יש לכם ביטוח בריאות? האם זה משפיע על כמות הפיצויים בעת רשלנות

אחת השאלות הנפוצות ביותר שנשאלות בגוגל על ידי גולשים נוגעת לביטוח בריאות ורשלנות. שכן, מתברר שלא מעט מבוטחים רוצים לדעת אם יש קשר בין ביטוח הבריאות שלהם לכמות הפיצויים שהם עתידים לקבל בעקבות רשלנות רפואית שאירעה מצד גורמי רפואה כלשהם. בעקבות העלייה החדה במספר החיפושים בנושא, החלטנו לכתוב על כך מדריך ולבדוק את העניין באופן מעמיק. הישארו אתנו ותגלו את התשובות.

 

הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי אנו כותבים תוך ליווי מצד גורמים שבקיאים בנושא. במקום לפנות אל אנשי רפואה או אל אלו שבקיאים בביטוחי בריאות, יצאנו לבחון את העניין בשטח. כלומר, פנינו אל אלה שיש להם ביטוח בריאות והם עברו הליך של רשלנות רפואית. מדובר באנשים שעברו רשלנות בתחומים הבאים:

  • רשלנות בעת ניתוח
  • רשלנות באבחון שגוי
  • רשלנות בלידה

הגורמים הללו סייעו לנו להבין את העניין באופן מעמיק. כל אחד בהתאם למקרה שלו. את המסקנות ריכזנו במקום אחד ובסופו של דבר כתבנו אותן כאן באופן ברור ומובן.

 

אז מה המסקנה העיקרית שלנו מהנושא?

לאחר ששוחחנו עם הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך הבנו שלכל אחד מהם יש ביטוח בריאות מחברה אחרת ועם פוליסה שונה. חשוב לנו לציין זאת, כיוון שמדובר בפרמטר חשוב מאוד. בכל זאת, שאלנו כל אחת ואחד מהם האם ביטוח הבריאות משפיע על הפיצויים בעת רשלנות והם ציינו בפנינו תשובה זהה. לדבריהם, ביטוח הבריאות שלהם העניק להם תשלום בנפרד מהפיצויים שהגיעו להם מבית המשפט.

 

פיצויים מהביטוח לחוד ופיצויים מבית המשפט לחוד

התברר לנו שהפיצויים שמגיעים למטופל מטעם ביטוח הבריאות הם נפרדים מאלו שמגיעים מבית המשפט. את המידע הזה אפשר לקבל גם באתר של  MIOK – הבית לרפואה פרטית שמעלה כל מיני סוגיות שנוגעות לענייני בריאות. כך שבעצם, אם נחזור לענייננו, אפשר לומר שקבלת פיצויים מהביטוח מגיעים למטופלים מצד אחד ומהצד השני, אם המטופל מחליט לתבוע על המקרה שאירע לו, הוא יוכל לקבל פיצויים נוספים.

 

החלטתם לתבוע בבית המשפט? טיפ קטן שכדאי שתדעו

עכשיו ידוע לכם שאין בהכרח קשר בין הפיצויים שמגיעים לכם מטעם בית המשפט לעומת אלו שמגיעים לכם מטעם הביטוח. כעת, נותר לכם רק לדעת עניין חשוב נוסף. הכוונה היא לבחירה נכונה של עורך דין. אנו ממליצים לבחור עורך דין שבקיא בתחום הרשלנות הרפואית. כיוון שזה ידע לכוון אתכם וללוות אתכם לאורך ההליך באופן הטוב ביותר.

 

כמה מילים לפני סיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את הפיצויים שמגיעים לכם מטעם ביטוח הבריאות שלכם והפיצויים שאתם יכולים לקבל מטעם בית המשפט אם רק תחליטו להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. כעת, ידוע לכם שמדובר בשני עניינים שונים, כך שנותר לכם רק להתחיל בהליך. בהצלחה!

 

רפואה פרטית

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!