תמיד חלמתם ללמוד משפטים – איך להתקבל

לימודי משפטים הם מבין הלימודים המעניינים ביותר והנחשקים ביותר בישראל.

כל אדם רוצה להיות מיוצג על ידי בעל תפקיד כלשהו, אשר יסייע לו ויהיה בצד שלו לאחר שבחן את כל התמונה המלאה ויגבש עמדה

שתעזור לו.

תנאי הקבלה הם לא קלים בכלל מאחר ורבים נוהרים לעבר הגשמת החלום של אתגר, עניין והמון עבודה מול לקוחות ותיקים מעניינים.

 

תחילה בחרו את איזור הלימוד המבוקש

ישנם עשרות מוסדות לימוד ברחבי הארץ שתומכים בלימודי משפטים, ועלינו לדעת איך לסחור מבינהם את המוסד המתאים ביותר עבורנו. לכן, חשוב מאוד לקרוא על כל מוסד לעומק, להיוועץ עם יועץ לימודים מומחה ולבדוק קריטריונים של כל מוסד. לכל מוסד יש תנאי קבלה שונים, וחשוב מאוד למקד את ההשקעה והציונים שלנו בהתאם למוסד הלימודי בו נרצה ללמוד בעתיד משפטים.

 

השלמת בגרויות – חייבת להיות

מי מאתנו לא מכיר חבר או חברה שלא למדו היטב בתיכון ולא סיימו את הבגרויות, ועכשיו באקדמיה הם נתקעים כי אינם יכולים להתחיל ללמוד. אם הציונים שלכם לא מגיעים לרף המבוקש בלימודי משפטים, שהוא 85 ומעלה בממוצע הבגרויות המשוכלל. לכל מוסד לימודי יש ציונים שונים לממוצע בגרויות, אך המגמה הכללית היא פשוט להגיע לממוצע הטוב ביותר שאנו יכולים לשאוף אליו.

 

הפסיכומטרי חייב להיות גבוה ללימודי משפטים

הפסיכומטרי, שהוא המבחן הרשמי בשביל הקבלה למוסדות הלימוד, צריך להיות גבוה והוא צריך להיות לרוב 600 ומעלה בציון הסופי. כיום ישנן גם דרכים ללמוד ללא פסיכומטרי וללא השקעה כספית הכרוכה בזאת, ואם אתם רוצים סדר בבלאגן שווה להיכנס לאתר https://yoram.walla.co.il ולקבל את כל המידע והעזרה הנחוצה לכם בשביל לעבור את התהליך הזה בשלום.

לימודי הפסיכומטרי הם לא קלים, והם בהחלט מהווים את מבחן הפתיחה לקראת העתיד האקדמי שלכם. חשוב מאוד להשקיע במבחן הזה וכמובן לשאוף להגיע לציון גבוה בו, בכדי לא לבזבז עוד שלושה חודשים וללמוד שוב.

 

השפה האנגלית חשובה בכל מוסד לימודי

לא רק מדובר בממוצע בגרויות כולל שעמו ניתן להתקבל, לרוב מוסדות הלימוד בארץ ישנה גם דרישה להגיע לרמה מסוימת של אנגלית בשביל להתקבל. ישנו מבחן אמיר/אמירם שרוב מוסדות הלימוד דורשות לבצעו במידה והציון בבגרות של האנגלית שלכם אינה מתאימה לתנאי הקבלה. לרוב, דורשים רמת אנגלית מתקדם א׳ – מתקדם ב׳ ובכך הקבלה שלכם למכללה/אוניברסיטה קלה יותר.

 

לימודי משפטים שווים את כל התהליך

אז ראינו שכדי להתקבל ללימודי משפטים עלינו לעבוד חזק על הציונים שלנו. בחלק מהמוסדות תנאי הקבלה קלים יותר, אך באופן כללי מי שרוצה ללמוד משפטים חייב להשקיע ובגדול בציונים שלו. למרות כל זאת, כשאתם נכנסים לתוך לימודי המשפטים ומבינים עד כמה הלימודים הללו מעניינים ומרתקים, כל ההשקעה ההתחלתית תהיה מאחור ותתחילו את התהליך האמיתי, עם אגירת כוחות מחודשים והשקעה חדשה מהניילונים.

כובע

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף