האם הפיטורים כשירים? האם יש על מה לתבוע?

מעמד הפיטורים בהחלט עשוי להיות לא נעים. כל אדם נאלץ לחוות זאת לפחות פעם אחת, אך במקרים מסוימים מדובר בנקודת מפנה בחיים, לטוב ולרע. במאמר זה נעסוק במקרים בהם נשאלת השאלה בדבר כשירותם של פיטורים ממקום העבודה, ההשלכות הנגזרות מכך והאם יש מקום לתביעה מצד העובד כנגד המעביד.

 

מבנה מעמד הפיטורים

בניגוד למה שאנחנו נוהגים לראות בסרטים או בטלוויזיה, הבוס אינו יכול פשוט להתרעם על אחד העובדים ולפטרו בפרהסיה ובאופן מידי. דיני עבודה נועדו להגן על זכויותיו של העובד, גם במעמד דרמטי כמו פיטורים ממקום העבודה. פיטורים כשירים בנויים מתהליך המחולק לשני חלקים עיקריים:

  • שימוע– לפני כל פיטורים יש לערוך שימוע לעובד, על מנת לאפשר לו להציג את טיעוניו. על מנת להעניק לשימוע תוקף של ממש, המעביד מחויב לקבוע שימוע לעובד לפני ההחלטה לפטרו, לעדכן את העובד על כך מראש ולפרט בזימון לשימוע את הסיבות שבגינן הוא נערך.
  • הודעה מוקדמת– המעביד מחויב בין היתר לספק הודעה מוקדמת בדבר הפיטורין לעובד, והגשת מכתב פיטורין לעובד מאפשרת לו להשקיע זמן מראש בחיפוש אחר משרה חדשה. במידה ולא מוגש לו מכתב פיטורין, העובד רשאי יהיה לתבוע פיצוי הנקרא פיצוי תמורת הודעה מוקדמת.

הודעה מוקדמת נעשית תוך התחשבות בשני משתנים- זמן הוותק שצבר העובד במקום העבודה ואופן ההעסקה שלו. כל הליך פיטורים שלא מורכב משני השלבים שצוינו כאן ייחשבו לפיטורים בניגוד לחוק תוך פגיעה בזכויות העובד, ויש לו עילה לתבוע את שמגיע לו.

 

פיטורים שלא כדין

מלבד פיטורים לא כשירים בפן הטכני, ישנן אוכלוסיות מסוימות שהחוק בחר להקשות על המעסיקים השונים לפטרם. קשיים אלו נועדו לאזן בין יחסי הכוחות ונטייתם הברורה לצד המעביד, ופיטורים שלא עומדים במסגרת החוק ובהתאם לזכויותיו הבסיסיות של העובד ייחשבו כפיטורים שלא כדין:

  • פיטורים בהריון או חופשת לידה– החוק מגן במיוחד על נשים בהיריון או כאלה שיצאו לחופשת לידה, עד כדי כך שפיטורים אלו יצטרכו אישור של שר העבודה ושלו בלבד. כמובן שפיטורים אלו לא יקבלו תוקף באם סיבת הפיטורים היא ההיריון או חופשת הלידה.
  • פיטורים שרירותיים– פיטורים ללא סיבה נראית לעין ייחשבו פסולים בעיני החוק, שכן המעביד מוכרח לנמק בכל הליך פיטורים את הסיבה.
  • פיטורים על רקע הפליה או מוגבלות– אין לפטר עובד על בסיס מוצאו, גזעו, מינו, דתו, השקפתו, ארץ מוצאו או בשל מוגבלותו.

 

מה ניתן לעשות?

אם אתם עומדים בסיטואציה אחת מבין אלו שהוזכרו במאמר זה, חשוב לפנות לעורך דין דיני עבודה שילווה את הליך התביעה שאתם בהחלט זכאים לפתוח בו. בעזרת ייצוג משפטי מקצועי ניתן להגיש תביעת פיצויים בגין פיטורים שלא כדין וכן הגשת צו מניעה זמני לפיטורים עד תום ההליכים.

עורך דין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים