היעדר כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה

מקרה של אובדן כושר עבודה מאפשר קבלת פיצויים מביטוח לאומי וביטוח פרטי.

עם זאת, יש מקרים שבהם אובדן כושר עבודה לא מכוסה על ידי חברת הביטוח, ובהם כדאי לפנות אל עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו

אובדן כושר עבודה מוגדר על פי החוק בישראל כירידה של 75% ביכולת של אדם לעבוד במקצוע שלו על מנת להתפרנס. אובדן כושר עבודה יכול להיות מוגדר כך בעקבות תאונה או בעקבות מחלה, כאשר בכל מקרה הפיצוי לא אמור להתנגש עם זה ששמור למבוטחים בביטוח תאונות אישיות.

כמו כן, כל אזרח שדמי הביטוח הלאומי שלו משולמים בקביעות כבר מבוטח כנגד אובדן כושר עבודה מול המוסד לביטוח לאומי. יתרה על כך, בהפקדות לפנסיה יש גם כן מרכיב מסוים של אובדן כושר עבודה ויש כאלה שבוחרים לרכוש אותו כפוליסה נפרדת מול חברת הביטוח.

 

מתי לא מכירים במקרה של אובדן כושר עבודה?

המטרה של כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה היא לקבל תשלומים שעוזרים לשמור על רמת החיים. בשביל לשפר את הכיסוי הזה ואת התנאים שלו, כל אזרח יכול להחליט האם הוא מסתפק בפוליסה של המוסד לביטוח לאומי, האם הוא רוכש כיסוי בתוך ביטוח מנהלים או האם הוא גם מוסיף פוליסת אובדן כושר עבודה פרטית דרך חברת הביטוח שלו.

הבעיה מתחילה כאשר המבוטח מגלה שגם אחרי תאונת עבודה או מחלת מקצוע שפוגעת ביכולת שלו לעבוד, חברת הביטוח מתנהלת מאחריותה וטוענת להיעדר כיסוי של אובדן כושר עבודה. זה למשל מה שקורה אם המבוטח לא מדווח על ידי מעסיקו, אם דמי הביטוח הלאומי לא משולמים במועד, אם קיימת פגיעה ברצף ההפקדות, עקב מעבר בין מעסיקים או בגלל תנאי הפליסה.

 

עם מי מתייעצים לגבי תאונות עבודה?

מעורבות מוקדמת של עורך דין תאונות עבודה יכולה לפתור את רוב הדילמה סביב עניין הכיסוי. אם משכילים לפנות מוקדם אל עורך דין מן הסוג הזה, סביר להניח שיהיה ניתן לסרוק בצורה פשוטה ויעילה את התנאים המופיעים בפוליסה. בגלל שהתפקיד של עורך הדין הוא לייצג את האינטרסים של הלקוח מול חברת הביטוח, הוא גם יכול להפנות תשומת הלב שלנו אל סעיפים שכן מעניקים את הכיסוי הנדרש.

 

החשיבות של סיוע משפטי

התייעצות עם עורך דין תאונות עבודה חשובה גם כי היא כוללת את ההיבט הפרקטי של הטיפול במקרה. בשביל להגיש את התביעה ולצרף את המסמכים הרלוונטיים, צריך למשל לוודא שפועלים בצינורות המקובלים. כאן נכנס לתמונה הניסיון של עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו.

הנושא של תאונות עבודה מורכב ורגיש. בשביל להתמודד איתו בצורה נכונה, צריך לקבל סיוע משפטי. כאן, היתרון הוא שאפשר לקבל סיוע משפטי גם בשגרה.

 

מאזניים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים