האם יש חוקים אחרים החלים על אופנוע בעת תאונת דרכים

תאונה היא דבר לא נעים בכלל, אך שמדובר בתאונה של רוכב אופנוע היא יכולה להיות תופעה הרבה יותר קשה וקטלנית. בשל חוסר המיגון והאפשרות להחלקה רוכבי אופנוע חשופים הרבה יותר לתאונות קשות או לתאונות שקורות בלי התערבות של כלי רכב אחר. אתם רוכבי אופנוע? הינה כמה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם עולים על הכביש או אחרי שעשיתם תאונה לא עלינו.

 

מה ההבדל בין תאונה עם רוכב אופנוע לבין תאונה עם רכב רגיל.

לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל”ה-1975, אין הבדל בהתייחסות בין רכב פרטי לאופנוע. בשני המקרים מדובר בתאונה עם רכב ממנוע ובשני המקרים תוכלו לתבוע את חברת הביטוח שלכם או את חברת הביטוח של הצד השני. ההבדל היחידי בין כלי הרכב יהיה בסוג הביטוח ובעלויות ההשתתפות העצמית.

 

מה צריך לעשות בזמן התאונה עצמה

שלב ראשון- החלפת פרטים

הדבר החשוב והראשוני ביותר הוא כמובן לראות אם יש נזקים גופניים לכם או לנהג השני בתאונה. לאחר שראיתם שהכול בסדר מהבחינה הזו חשוב שתחליפו ביניכם את הפרטים הבאים אלה יעזרו לאיש מקצוע כמו עוד תאונות אופנוע.

  • רישיון רכב
  • רישיון נהיגה
  • פרטי הביטוח
  • תעודת זהות

 

שלב שני – צילום הזירה

לאחר שהחלפתם פרטים, חשוב מאוד שתצלמו את זירת האירוע מכמה שיותר זוויות. בסופו של דבר ככל שיהיו לכם יותר תיעוד על הזירה תוכלו להוכיח בקלות מי הצד האשם ומה התרחש בתאונה. במידה ולא תצלמו את הזירה תוכלו לסבול ממצבים בהם נהגים יאשימו אתכם בחבלות לרכב שלהם שלא נעשו על ידכם.

 

שלב שלישי- השגת עדים

לאחר שצילמתם את הזירה נסו לראות אם יש עדים לתאונה שלכם. מתן עדויות בבית משפט או עדות לביטוח תעזור לכם להציג את האמת נכוחה ולקבל את מה שמגיע לכם. נסו לשאול את האנשים שמגיעים אליכם אם הם ראו מה קרה בתאונה ואם הם יסכימו להעיד עבורכם ואל תשכחו לקחת מה את מספר הפלאפון כדי שתוכלו למצוא אותם שוב.

 

שלב רביעי- משטרה

במידה והתאונה שלכם הייתה רצינית, תצטרכו להזמין משטרה כדי שתתעד את זירת התאונה ותיקח מכם עדויות חשוב מאוד שתגידו את כל האמת לשוטרים ושתרשמו לעצמכם או תצלמו את מה שאתם אומרים להם. לעיתים זה יוכל לשמש כנגדכם בבית המשפט במידה ולא תעשו את זה

 

שלב חמישי- תיעוד ההליך הרפואי

לא משנה כמה קלה הייתה התאונה שלכם, חשוב מאוד שתלכו לבדיקה רפואית אפילו הפשוטה ביותר. במהלך הבדיקה חשוב שתבקשו מסמכים רשומים על פרטי הטיפול ועל ההליך שביצעתם במיון או בבית החולים. המסמכים האלה יעזרו לכם וגם לאיש מקצוע כמו עורך דין תאונות אופנוע אחר כך במידה ותצטרכו לפנות לביטוח לאומי או לחברת הביטוח שלכם.

מילת המפתח שאתם צריכים לזכור היא תיעוד ובטיחות. שימו לב שאתם עובדים בצורה מסודרת ושאתם מבצעים את כל השלבים שרשמנו בהצלחה

עורך דין

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף