האם אפשר (וכדאי) לגשר בסכסוך בתחום דיני המשפחה?

לא פעם אנחנו שומעים בני זוג שטוענים בפנינו שיש ביניהם סכסוך עמוק ורציני שלא ניתן לגישור כלל. העובדה ששמענו על מקרים נוספים רבים כאלו בימים האחרונים הובילה אותנו לבדוק את העניין לעומק. במדריך הנוכחי תגלו את המסקנה שלנו ותוכלו לדעת אחת ולתמיד האם אפשר (והאם כדאי בכלל) לגשר בסכסוך בתחום דיני המשפחה? הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע בנושא.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי לא כתבנו באופן עצמאי. שכן, היה לנו חשוב להסתייע באנשים שמכירים את התחום באופן מעמיק. הפעם, בחרנו שלא לפנות אל גורמי מקצוע, אלא אל אנשים שעברו הליך של גישור דיני משפחה. שמענו מהם את כל הפרטים המעמיקים אודות החוויה שלהם ואספנו נתונים. בסופו של דבר בחנו את כל המידע שריכזנו והגענו למסקנה שתוצג בפניכם בשורות הבאות.

 

מה זה בכלל גישור בהליך של דיני משפחה?

רגע לפני שנעמיק בנושא ראוי שנסביר תחילה מה זה בכלל גישור שנעשה בהליך של דיני משפחה. אם טרם עברתם הליך שכזה, כדאי שתדעו שמדובר במצב שהמטרה שלו היא ליישב סכסוך שאירע בין הצדדים. במהלך ההליך, מתבצעת הידברות וחתירה להסכמה משותפת תוך כוונה להימנע מהעלויות הגבוהות ומהמורכבות שעשויה לבוא לידי ביטוי במידה והצדדים ימשיכו לניהול ההליך באופן משפטי תוך ליווי של עורך דין משפחה. הליך גישור זה נחשב לדרך יעילה לפתרון סכסוכים והוא מתאים במגוון רחב של סכסוכים שבאים לידי ביטוי במסגרת המשפחתית.

 

האם אפשר לגשר בסכסוך בתחום דיני משפחה?

לפי הנתונים שאספנו התברר לנו שניתן לגשר בין הצדדים בהליך של סכסוך שבא לידי ביטוי בתחום של דיני משפחה. התשובה לשאלה – האם הסכסוך אכן ייפתר בסופו של דבר? תלוי בגורמים שלוקחים חלק בהליך הגישור. שכן, אם אחד (או יותר) מהצדדים בוחר להתבצר בעמדה שלו, הגישור עשוי להיתקע. אך אם הצדדים מוכנים להגיע לפשרה, הם יכולים לגשר על הסכסוך ולמנוע את ההגעה אל בית המשפט בעקבות סכסוך זה.

 

האם כדאי לגשר בסכסוך בתחום דיני משפחה?

התשובה לשאלה זו היא כן באופן חד משמעי. שכן, כאמור, הליך של גישור שבא לידי ביטוי בעקבות סכסוך בדיני משפחה יכול לחסוך לצדדים את הדברים הבאים:

  • זמן רב, שכן ההליך המשפטי עשוי לקחת זמן רב
  • כסף שעשוי להשתלשל לכיסו של בית המשפט ושל עורכי דין שייצגו את הצדדים בדיונים

לכן, ההמלצה שלנו היא לעשות כל מה שניתן כדי לערוך הליך של גישור שיאפשר לצדדים להימנע מהגעה אל כותלי בית המשפט.

 

לסיום

כעת גם אתם יודעים שכדאי ומומלץ לגשר בסכסוך בתחום דיני המשפחה ולא להגיע עם העניין אל בית המשפט. שכן, ההליך עשוי לקחת לכם זמן רב, כסף רב והרבה מאמץ מיותר. מאחלים לכם שתבחרו נכון.

עורך דין משפחה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים