כל הדרכים לביטול האשמות בצורה חוקית בתחום התעבורה

כל ישראלי וישראלית שרגילים לנהוג בכבישי ישראל מכירים את התחושה החמוצה הזו שמקבלים כששוטר עוצר אתכם בצד הדרך ומבקש שתראו לו רישיון נהיגה ורישיון רכב. אם קיבלתם בזמן האחרון דו”ח משוטר תנועה או שנשלח לבייתכם אליכם דו”ח לאחר שנתפסתם במצלמת מהירות או אפילו אם קיבלתם בדואר דו”ח חנייה, אל תדאגו אתם לא לבד. בכל יום מאות ואלפי נהגים ברכבי מדינת ישראל מקבלים דו”חות וקנסות במגוון של האשמות בתחום התעבורה. לאחר קבלת קנס או דו”ח תנועה ניתן כמובן לשלם את הסכום הנדרש אך פעמים רבות יש תחושה של חוסר צדק, תחושה שהקנס ניתן ללא סיבה אמיתית ומוצדקת. לעיתים רבות ישנה אפשרות לבטל האשמות בתחום התעבורה ויש מספר דרכים שונות בהן ניתן להגיע לביטול האשמות בצורה חוקית בתחום התעבורה.

 

חוקי התעבורה בישראל

תחום התעבורה בישראל, ובכל מדינה מודרנית, הוא תחום רחב מאוד ובעיקר עסוק מאוד. הכמות הרבה של הדו”חות והקנסות המחולקים לנהגים מביאים איתם עבודה רבה לבתי המשפט העוסקים בתחום. חשוב להבין שתחום התעבורה הוא ענף משפטי לכל דבר ועניין ולצורך הטיפול בו הוקמה במדינת ישאל מערכת בתי משפט מיוחדת לדיני תעבורה המתמחה ועוסקת בתחום התעבורה בלבד. בתי המשפט לתעבורה עוסקים בעיקר בדו”חות ובקנסות כספיים וכמובן בנקודות ובמקרים חמורים יותר או במקרים של עברות תנועה חוזרות ונשנות בתי המשפט לתעבורה מוסמכים לשלול רישיונות ואף להטיל עונשי מאסר. חשוב לדעת שיש דרכים רבות לביטול האשמות בצורה חוקית בתחום התעבורה, אם אתם מתמודדים עם האשמות בתחום דיני התעבורה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בתחום כמו עו”ד חיים אליה על מנת להצליח ולבטל את ההאשמות נגדכם בצורה מהירה ויעילה.

 

ביטול האשמות בבית המשפט

במקרים רבים לנאשמים בתחום דיני התעבורה אין אפשרות אחרת לביטול ההאשמות חוץ מפניה לבית המשפט לתעבורה. חשוב לדעת שהחוקים והתקנות העוסקים בדיני התעבורה הם חוקים נוקשים מאוד שלא משאירים מרחב רב לתמרון. לכן כשמגיעם לבית משפט לתעבורה חשוב מאוד להכיר היטב את החוקים ואת הדרכים לביטול ההאשמות. הדרך הנפוצה ביותר לביטול האשמה בתחום התעבורה הוא על ידי הוכחה שעברת התנועה למעשה לא בוצעה, למשל על ידי התענה שמצלמת המהירות לא מודדת בצורה מדויקת. במקרה של נהיגה בניגוד להוראות של תמרור או רמזור החוק מעניק הגנה לנאשם “אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין”, כלומר נטל ההוכחה נמצא על כתפי הנאשם בעברת התנועה אך אם הוא יצליח להראות שהתמרור הוצב מלכתחילה בצורה שאינה מאושרת על פי חוק כל שהוא משמעות הדבר הוא שההאשמה תבוטל. מציאת אי החוקיות שיכולה להיות בתמרור או רמזור ספציפי היא כמובן איינה מלאכה פשוטה ולכן מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה מומחה.

כביש

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף