בנקאיות לא ניתנות לרגולציה הדוקה כמו בנקים ולכן הן יכולות להיות גם פתרון גמיש יותר עבור אנשים אשר מוגבלים בבנק.

 

לסיכום

מערכת בנקאית יעילה, תהיה חייבת בדרך כלל לנהל סיכונים בצורה אפקטיבית על מנת לשמור על מאזן תקציבי ולהימנע ממצבים של חובות אבודים. אחד מהדרכים של הבנקים לעשות זאת, היא בעזרת סנקציות על לקוחות שאינם עומדים בהתחייבויות שלהם כמו לקוחות מוגבלים. כתוצאה מכך, עוד ועוד אנשים פונים אל גופים פרטיים על מנת לקבל הלוואה לצרכים שלהם, ואפילו בריבית משתלמת יותר מהבנק שלהם.

 

הלוואה מהבנק

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!