תביעות נגד יועץ השקעות

עובדים קשה למחייתכם מזה שנים אבל בסך הכול המצב הכלכלי שלכם נשאר כל הזמן, פחות או יותר, זהה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. מעטים הם האנשים שמצליחים באמת למנף את הכישרונות שלהם ולמצוא עבודות מכניסות בצורה חריגה, מה שאומר שרובנו, הממוצעים, עובדים לא מעט שעות נוספות. זו הסיבה שהרבה פעמים בגללה אנשים מגיעים להחלטה שצריך לעשות משהו בנידון וזה לרוב גם הרגע שבו אנחנו פונים אל שוק ההון. שוק ההון גורם ללא מעט אנשים אומנם להפסיד גם כספים, אך רבים מרוויחים בו בצורה עקבית גם עשרות אלפי שקלים בשנה ואף יותר. לכן ברור מדוע אתם נמשכים לעניין הזה ובוודאי כבר גיליתם שיש כמה דרכים להתחיל להשקיע. אפשר פשוט לעשות זאת בצורה עצמאית, לבחור במה אתם משקיעים ולהעביר לשם את הכסף. אפשר לעשות קורס לפני ההשקעה ורק אז להתחיל ואפשר גם לפנות אל יועץ השקעות שיוכל לעזור לכם. בחרתם באופציה האחרונה ומשהו הסתבך בדרך? אם כך, זה אומנם מצב בעייתי, אבל החדשות הטובות הן שאתם לא לבד וכי בארצנו מוגשות מידי שנה לא מעט תביעות נגד יועץ השקעות.

 

האם באמת יש לכם עילה לתביעה?

חשוב להבין, כבר בשלב הזה, שגם אם קיימת האפשרות של תביעות נגד יועץ השקעות, זה עדיין לא אומר שתמיד יש לכם עילה לתבוע ויתרה מכך, לא תמיד זה בכלל משתלם. לכן הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק את המצב שלכם, את הסוגיה ואת מה שקרה, כי זו הדרך הכי טובה שיש להבין האם שווה לכם להתעסק בעניין כזה או לא. רוב האנשים יחשבו האם להגיש תביעה כנגד יועץ השקעות כתלות בסכום הכסף שהם הפסידו, כי כמובן שאם מדובר על כמה מאות שקלים, לרוב זה לא יהיה שווה את ההתעסקות. לעומת זאת, כאשר הסכומים עולים וכאשר ליועץ ההשקעות יש קשר ישיר להפסד – אין שום סיבה לוותר לו ולקבל את המציאות כפי שהיא. בבואנו לראות מה יכול להיחשב כעילה סבירה לתביעה, אנחנו רואים שבראש ובראשונה קיים המקרה של יועץ שעובד ללא רישיון. זה נשמע אולי אבסורד, כי איך יכול להיות שאדם יהיה יועץ השקעות אם אין לו את הרישיון הדרוש לכך? אך עובדה היא שכבר היו דברים מעולם ויש לא מעט יועצים שעובדים בתחום הזה בלי שהם מחזיקים את האישורים הנדרשים. זו עבירה חמורה על החוק ולכן, אם תוכלו להוכיח שיועץ ההשקעות שלכם פעם בלי רישיון, אין ספק שתקבלו על כך פיצוי והוא יועמד לדין. בנוסף, אם יוכח שהיועץ לא פעם מתוך אינטרסים תמימים ולא ראה לנגד עיניו את טובת הלקוחות שלו, הרי שגם אז בדרך כלל התובע יקבל פיצוי הולם.

 

לאיזו עורך דין אתם צריכים לפנות?

כאשר מדברים על תביעות נגד יועץ השקעות כפי שניתן לקרוא באתר Vshomron, מדברים גם על לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום הזה מזה שנים. לכן עולה הדילמה אל מי פונים ואיך נוכל להיות בטוחים שהפקדנו את הטיפול בנושא שלנו בידי משרד עוה”ד הטוב ביותר שיש. חשוב שתדעו שהניסיון הוא רק חלק מהעניין, כי יש הרבה עורכי דין שמגיעים עם ניסיון רב. עוד נתון חשוב זה גם הרזומה של משרד עוה”ד שאליו אתם פונים שכן בדברים האלה מוניטין של האדם שמייצג אתכם יכול לסייע בצורה משמעותית ביותר. לכן אנחנו מציעים לכם לפנות אל שניים או אפילו שלושה משרדי עורכי דין שעוסקים בענף הזה ולהיפגש עם כל אחד מהם בנפרד. נסו להביא איתכם לפגישה את כל החומר שיש לכם כתוצאה מהמקרה שקרה ואשר מתעד את כל השתלשלות האירועים עם יועץ ההשקעות שלכם. בצורה כזאת, שלכל אחד מעורכי הדין יהיה את כל החומר, הוא יוכל לתת לכם המלצה כללית מה כדאי לעשות ולהציע לכם ייצוג ושירות כזה או אחר. אין ספק בכלל שעדיף לכם להשקיעו לבחור את עוה”ד הטוב ביותר בתחום, ובמיוחד אם יועץ ההשקעות גרם לכם להפסד כלכלי משמעותי. אומנם זה נכון שתהליכים כאלה לא מסתיימים ביום אחד, אך מצד שני, אם לא תתחילו זה בכלל לא יתקדם. לכן כדאי להתמודד עם הדברים עוד היום ובהחלט יכול להיות שתקבלו פיצוי על התנהגותו של יועץ ההשקעות ועל ההפסד.

תביעה נגד יועץ השקעות 2

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ליטיגציה: המדריך המלא

הליטיגציה היא מילה שלא שומעים אותה באוזננו ביום יום. מי שמכירים אותה היטב הם בעיקר אנשי המשפט שעוסקים בתחום זה, כמו למשל עורכי דין ושופטים