איך להשיג פיצויים בתביעות נזקי גוף? צעד אחר צעד

תחום הפיצויים בעקבות פגיעות גופניות הוא מאוד נרחב ומאוד מבלבל. לרוב, אנשים נוטים לחשוב (מודים, גם אנחנו היינו ביניהם) שככל שגיל הנפגע גבוה יותר, כך הפגיעה בו היא גדולה יותר (יש בזה היגיון, כי תהליך ההחלמה שלו ככל הנראה יהיה ארוך וקשה יותר) וזה אומר שגובה הפיצויים האפשריים יהיה משמעותי יותר.

אך הפתעה – אין זה כך. חישוב הפיצויים במקרה של תביעת נזקי גוף הוא חישוב מורכב, הכולל בתוכו המון פרמטרים שנלקחים בחשבון. לכן, מידע על מהם הצעדים שעליכם לנקוט על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכם והבנה כללית של התהליך – יש להם חשיבות גדולה.

 

 צעד ראשון – פנייה לעורך דין

הצעד החשוב ביותר, אחרי פגיעה שגרמה לנזק גופני, היא הפנייה הזריזה לעורך דין. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך התהליך יהיה פשוט יותר וסביר להניח גם מהיר יותר.

 

למה כה חשוב לפנות לעורך דיו בהקדם האפשרי?

כי חשוב לזכור שברגע שאנחנו ניצבים מול תביעה על נזקי גוף, אנחנו ניצבים מול חברות ביטוח ולחברות ביטוח מצידן יש אינטרס לפסול את התביעה או להוריד את השתתפותה בתשלום הפיצויים ככל שניתן. עורך דין מנוסה יידע להוביל את התביעה למקום הנכון ביותר עבורכם, יידע להעריך ביחד איתכם מה גובה הפיצויים שלגיטימי לקבל במקרה שלכם וידע לכוון אותכם לפעולות כאלה ואחרות שיכולות להשפיע על גובה הפיצויים.

 

 צעד שני – שמירת על ניירת הקשורה לטיפול בפגיעה

כאשר משתמשים במושג כל הניירת, מתכוונים לא רק לניירת רפואית, שזה כמובן הא – ב של המסמכים שאתם חייבים לשמור. בנוסף למסמכים רפואיים, מוטב לשמור כל דבר שקשור להתנהלות היומיומית החדשה שלכם ושל בני משפחתכם, שטרם התקיימה לפני התאונה.

 

 דוגמאות

נסיעות תכופות במוניות, הוצאות על תרופות, סיעוד (גם אם מדובר בעזרה של בני הבית, עזרה שאינה דומה לעזרה שהתקיימה לפני הפגיעה). בקצרה, כל מה שחורג מההתנהלות הרגילה הן של הנפגע והן של בני משפחתו, כפי שהייתה לפני הפגיעה – יש לו השפעה על גובה הפיצויים.

 

 משמעות הפגיעה הנפשית

חשוב לציין שאומנם לפגיעה נפשית יש משקל מסוים בכל הנוגע לגובה הפיצויים, אך אין מדובר בפרט המכריע. הסיבה לכך היא פשוטה – לבתי משפט קל יותר להעריך את הפגיעה הכספית שנובעת מאובדן כושר העבודה ומהפגיעה בשכר עכשווי ועתידי של הנפגע, מאשר להתעסק בגובה הכאב הפיזי שאדם נאלץ לחיות איתו. עדיין, לפגיעה הגופנית ולפגיעה הנפשית יהיו השפעות על גובה הפיצויים.

 

 ולסיכום

כפי שציינו בתחילת הכתבה, על מנת לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם במלואם, חשוב להצטייד בעורך דיו טוב ומנוסה בתחום תביעות נזיקין. החשיבות של ליווי מקצועי את התהליך היא חשיבות עליונה ומשמעותית במיוחד, על מנת למצות את הזכויות שלכם.

תביעת נזקי גוף

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

מהן העילות התנגדות לקיום צוואה

כשאדם כותב את הצוואה שאותה ירצה להוריש לקרובים שלו או לחבריו, הוא יכול לכלול בה את כל הנכסים שלו ולפרט לפרטי פרטים עד השקל האחרון,