מהם השלבים להתחלת תהליך גירושין

היתה לכם תקופה ארוכה ויפה ביחד.

התחלתם לצאת עם ניצוצות גדולים ודייטים מעולים, תכננתם יחד את חתונת החלומות, התחלתם להקים משפחה עם כמה ילדים קטנים ומתוקים ולצערכם הגעתם לנקודה שבה אתם כבר לא מסוגלים לחיות יותר ביחד, ומעוניינים להתגרש.

תהליך גירושין הוא תהליך לא פשוט, אבל יש דרכים ברורות להתמודדות איתו.

אז מהם השלבים להתחלת תהליך גירושין? בואו ונבדוק ביחד.

 

לא קל אבל לגמרי אפשרי

תהליך גירושין יכול להיעשות בצורה נעימה וטובה, אך הוא עלול גם להתדרדר למקומות מאוד לא נעימים שבהם אתם והצד השני מתפצלים לשני צדדים שנראה כאילו פתחו במלחמה מלוכלכת. ההקפדה על השלבים להתחלת תהליך גירושין לא מבטיחה תהליך נעים יותר או נעים פחות, אולם חשוב לעשות כאן את הכל בצורה הנכונה כדי להבטיח גירושים בצורה מוחלטת.

 

מהם השלבים להתחלת תהליך גירושין?

תהליך גירושין מתחיל בראש ובראשונה בהחלטה שלכם. ההחלטה להתגרש היא החלטה לא פשוטה, אך היא צריכה להתקבל בצורה משותפת כך שתוכלו להתקדם במעשה השלבים בתהליך גירושין בצורה משותפת, יעילה ובריאה. כחלק משלב זה כדי לפנות להתייעצות עם עורך דין גירושין שיוכל להדריך אתכם לקראת ההמשך כמו אילו מסמכים תצטרכו לאסוף ולהציג ועוד.

בשלב שלאחר מכן תצטרכו לבחור עורך דין שילווה אתכם לאורך המשך התהליך. במידה ותרצו לסגור את פרטי הגירושין ביניכם, רצוי שכל צד יגיע עם עורך דין על מנת להיות מסוגלים להגן על האינטרסים של כל אחד מהצדדים. במצב זה, עורך הדין יהיה מעין רשת ביטחון שאליה ניתן ליפול במידה ואתם זקוקים לסיוע מצידו.

 

איך בוחרים עורך דין לתהליך גירושין?

לכל עורך דין יש את ההתמחות הספציפית לו, ולכן חשוב לבחור עורך דין להתחלת תהליך גירושין שמתמחה בתחום הספציפי שלו אתם זקוקים. כל תהליך גירושין הוא אחר, וחשוב שעורך הדין שאותו אתם בוחרים מבין את הסיפור הספציפי שלכם.

 

תיק גירושין ברבנות – השלב הבא

פתיחת תיק גירושין ברבנות הוא שלב הכרחי בתהליך גירושין. הרבנות היא הסמכות הבלעדית לנתינת גירושין לזוג, ולכן תצטרכו להציג מסמכים, הוכחות ומכתבי בקשה גלויי לב על מנת לפתוח את התיק ולצלוח את סגירתו בקלות. ליווי של עורך דין יכול לסייע כאן מאוד בניסוח המסמכים, במציאתם ובליווי הכללי שלכם לאורך התהליך מול הרבנות.

 

הסכם גירושין, דיון בבית המשפט ומתן גט

מדובר כאן על שלושת השלבים האחרונים לקראת הגירושין שלכם. ניסוח של הסכם גירושין, דיון עליו בבית המשפט ובסופו מתן גט על ידי הרבנות הם הישורת האחרונה לקראת השחרור שלכם ממערכת היחסים שבה אתם נמצאים. לעיתים השלבים האלו עוברים בקלות יותר ולעיתים יותר בקושי. ליווי של עורך דין מקצועי לתהליך גירושין יכול להבטיח צמצום של תקלות וגישה מהירה יותר אל סיום התהליך בצורה מוצלחת.

 

חוק ומשפט

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים