האם בכל תהליך גירושין חובה לעבור גישור ואיך זה עובד

כל זוג שמחליט להתגרש צריך לבדוק מה ההליך שצפוי לפניו.

רבים יודעים כי מדובר בהליך ארוך שעלול להביא לא פעם לאי הסכמות.

אבל השאלה המתבקשת שרבים תוהים לגביה קשורה בכלל להליך הגישור שעבר תמורות בשנים האחרונות.

יצאנו לבדוק אם כל הליך של גירושין מחייב לעבור גישור ואיך זה עובד? את כל המידע שמצאנו בנושא, ריכזנו בפניכם בשורות הבאות.

 

רקע כללי אודות הליך הגישור

הליך הגישור בסכסוכי משפחה הפך לנפוץ בשנים האחרונות. ההליך נחשב לדרך אלטרנטיבית שמאפשרת לזוגות רבים לפתור את הסכסוכים ביניהם ללא מעורבות של בית המשפט. כך שבמקרים רבים, ההליך חוסך הרבה כאב ראש. בשנת 2016 הליך הגירושין הפך להיות חובה, כאשר התקבל חוק שחייב את שני הצדדים להשתתף בו עוד לפני הגשת התביעה לגירושין.

 

פרטים שחשוב לדעת על הליך הגישור

כעת, ידוע לכם כי בכל תהליך של גירושין חובה לערוך גישור. עכשיו נפרט בפניכם את כל הפרטים שחשוב שתדעו על ההליך.
מדובר בהליך שמבקש להסדיר סכסוכים בדרך חלופית, כפי שכבר ידוע לכם. הסיבה לכך היא, ההבנה כי הליך דיוני בבית המשפט עלול להביא לא פעם להוצאה כלכלית כבדה לשני הצדדים. אם לא די בכך, הדבר הביא עד לפני כמה שנים לעומס משמעותי על בתי המשפט. מצב שגרם להתארכות של מועדי דיונים ואי נוחות שנגרמה לכל הצדדים שלקחו חלק בדבר. רוצים לדעת איך הליך של גישור לפני גירושין עובד? ממש עוד רגע נציין בפניכם את כל הפרטים.

 

מה צריך לעשות כדי להביא להליך גישור לפני גירושין?

רגע לפני שמגישים תביעה לבית המשפט לענייני משפחה, אתם תצטרכו לעבור את השלבים הבאים:

  1. אחד מהצדדים צריך להשיג טופס שנקרא “בקשה ליישוב סכסוך לבית המשפט לענייני משפחה”. ראוי לציין כי תצטרכו להכין מראש תשלום של אגרה שתתבקשו לשלם במקום
  2. מילוי הטופס והגשתו
  3. קבלת זימון לפגישת מידע, היכרות ותיאום שנערכת בבית המשפט לענייני משפחה שם יתבצע הליך הגישור

 

איך עובד הליך הגישור עצמו?

לאחר שסיימתם עם כל העניינים הבירוקרטיים, אתם תצטרכו להגיע למספר פגישות גישור. במהלך הפגישות הללו, עורכי הדין של שני הצדדים יוכלו להשתתף ולקחת חלק בהליך המשא ומתן שצפוי להתרחש במקום. כאשר הליך הגישור מגיע לסיומו והוא נחתם על ידי שני הצדדים, יש להביאו אל בית המשפט לענייני משפחה בו הוגשה הבקשה מבעוד מועד. הבקשה תיבדק ולאחר מכן, צפוי להתקבל אישור ההסכם עם תוקף משפטי של פסק דין.

 

סיכום

החל משנת 2016 ועד לרגע כתיבת מילים אלו, כל זוג שבוחר לעבור הליך גירושין, צריך לעבור קודם כל הליך של גישור שמתבצע בנוכחות עורכי דין של שני הצדדים. רק לאחר סיום ההליך, בני הזוג יכולים להמשיך בהליך הגירושין בבית המשפט.

זכוכית מגדלת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים