ייצוג של עורך דין בוועדה רפואית בביטוח הלאומי

אנשים רבים במדינת ישראל מרגישים פעמים רבות, ואף בצדק, כי המוסד לביטוח לאומי עשה להם עוול גדל, כאשר החליט לפסול את תביעתם לקבלת אחוזי נכות במלואה, או שאישר את תביעתם להכרה באחוזי נכות באופן חלקי בלבד. בשורות הבאות נסביר מדוע תביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי אינן מתקבלות או מתקבלות באופן חלקי בלבד, וכיצד ייצוג של עורך דין בוועדה רפואית בביטוח הלאומי יכול לסייע.

 

מדוע תביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי אינן מתקבלות כמצופה?

אחת הטעויות האקוטיות, שאנשים רבים שנאלצים להגיש תביעת פיצויים או תביעת נכות למוסד לביטוח לאומי עושים, היא הגשת הבקשה באופן עצמאי וללא סיוע מגורם מקצועי. אף שלכאורה מילוי הטפסים הדרושים להגשת התביעה נראה כמשימה פשוטה יחסית, בדיוק במקום הזה נופלות טעויות מצערות: מילוי שגוי של הטפסים, התעלמות מסעיפים רלוונטיים, העדר אסמכתאות חשובות –  כל אלו פוגעים בסיכוייה של התביעה שלכם להתקבל ולזכות לטיפול הולם במוסד לביטוח לאומי. 

 

סיוע משפטי מעורך דין מתחיל כבר בשלב מילוי טופס התביעה

ההסתייעות בעורך דין מיומן כבר בשלב מילוי טפסי התביעה וצירוף הרשומות הרפואיות הרלוונטיות, היא קריטית כדי להבטיח שאף נדבך בתביעתכם לא יחסר ושגם אסמכתאות אזוטריות יותר, יהיו ברות איתור.

ככל ששלב מילוי טפסי התביעה שלכם יסתיים במועד מוקדם יותר, כך תדון הוועדה הרפואית בתביעתכם בהקדם. יתרה מכך, עורך דין מנוסה יוכל לספק לכם הערכה מושכלת בנוגע לסיכוייה של תביעתכם להתקבל, כבר בשלב ריכוז המסמכים הרפואיים והגשת הבקשה לפיצויים וזכויות רפואית למוסד לביטוח לאומי.

 

ייצוג של עורך דין בוועדה רפואית בביטוח הלאומי – מה הוא מכסה?

עורך הדין שנבחר על ידי המבוטח, אחראי ללוות אותו לאורך כל שלבי התביעה, עד לסיומה המוצלח. לרוב, עורך הדין יערוך תחקיר ראשוני לתובע בכדי להעריך את הפוטנציאל לאישור הקצבה או ההטבות המבוקשות מהמוסד לביטוח לאומי. במידה שהאפשרות לאישור התביעה למוסד לביטוח לאומי נראית ריאלית, עורך הדין יקדם את התהליך לשלב הגשתה בפועל.

למרות זאת, ישנם מקרים אשר בהם עורך הדין עשוי לייעץ לתובע דווקא להימנע מן ההליך מאחר וסיכוייה של התביעה להתקבל נראים קלושים. מנגד, ככל שעורך הדין מזהה כי לתביעה יש סיכויים טובים להתקבל ולסייע למבוטח במיצוי זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי, הוא יוכל ללוות את התובע גם בוועדה הרפואית במידה ויעלה הצורך להופיע בפניה והן בוועדות ההמשך – ככל שידרשו.

 

מדוע כה חשוב להיעזר בייצוג של עורך דין מול הוועדה הרפואית במוסד לביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף אשר אחראי על מתן זכויות רפואיות, כספיות ומקצועיות לאזרחים בישראל הסובלים משלל בעיות רפואיות ונפשיות באופן מולד, או בעקבות תאונה או מחלה שאירעו להם. למרות האמור לעיל, חשוב להבין שלמוסד לביטוח לאומי שאמון על מתן שירות לכל תושבי המדינה, מוגשות מאות אלפים של תביעות פיצויים מדי שנה בשנה. עקב כך, מטבע הדברים רבות מן התביעות הללו נדחות על הסף, חלקן “נופלות בין הכסאות” וישנן אף כאלו שאכן מתקבלות – אך באופן חלקי בלבד. 

עם זאת, במידה והמבוטח משכיל להגיש את תביעתו למוסד לביטוח לאומי כשהוא מגובה בתמיכתו של עורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה ומכיר מקרוב את אופן התנהלותו של המוסד לביטוח לאומי, סיכוייה של תביעתו להתקבל גדלים במידה ניכרת. הליווי המשפטי של עורך דין בתהליך מקטינה גם את מרווח הטעות הקיים בשלב מילוי הטפסים והעיסוק בבירוקרטיה הבלתי נגמרת שהיא מנת חלקו של כל אדם המבקש למצות את זכויותיו מול מוסדות המדינה.

במוסד לביטוח לאומי מודעים לעובדה שתביעת פיצויים שהוגשה בידיו של עורך דין מוסמך, נבדקה מבעוד מועד, מגובה במסמכים ובאסמכתאות הנחוצים, וסביר שהיא גם מוצדקת. בהתאם לזאת, הסבירות לכך שהתביעה תידחה על הסף או תוכשל בשלב הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי, קטנים באופן משמעותי.

 

איך בוחרים עורך דין מיומן לייצוג בוועדה הרפואית במוסד לביטוח לאומיט? 

אם אתם נדרשים להגיש תביעה על נכות מעבודה או בעיה רפואית המצדיקה קבלת פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי, עליכם לבדוק מבעוד מועד עם איזה ניסיון מגיע עורך הדין שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור לטובת העניין, וכמה הצלחות הוא צבר לזכותו בטיפול בתביעות מסוג זה.

ככלות הכל, מבחינתכם מדובר בתביעה שתשפיע באופן משמעותי על המשך חייכם. עורך הדין הנבחר ידע להסביר לכם מהו המסלול המדויק שתידרשו לעבור בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי ומול הוועדה הרפואית מטעמו, ולהכין אתכם מבעוד מועד גם לקשיים הצפויים בתהליך הגשת התביעה ואישורה, עד לקבלת תשלום הפיצויים והזכויות הרפואיות בפועל.

 

ייצוג של עורך דין בוועדה רפואית בביטוח הלאומי – השורה התחתונה

אם עליכם לתבוע את המוסד לביטוח לאומי לשם קבלת קצבת נכות זמנית או קבועה, חלקית או מלאה, מומלץ ליצור קשר בהקדם עם עורך דין בעל ניסיון עשיר בהתנהלות מול הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. ייצוג של עורך דין מנוסה לאורך התהליך – החל משלב הכנת מסמכי התביעה, דרך ריכוז הרשומות הרפואיות השונות, ועד לשלב ההופעה בפני הוועדה הרפואית – הוא קריטי להצלחת תביעתכם ומיצוי הזכויות שלכם מול המוסד לביטוח לאומי. בעזרת פניה להתייעצות מקדימה מול עו”ד תוכלו לחסוך זמן רב ועוגמת נפש מיותרת לאורך ההליך ולסיים את הסאגה במהירות וביעילות.  

 

כל התכנים המובאים להלן אינם משמשים בתור חלופה לייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין המתמחה בדיני עבודה, והם מתפרסמים לידיעה כללית בלבד. המידע בעמוד זה אינו על תקן מידע משפטי מחייב, ואין להישען עליו בשום אופן. במקרים בהם דרוש ליווי משפטי בנושא יחסי עבודה, יש לפנות באופן ישיר להתייעצות משפטית מול עורך דין מומחה לדיני עבודה. 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

הזכויות שלך מול המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי האחראי לרווחתם הכלכלית והסוציאלית של תושבי ישראל. גוף זה אחראי לצמצם את הפערים הסוציו אקונומיים בציבור הישראלי, על ידי

הגדלת אחוזי נכות של נפגע עבודה

שיעור אחוזי הנכות שנקבע לנפגעי עבודה נושא בחובו השלכות רבות, היות ובהתאם לו נקבעת הזכאות של המבוטח לקבלת סעד כספי ומגוון זכויות רפואיות בהיקף משתנה.

קביעת נכות רטרואקטיבית לנפגע עבודה

משמעותה של קביעת נכות רטרואקטיבית לנפגעי עבודה מטעמו של המוסד לביטוח לאומי, היא כי קצבת הנכות מעבודה משולמת לעובד הנפגע על פי תחשיב המבוצע בדיעבד,

קצבת שארים מהמוסד לביטוח לאומי

אנשים רבים נפטרים בטרם עת במדינת ישראל, מדי שנה בשנה. חלקם – בעקבות תאונות עבודה, אחרים, עקב תאונת דרכים מצערת או פעולות איבה, ויש מי

איך תגישו תביעה נגד הביטוח הלאומי?

מגוון מצבים בחיים וביניהם בעיות בריאותיות מסוגים שונים או משברים כלכליים, עלולים לפקוד כל אחד ואחת מאיתנו במפתיע. למרבה המזל, במצבים כאלו עומדת לאזרח בישראל

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!