מה החוק לגבי מוגבלים בחשבון הבנק ואיך ניתן לעקוף זאת

אם הגעתם לכאן, ייתכן שקיבלתם שיחה לאחרונה מהבנק ונאמר לכם שחשבון הבנק שלכם מוגבל.

כדי שתוכלו לדעת את כל הפרטים החשובים שעליכם להכיר בשלב זה, כתבנו עבורכם מדריך מקיף שיציין בפניכם מה זה אומר חשבון מוגבל, מה החוק אומר לגבי עניין זה ואיך תוכלו לעקוף זאת.

כל הפרטים הללו יופיעו בשורות הבאות, אז קראו אותן לעומק ותגלו את כל המידע החשוב ביותר בנושא.

 

מה זה חשבון בנק מוגבל?

הבטחנו לכם שנסביר מה זה אומר ואנחנו מקיימים. חשבון בנק מוגבל הוא כזה שהבנק החליט לסמן כ”בעייתי”. על חשבון זה מודבקת חותמת שמועברת לגופים פיננסיים שונים חוץ בנקאיים. כך שבעצם, לא מעט גופים במדינה יודעים שסומנתם כבעלי חשבון מוגבל. הבנק מגדיר חשבון כמוגבל במצב שבו חוזרים בחשבון עשרה צ’קים לפחות בתקופה של שנה בלבד. במקביל, צריך גם לבוא לידי ביטוי מצב שבו יש הפרש של שבועיים לפחות בין הצ’ק הראשון לבין הצ’ק האחרון שלא כובד. אם החשבון שלכם הוגבל, אתם צפויים לגלות את המגבלות הבאות:

  • כרטיס האשראי שלכם נחסם
  • פנקס הצ’קים שלכם נחסם
  • מסגרת האשראי שלכם בוטלה או צומצמה

מדובר, כפי שניתן לראות, במצב לא פשוט שאכן מגביל אתכם, בעלי החשבון.

 

מה החוק אומר לגבי מוגבלים בחשבון הבנק?

החוק אומר שהבנק חייב לשלוח לכם התראה מוקדמת לפני שהוא הופך את הסטטוס של חשבון הבנק שלכם מ”רגיל” ל”מוגבל”. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהדבר לא יקרה באורח פלא. אלא, אתם תקבלו התראה מראש ותוכלו לדעת להיערך לקראת המגבלה המשמעותית הזו. יש מי שמקבלים את ההודעה על העיקול המתקרב ובודקים באופן מידי פרטים על הלוואות למוגבלים כדי שיוכלו להרים את הראש מעל המים מבחינה כלכלית.

 

מה ההשלכות של חשבון בנק שהוגבל?

לאחר שחשבון הבנק שלכם סומן כמוגבל, אתם צפויים לסבול מההשלכות הבאות:

  • תיוג של “חשבון בעייתי” במשך שנים ארוכות
  • אתם תהיו חשופים לבעיות בעקבות חזרה של תשלומים שלא כובדו
  • תחוו אובדן אמינות מצד חברות, בנקים, גופים גדולים, לקוחות ועוד

 

איך אפשר לעקוף את ההגבלה?

כפי שציינו לפני כמה שורות, כל אדם שחשבון הבנק שלו הוגבל יכול לברר פרטים אודות הלוואות למוגבלים. נכון שהבנק שלכם מעביר את הפרטים שלכם לגופים פיננסיים שונים ומיידע אותם כי אתם מוגדרים כמוגבלים מבחינה כלכלית. אך אין הדבר אומר שנותרתם לבדכם בעולם ללא אפשרות לקבל סיוע. יש גופים שמסייעים גם למי שהוגדרו כבעלי חשבונות מוגבלים וניתן לקבל מהם הלוואה.

 

לסיום

עכשיו אתם יודעים מה זה חשבון מוגבל ומה החוק אומר לגביו. כדי שתוכלו להחזיק את הראש מעל המים למרות הכתם השחור שהודבק לכם, אתם צריכים לבדוק פרטים לגבי הלוואה למוגבלים. מאחלים לכם דרך צלחה.

איש משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,