האם לפתוח תיק גירושין בבית משפט אזרחי או ברבנות?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שנוגעות להליך גירושין בין בני זוג, נוגעת לבחירה בבית משפט אזרחי או ברבנות. לאחרונה קיבלנו לא מעט פניות מאנשים שמתכננים לעבור הליך של גירושין אך הם אינם יודעים מה תהיה הדרך הנכונה ביותר עבורם. כדי לסייע להם ולאנשים שעתידים לעבור את ההליך בהמשך, החלטנו לכתוב מדריך מקיף בנושא. הישארו אתנו ותגלו מה עדיף עבורכם.

 

רקע לכתיבת המדריך הנוכחי

לפני שנציג בפניכם את המידע אודות בית המשפט האזרחי והרבנות, כדאי שתדעו מי סייעו לנו בכתיבת המדריך. שכן, אנחנו בקיאים בכל הנוגע להליך הגירושין, אך טרם יצא לנו להתוודע היכן עדיף לפתוח את התיק. כדי להציג בפניכם את המידע מדויק שיתאים לכל קורא וקוראת פוטנציאליים, החלטנו לפנות אל מי שבקיאים בנושא באופן מעמיק. מדובר בגורמים הבאים:

  • בני ובנות זוג לשעבר שעברו הליך גירושין בבית משפט אזרחי
  • בני ובנות זוג לשעבר שעברו הליך גירושין ברבנות
  • קרובים של בני ובנות הזוג שעברו את אחד מההליכים הללו

כדי להבין מה עדיף מבין השניים, שאלנו אותם שאלות שונות בנוגע לכל הליך והגענו לממצאים שיוצגו בפניכם בהמשך.

 

גירושין ברבנות – המשמעות

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו כי גירושין ברבנות יכולים להיות עדיפים על גירושין בבית משפט אזרחי רק אם מתבצע הליך של פתיחת תיק גירושין עם הלנה שמחי שידועה כעורכת דין בעלת ניסיון שמאפשרת לעבור את ההליך המורכב באופן קצת יותר נעים. הדבר עלה בגלל שהתברר לנו כי פתיחת הליך ברבנות עשויה להביא לא פעם להחלטות שונות שעשויות לפגוע בנשים. הדבר נובע בעקבות העובדה כי בית הדין מורכב מהלכות ארכאיות שלא תואמות תמיד לאורח החיים המודרני הנוכחי. ליווי מטעם עורכת דין מוסמכת, עשוי להקל על ההליך.

 

גירושין בבית המשפט האזרחי

פתיחת תיק בבית משפט אזרחי מתאימה ברוב המקרים לאנשים הבאים:

  • זוגות יהודים ולא יהודים
  • זוגות מדתות שונות

אלו שעברו את הליך זה ציינו בפנינו שיש לו יתרון משמעותי – מספיק שישנה הסכמה מצד אחד של בני הזוג כדי לסיים את הנישואין. לעומת זאת, ברבנות, יש צורך שהבעל (שמקבל את הכוח בהליך זה) יאשר כי הוא מסכים לעבור את ההליך המדובר.

 

המסקנה שלנו בנושא

לאחר שקיבלנו את המידע מהגורמים השונים הגענו למסקנה בכל הנוגע לפתיחת תיק גירושין בבית המשפט האזרחי או ברבנות. כעת, אנו יודעים כי עדיף לפתוח תיק בבית משפט אזרחי במידה ואתם זוגות מעורבים או אנשים חילוניים ומומלץ להסתייע בעורכת דין במצב שכזה. בחירה ברבנות מתאימה לדתיים וחילונים כאחד והיא מחייבת פנייה אל עורכת דין שתסייע בהליך.

 

לסיום

קוראים יקרים, אנו מקווים שהמידע שריכזנו עד כה יסייע לכם בבחירה נכונה של פתיחת תיק במקום המתאים לכם ביותר. בהצלחה!

לְהִתְגַרֵשׁ

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים