איך לנסח הסכם גירושין הוגן

זוגות שניצבים בפני הליך גירושין מוצאים את עצמם לא פעם חווים אי הסכמות בכל הנוגע להסכם הגירושין.

מדובר בהסכם לא פשוט שמצריך לא פעם וויתור מצד אחד או יותר.

יצאנו לפגוש אנשי מקצוע שיסייעו לנו לבדוק איך אפשר לערוך את הסכם הגירושין על הצד הטוב ביותר, כך ששני בני הזוג ירגישו כי מדובר בהסכם הוגן וחזרנו עם הממצאים הבאים:

 

רקע אודות אנשי המקצוע שסייעו בכתיבת המדריך

כדי לכתוב בפניכם את הממצאים שיופיעו בהמשך, פנינו אל אני המקצוע הבאים:

  • פסיכולוגים
  • עובדים סוציאליים
  • עורכי דין

אנשי המקצוע הללו נתקלו לא פעם בזוגות שנאלצו לחתום על הסכמי גירושין. שאלנו את אנשי המקצוע כיצד לדעתם ניתן לנסח את ההסכם כך שהוא יהיה הוגן וקיבלנו כמה עצות שיופיעו בפניכם בשורות הבאות.

 

מה זה בכלל הסכם גירושין?

חשוב להתעכב לרגע על הסבר אודות הסכם גירושין. מדובר בהסכם שהפך בשנים האחרונות לאמצעי הנפוץ ביותר להסדרת סיום חיי הנישואין בין בני זוג. ההסכם נחשב לדרך הטובה ביותר להסדרה משפטית של ניהול הליך הגירושין. במהלך ההסכם, בני הזוג מסדירים נושאים שונים שקשורים לסיום החיים המשותפים שלהם, למשל:

  • רכוש משותף
  • סידור הגט
  • דמי מזונות
  • משמורת לילדים ועוד

אם תרצו לקבל פרטים נוספים בנושא זה, אתם יכולים לקרוא אותם באתר של עו”ד דגנית אלישיב.

 

עצה מספר 1 – להתייעץ עם עו”ד לפני עריכת ההסכם

עריכה של הסכם גירושין כידוע, אינה עניין של מה בכך. יש זוגות שרוצים לערוך את ההסכם באופן עצמאי, כלומר, ללא סיוע מטעם עורך דין. אך זוגות אלו מוצאים את עצמם לא פעם בקשיים. שכן, ניסוח הסכם שכזה ללא סיוע של בעל מקצוע עלול להוביל למבוי סתום. לכן, מומלץ לפנות קודם כל עם עו”ד שיוכל לסייע לבני הזוג להגיע לניסוח שמקובל על ידי שני הצדדים. חשוב מאוד שבני הזוג יבחרו ביחד את העו”ד המתאים להם. כך תהיה הסכמה ראשונית בתחילת ההליך וניתן יהיה להתחיל אותו על הצד הטוב ביותר.

 

עצה מספר 2 – לקבל תמיכה מעובד סוציאלי או פסיכולוג

מדובר בהליך לא פשוט עבור כל אחד מבני הזוג. לכן, ההמלצה היא להסתייע בשירותיו של עובד סוציאלי או פסיכולוג שיוכלו לתמוך בבני הזוג מבחינה נפשית. זוגות שמרגישים בנוח לעבור את ההליך הזה במשותף, יכולים להגיע אל ההליך ביחד (חשוב רק לבדוק שהמטפל בעל ניסיון בטיפול זוגי מסוג זה). בני זוג שמעדיפים להגיע בנפרד לטיפול מסוג זה, יכולים לתאם כל אחד עם מטפל אחר, כדי לקבל את התמיכה שהם זקוקים לה.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לנסח הסכם גירושין הוגן. אנו מאחלים לכם בהזדמנות זו שתגיעו לניסוח הוגן ונכון בדרך נעימה. שיהיה בהצלחה ולהתראות במדריך הבא.

בית משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף