שלושה טיפים להתנהלות במצב של חדלות פירעון

מצב של חדלות פירעון הוא מצב שבו סך ההוצאות גדול משמעותית מסך ההכנסות – דבר שיוצר חובות רבים שלא ניתן לכסות אותם. כאשר אין אופק להסדרת החובות במצב הנוכחי, ניתן להכריז על הסדר של חדלות פירעון שמאפשר הסדרה שונה של החובות. הימצאות במצב של חדלות פירעון היא מלחיצה מאוד – ישנם נושים רבים (אנשים שחבים להם חובות) שמפעילים לחצים כבדים, גופים כמו בנק והוצאה לפועל נכנסים לתמונה, עולות שאלות משפטיות והמצב הכלכלי לא מזהיר.

אם זאת, באמצעות הטיפים וההתנהלות המתאימה ניתן להתמודד עם מצב של חדלות פירעון כהלכה ולצאת ממנו במהירות הגבוהה ביותר שניתנת בהתאם לכל סיטואציה ספציפית, לכן ישנה חשיבות רבה לבנייה של תוכנית מדויקת של שיקום על מנת לצאת ממצב של חדלות פירעון.

 

חדלות פירעון – הליכים משפטיים

במידה ורואים שלא ניתן יהיה להסדיר את החובות, מתחיל סד הזמנים להשפיע. פעולה משפטית שקולה ומהירה יכולה להוביל למעמד יחסית חזק ביחס לנושים, שיאפשר להיות בעמדה טובה יותר כאשר מגיעים להסדרים השונים בהם מוחזרים החובות. תפקידם של ההליכים המשפטיים כולל היבט משמעותי של שיקום חדל הפירעון ובו בזמן להביא את הנושים למינימום פגיעה – החוק לא נגדך – זכור זאת.

 

הסדרי חוב

ככל שניתן – נסו להגיע להסדרי חוב עם הנושים השונים. לכל נושה ונושה ישנה מערכת יחסים אחרת עם פושט הרגל, אם זאת, האינטרס של כולם הוא משותף – להשיג כמה שיותר מן הכסף בכמה שיותר ביטחון על מנת שהחובות יוכלו להיפדות. במטרה לקדם את האינטרס הזה, נושים יהיו מוכנים להגיע לכל מיני סוגים של הסדרי חוב – פרישה של החוב מן הצד האחד ומחילה של חלק מן החובות תוך תשלום מהיר של החלק הנותר מן הצד השני, לכל נושה יש את הבטוחות שלו לוודא שהאינטרס שלו ממומש.

לכן, ככל שניתן להגיע להסדרי חוב מהירים עם כמה שיותר מן הנושים ניתן לבסס תוכנית פעולה מדויקת לפיה ניתן לפדות את החובות באמצעות תזרימים שונים – יש לעשות כן. ברמה הנפשית של חדל הפירעון מדובר בנשימה לרווחה כי ישנה וודאות מסוימת וכמובן שברמה המשפטית, הסדרה של החובות היא הכרחית על מנת להתנהל ולהתקדם הלאה עם פירעון החובות.

 

תוכנית כלכלית

לאחר שישנם הסדרי חוב, ניתן להבין בדיוק כיצד אפשר להחזיר כל אחד מהם. על מנת לעשות זאת יש לבנות תוכנית כלכלית מדויקת שתאפשר לשלם את החובות בהתאם להסדרים השונים (חלק מן החובות יפחתו באמצעות תשלום מהיר ואחרים עלולים לגדול אם זאת הם ייפרשו לאורך זמן רב יותר). קיומה של תוכנית מציב עוד וודאות שיכולה להסיר הרבה מן הלחצים שמצוי בהם חדל הפירעון. באמצעות דבקות בתוכנית ניתן יהיה להשיג את המטרה העיקרית שתוביל ליציאה מסטטוס חדלות הפירעון – כיסוי של החובות השונים שמצויים בהם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

איך לקבל הפטר על חובות?

מהו הפטר על חובות? צו הפטר הוא צו שמאושר על ידי בית משפט לפיו הסתיימו הליכי פשיטת הרגל של פושט רגל מסוים. הפטר נחשב לדרך

מתי צריך סיוע מעורך דין פשיטת רגל?

עורך דין מומחה לענייני פשיטות רגל הוא בעל ידע, הסמכה ומיומנות לעזור לאנשים פרטיים ולעסקים להתמודד עם החובות שצברו במידה שאין ביכולתם לפרוע אותם בטווח

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!