הכירו את תהליך הגירושין מתחילתו ועד סופו

תהליך הגירושין, יכול להיות תהליך מאד מסובך ומורכב אם אינכם מגיעים אליו מוכנים ואינכם יודעים מה מצפה לכם.

כדי לעבור אותו באופן המיטבי, שיוציא אתכם על הצד הטוב ביותר ועם כמה שפחות בעיות משפטיות וכלכליות – חשוב להבין מה מצפה לכם, מה הצעדים שתצטרכו לעבוד וכיצד כדאי להתכונן ולהיערך לתהליך הלא

פשוט הזה.

לשם כך, לפניכם קצת על תהליך הגירושין מתחילתו ועד סופו.

 

כיצד מתחיל תהליך הגירושין ומה מסלולו?

השלב הראשון לרוב בגירושין הוא תביעת תביעה לגירושין, כאשר לאחריו יזומנו הזוג לדיון ולגירושין. עבור זוגות שנרשמו ברבנות והתחתנו דרכה, יש גם צורך להבין איך מתגרשים ברבנות ולבצע את התהליך המתבקש על ידם הדורש חזרה על אמרות ופסוקים מסוימים. מעבר לכך ובהמשך, תידרשו להגיע יחד להסכם גירושין מוסכם, בו יש לבצע איזון משאבים בין בני הזוג, לחלק את המשאבים, המשמורת, וההוצאות כראוי בין שני בני הזוג לאחר הפרידה והגירושין. כל התהליכים הללו יכולים להיגמר באופן פשוט, קל וקצר דרך הסכמה משותפת או מגשר מומלץ, אך גם עשויים להיגרר שנים במשפטים ובהאשמות שיקשו על בני הזוג להגיע להסדר מוסכם ופשוט.

 

מה הן הדרכים האפשרית להגעה להסכם גירושין?

הגעה להסכם גירושין מוסכם החתום על ידי שני הצדדים, היא זו שתביא אתכם לסיו הליך הגירושין ולהסכמות על כלל האספקטים שיש להסדיר בין בני הזוג המתגרשים. ההגעה לעריכה וחתימה על הסכם הגירושין יכולה להתקיים בכמה אפשרויות כאשר כל זוג יבחר במה שנוח לו ובהתאם לסיטואציה בו הם נמצאים ולרמת העוינות ואי ההסכמה בין בני הזוג. לפני שלושת הדרכים המרכזיות להגיע להסכם גירושין:

 

גישור

הליך גישור הוא הליך מומלץ ופופולרי, שזוגות רבים בוחרים לסיים דרכו את הנישואים מאחר והוא טומן יתרונות רבים ונעשה בנועם ובידידות ככל הניתן לעומת הליך משפטי נוקב. בתהליך הגישור, מגשר מוסמך שהנו לרוב גם עורך דין הוא הליך בו המטרה היא להגיע להסכם עליו שני בני הזוג מסכימים ומקבלים את רצונם תוך פשרות. לאחר מכן הסכם הגירושין נשלח לחתימה בבית המשפט ונכנס לתוקף.

 

גירושין בבית משפט

גירושין בבית משפט הוא התהליך המורכב מכולם, מדובר בתביעה בה בני הזוג יעמדו זה נגד זה, וינסו לשכנע את השופט בצדקתם ובהשגת רצונם. זו האופציה הפחות נעימה שלרוב ינסו בני הזוג להימנע ממנה ולפתור את הבעיות שלהם בדרכים הנעימות יותר.

 

כתיבת הסכם גירושין בעצמכם

אופציה נוספת שאפשרית עבור גירושין אך בהחלט לא נפוצה ביותר, היא כתיבה של הסכם גירושין בעצמכם, כלומר ללא נוכחות עורך דין ניתן לכתוב הסכם גירושין ולהגישו לאישור בבית המשפט. זו אופציה שתתאים לזוגות שאין להם רכוש משותף, ממון וילדים משותפים, והחלוקה בניהם היא פשוטה ומזערית ואין הרבה סיבות להתווכח ולא להסכים, אלא פשוט להצהיר על הסכם גירושין.

משפחה מפורקת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,