אזרחות פורטוגלית – מהן הזכויות שלך על פי החוק

אם אתם צאצאים של יהודים מגורשי ספרד אתם יכולים לבדוק את הזכאות שלכם לקבלת אזרחות פורטוגלית.

לפי תיקון בחוק בפורטוגל, צאצאים של יהודי פורטוגל שגורשו בשנת 1496 או שעזבו את המדינה בסוף המאה ה-15 וכן צאצאי מגורשי ספרד יכולים לבדוק זכאות לאזרחות פורטוגלית.

קבלת אזרחות פורטוגלית מקנה לכם דרכון פורטוגלי, ששוויו רב מכיוון שפורטוגל משתייכת לאיחוד האירופי.

 

יתרונות קבלת אזרחות פורטוגלית

לאחר שתקבלו אזרחות פורטוגלית תוכלו להוציא דרכון פורטוגלי. לדרכון פורטוגלי ישנם יתרונות רבים, שכן פורטוגל היא חלק מהאיחוד האירופי. הוצאת דרכון פורטוגלי תייתר הוצאת וויזה לארה”ב ותאפשר לכם לעבוד ולגור בכל מדינות האיחוד האירופי, ללמוד במוסדות אקדמיים בפורטוגל ובאיחוד האירופי, להצביע, לקחת משכנתא, לנהל עסקים ולהשקיע בנדל”ן בקלות רבה יותר.

 

איך ניתן לדעת אם אני זכאי לאזרחות פורטוגלית?

אחד הסימנים הבולטים לקשר עם מגורשי פורטוגל וספרד הוא שם המשפחה. לפי החוק הפורטוגלי ישנה רשימה ארוכה של שמות משפחה המעידים על קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, ואם שם המשפחה שלכם מופיע שם הסיכוי שלכם להוציא אזרחות פורטוגלית מתחזק.

ישנן חברות המסייעות למי שמעוניין להוציא אזרחות פורטוגלית לברר את זכאותו ולפשט את התהליך, ואם אתם שוקלים לבדוק את זכאותכם לאזרחות פורטוגלית ולנסות להוציא אזרחות מוטב שתפנו לחברה שכזו.

 

בדקו זכאותכם להוצאת אזרחות פורטוגלית עם קמפוס פאס

עם קמפוס פאס תוכלו לבדוק זכאותכם ולהוציא דרכון במקרה שאתם זכאים בתהליך שנמשך ארבעה שלבים:

בדיקת זכאות

שלב זה מתקיים בישראל והוא ללא עלות, בו בוחנים את זכאותכם ואת העמידה שלכם בקריטריונים שנקבעו בחוק הפורטוגלי. צוות קמפוס פאס בודק קריטריונים רלוונטיים כגון שם משפחה, ארץ מוצא, שפה ומנהגים.

 

אישור הקהילה היהודית בפורטוגל

הקהילה היהודית הוסמכה מטעם ממשלת פורטוגל לבדוק את הבקשות לקבלת אזרחות המתקבלות מצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. במסגרת התהליך יש להגיש בקשה מפורטת הכוללת מסמכים ותעודות המחזקים את הטיעון לזכאות. את המסמכים יש לתרגם ולצרף מחקר גנאלוגי המוכיח זיקה למגורשי ספרד ופורטוגל.

 

הגשת בקשה לרשויות בפורטוגל

לאחר שקיבלתם אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל מתחיל תהליך קבלת האישור מול הרשויות. זהו תהליך ביורוקרטי ארוך וממושך שעשוי להימשך בין שנה לשנתיים בשל ריבוי הבקשות. לבקשה יש להוסיף מסמכים נוספים כגון תעודת יושר מהמשטרה, תרגומים עם אפוסטיל ומסמכים עם חתימה של נוטריון.

 

קבלת האזרחות והגשת בקשה לדרכון

בשלב האחרון לאחר שקיבלתם אזרחות תוכלו להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי. כאמור, מדובר בדרכון המקנה יתרונות רבים ומומלץ לעשות זאת.

 

למה דווקא קמפוס פאס?

כפי שראיתם, תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי אינו דבר פשוט כלל. מדובר בתהליך ארוך ממילא, וללא סיוע של אנשים מנוסים בעבודה מול הקהילה היהודית והרשויות בפורטוגל תהליך זה יתארך עוד יותר. באמצעות קמפוס פאס תוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד במהירות האפשרית בלי כאבי ראש מיותרים במחירים הוגנים ושירות מצוין.

 

מסמכים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים