איך עובד תהליך אימוץ ילדים ואילו טפסים חובה להגיש

ההחלטה לאמץ ילד חדש למשפחה היא עניין מורכב שדורש מחשבה רבה ובירור מעמיק עם כלל בני המשפחה. אם הגעתם לכאן, אתם כנראה נמצאים בשלב מתקדם בהחלטה זו או שאתם רוצים לבדוק מה ההליך שצפוי לכם, כדי שתוכלו לדעת כיצד להכין את עצמכם מראש. כדי להקל עליכם, ריכזנו במדריך הנוכחי את כל הפרטים החשובים אודות הליך האימוץ והטפסים שתידרשו להגיש. הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע החשוב בנושא.

 

השלב הראשון המטרים להליך האימוץ

רגע לפני שנציין בפניכם איך עובד תהליך האימוץ, ראוי שתדעו תחילה שכל ההליך מתחיל רק לאחר שהילד יוכר בבית המשפט כבר אימוץ. הדבר מתרחש לאחר שבית המשפט מצהיר כי זהו הסטטוס המשפטי שבו הילד מצוי. החלטה זו באה לידי ביטוי בעיקר במקרים שבהם ההורים של הילד אינם מוכנים לגדל אותו או שהם נמצאו כלא כשירים לדבר. רק לאחר שהילד יוכר כבר אימוץ, ניתן יהיה לעבור לשלב הבא – שלב יצירת הורות משפטית.

 

השלב השני – שלב יצירת הורות משפטית

שלב זה הינו שלב הבחינה והוא חשוב מאוד בהליך של אימוץ ילדים. בשלב הנוכחי נבחנת הקליטה של הילד המדובר במשפחה שנבחרה לאמץ אותו. הילד יהיה חלק בלתי נפרד מהמשפחה למשך כחצי שנה. במהלכה, יתלוו אל בני המשפחה גורמים מוסכמים בתחום שיעקבו אחר הילד ויבדקו איך עובר הליך הקליטה עם המשפחה הנבחרת. במרבית המקרים, מדובר בגורמים הבאים:

  • עובדת סוציאלית
  • פסיכולוג ילדים
  • פסיכיאטר (במקרה הצורך)

 

 השלב השלישי והאחרון בהליך אימוץ – החלטה סופית

בשלב זה נפגשים בני המשפחה עם גורמים מוסמכים ונבדקת ההתאמה. ראוי לציין ששלב זה במסגרת ההליך המשפטי, בית המשפט יכול לצמצם הוראות שאוסרות או מנתקות באופן מסוים את הקשר בין ההורה הביולוגי לילד שאומץ.  הדבר עשוי להתרחש במידה ונמצא שהליך שכזה צפוי להביא לטובת הילד. בנוסף, יש לציין כי התוקף הרשמי של הליך האימוץ מתחיל ביום שבו ניתן צו האימוץ על ידי בית המשפט.

 

הטפסים שחובה להגיש עבור הליך האימוץ

הליך האימוץ דורש מהמשפחה המאמצת למסור לא מעט טפסים ומידע שיאפשרו לבחון האם הם מתאימים להליך זה. יש רשימה ארוכה של טפסים שצריך להגיש. מדובר בין היתר במסמכים המעידים על גובה המשכורת, כדי לבדוק שיש להורים הכנסה קבועה שיכולה לפרנס את הילד ולענות על הצרכים המשתנים שלו. בנוסף, יהיה צורך להציג מסמכים שיציגו כי הם לא הורשעו בעבר בעבירות נגד קטינים, עבירת אלימות או כל עבירה אחרת שעשויה לפסול אותם מלהיות הורים מאמצים.

 

לסיכום

הליך אימוץ ילדים נחשב למורכב ומתמשך. אמנם הוא כולל רק 3 שלבים אך הם נמשכים לאורך תקופה. אם לא די בכך, יש צורך בהצגת מסמכים שונים כדי שניתן יהיה לדעת בוודאות שהילד מגיע לידיים טובות.

אימוץ ילדים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מדריך עלויות לאשרת שהייה בקנדה

קנדה הינה מדינה ענקית, המספקת מגוון רחב של יעדים, חוויות, עולמות תוכן, ויעדי תיירות נחשקים. ובשנים האחרונות היא הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת עבור התייר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב!